Hilux 07 podgrzewanie lusterek - montaż w ASO

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Hilux 07 podgrzewanie lusterek - montaż w ASO

Post autor: mci »

Witam serdecznie.
Jednym z najbardziej irytujących braków w wyposażeniu Hilusia jest moim zdaniem brak podgrzewania lusterek bocznych. W RPA nie są one pewnie do niczego potrzebne tym niemniej w naszym klimacie stanowczo by się przydały. Toyota rozkłada w tym wypadku ręce, nie ma takiego elementu w katalogu wyposażenia samochodu. Pytanie cze ktoś z Was zna sprawdzone rozwiązanie tego problemu?
Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: RobertK. »

ale drogo....albo jakiś sklep z częściami do ciężarówek i kupujesz maty grzewcze dedykowane do lusterek na 12V mają różne rozmiary.
Później warto było by podjechać do jakiegoś magika od lusterek który podejmie się wyjęcia szkła i włożenia i przyklejenia maty na lusterko z tyłu i złożenia na powrót.
Można też samemu używając opalarki ale jeśli nie masz wystarczającej wprawy może się to skończyć uszkodzeniem albo plastiku tudzież stłuczeniem lusterka.
Reszta to sprawa elektryka czyli jakiś włącznik i wy separowanie zasilania koniecznie po stacyjce tak aby przypadkowo nie rozładować akumulatora.
Moc takich mat waha się od 15 do 30W.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: mci »

RobertK. pisze:ale drogo....
Jak jest opcja drogo? Na podstawie wlasnych doświadczeń wiem że drogo oznacza czasem połowę kosztów :lol:
Nie jestem zwolennikiem kombinacji, wolałbym jakieś sprawdzone rozwiązaznie. Może istnieją jakieś sety "tuningowe" do lusterek które w prosty sposób rozwiązują tą kwestię? Pewnie niekoniecznie Made In Australia 8) ale może ktoś już w tym zakresie coś wymyślił :D

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: milczacy »

ale drogo = allegro.pl :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: Kwieczor »

jak przeglądałem Hila u Rafała w Warszawie - akurat zakładali podgrzewacze do Ave - co prawda oryginalne, ale Rafał stwierdził, że za jakieś 300 - 400 PLN są w stanie wyrzeźbić także i do hiluxa z mat grzewczych uniwersalnych.
Podpięcie jest pod ogrzewanie tylnej szyby - co by się załączało i rozłączało razem i akku nie zjadło, jak się zapomni.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: RobertK. »

I to jest rozsądna opcja jeśli ktoś nie ma czasu tudzież z Adamem Słodowym nie było mu po drodze...
Jak za ogarnięcie tematu w jednym miejscu i czasie w sumie bez udziału zainteresowanego poza oczywiście jego portfelem...dla którego owa cena wydaje się być godziwą za taką usługę :D

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: mci »

Kwieczor pisze:jak przeglądałem Hila u Rafała w Warszawie - akurat zakładali podgrzewacze do Ave - co prawda oryginalne, ale Rafał stwierdził, że za jakieś 300 - 400 PLN są w stanie wyrzeźbić także i do hiluxa z mat grzewczych uniwersalnych.
Podpięcie jest pod ogrzewanie tylnej szyby - co by się załączało i rozłączało razem i akku nie zjadło, jak się zapomni.
Jak się można skontaktować z Rafałem? Będę bardzo zobowiązany za namiary.
Kwota jest jak najbardziej do przyjęcia :D a do Stolicy i tak się wybieram w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: Kwieczor »

mci pisze:
Kwieczor pisze:jak przeglądałem Hila u Rafała w Warszawie - akurat zakładali podgrzewacze do Ave - co prawda oryginalne, ale Rafał stwierdził, że za jakieś 300 - 400 PLN są w stanie wyrzeźbić także i do hiluxa z mat grzewczych uniwersalnych.
Podpięcie jest pod ogrzewanie tylnej szyby - co by się załączało i rozłączało razem i akku nie zjadło, jak się zapomni.
Jak się można skontaktować z Rafałem? Będę bardzo zobowiązany za namiary.
Kwota jest jak najbardziej do przyjęcia :D a do Stolicy i tak się wybieram w przyszłym tygodniu.

Warszawa (Włochy, nie Wesoła) Jutrzenki 81 (koło Olek motocykle), Rafał - 668 11 48 37
i powiedz, że z forum namiary

maroo
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2010, 12:45
Auto: Hilux 07
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: maroo »

W Toyota Katowice, w cenniku wyposażenia dodatkowego hila, mają pozycję podgrzewanie lusterek. Cena taka sobie - 671,64zł brutto z montażem.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: mci »

maroo pisze:W Toyota Katowice, w cenniku wyposażenia dodatkowego hila, mają pozycję podgrzewanie lusterek. Cena taka sobie - 671,64zł brutto z montażem.
Wielkie dzięki - już się umówiłem na instalację. Wygląda na to że to jakiś set który wprowadzono jako standardowy dodatek do Hila. Cena jest za komplet z montażem

J

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: marcinvvv »

mci pisze:Cena jest za komplet z montażem.
nie no to naprawde dobra cena. jak zalozysz to powiedz czy rzeczywiscie tyle wyszlo i jakby sie dalo to nazwisko goscia z serwisu czy tam z dzialu czesci :)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: irko »

->

Z ciekawości zadzwoniłem co CCC w Warszawie.
Jest taki zestawik z podgrzewanymi lusterkami do Hila 2005+
- koszt 335 zł
- wg sprzedawcy - PASUJE TYLKO DO Hilów z MANUALNA KLIMĄ (jest taka uwaga w opisie części). Czyli do mojego nie da sie włozyć i nie ma takiego który by pasował.

i teraz uwaga
- koszt montażu 700 zł :!:

W Toyota Radość
- wkład z matą 460 zł/sztuka
- komplet z montażem - 1300 zł :!:


Jeśli gdzieś biorą za montaż 300 zł to cena podana we wcześniejszych postach wydaje się jak najbardziej realna.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek

Post autor: mci »

Pojechałem. Zainstalowali. zapłaciłem tyle ile napisano. Działa i o to chodziło.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 07 podgrzewanie lusterek - montaż w ASO

Post autor: irko »

->

Samodzielny montaż mat wydzielony i przeniesiony do nowego watku
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5582" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam
IR

ODPOWIEDZ