Wyłączanie brzęczyka otwartych drzwi [WYDZIELONY]

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Wyłączanie brzęczyka otwartych drzwi [WYDZIELONY]

Post autor: Pzwmichu »

Tez byłbym bardzo zainteresowany wyłączeniem brzęczyka otwartych drzwi ... bo doprowadza mnie do szału... :)

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: qberus »

Na Newhilux.net jest metoda wyłączenia brzęczyka poprzez odłączenie białego kabelka od stacyjki. Ktoś z tamtejszych forumowiczów podniósł jednak kwestię bezpieczeństwa - ichnie ASO twierdzi, że ta metoda ma wpływ na działanie poduszek powietrznych ( że nie odpalają bo to tak jakby kluczyka nie było w stacyjce ). Ktoś inny twierdzi, że to bujda i tylko się zabezpieczają. Tak czy inaczej nie chciało mi się rozbierać obudowy więc zrobiłem inaczej.

Po otwarciu drzwi kierowcy na słupku jest przycisk, który włącza/wyłącza światło w aucie. Pod gumową osłonką jest blaszka. Aby wyłączyć pipczyk wystarczy odizolować tą blaszkę od karoserii np. taśmą izolacyjną. Ja musiałem lekko rozwiercić otwór ( w blaszce ) ponieważ blaszka ma w tym miejscu taki kołnierzyk, który dotykał wewnątrz otworu w karoserii i pipczylo mimo izolacji ( w izolacji trzeba zrobić otwór na śrubkę ). Po rozwierceniu jest ok. Niestety metoda ma też wady. Po pierwsze po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się światełko w aucie ( pozostałe drzwi są ok ). Po drugie samochód "nie rozpoznaje" już, czy drzwi zostały otwarte czy nie i zamyka się po chyba 30s ( chyba, że przekręcimy kluczyk).

Mnie ta metoda zadowala. Pipczyk wnerwia mnie tylko w lecie kiedy chcę otworzyć drzwi słuchając radia a światło mi nie jest potrzebne. W zimie jest zimno ( :!: ) więc nie słucham radia przy otwartych drzwiach a taśmę wystarczy zerwać żeby wszystko wróciło do normy.

Z pozostałych trików jest jeszcze kładzenie tylnej kanapy do przodu ( Milczący je tutaj wrzucił ) oraz centralny zamek w klapie ( niezależnie od rocznika ). Centralny wymaga jednak trochę zachodu. Jak chcecie to wrzucę link do wątku na Newhilux.

pozdro

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Wyłączanie brzęczyka otwartych drzwi [WYDZIELONY]

Post autor: irko »

A skad sie ten watek tu wziął?
Wydzielałem go w dziale HiLux :?:

ODPOWIEDZ