OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA?

Post autor: milczacy »

I jeszcze jedna uwaga praktyczna - przykręć je jakimiś porządnymi śrubami. Albo fabrycznymi albo innymi 'heavy duty'. Śrubom które są w komplecie z osłoną, moje "ulubione" ASO ukręciło łby podczas odkręcania osłony do wymiany oleju :evil:

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA?

Post autor: STACHU »

te osłony są całkiem OK, miałem u siebie zanim nie przywlokłem sobie całego kompletu - czytaj 3 sztuk... są trochę miękkie ale do sporadycznego użycia OK :D co d ceny, hmm mnie komplet 3 sztuk z czarnego lądu (przód, reduktor i zbiornik) wyszedł łącznie 1600zł :roll:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Kwieczor »

Panowie:
osłony nabyte, założone, jeszcze nie testowane, ale:

- błyskawiczna obsługa (w środę klik i telefon, czwartek święto, w piątek listonosz z poczty polskiej przytargał paczkę z osłoną

- cena na fakturę z wysyłką - 590 PLN brt

- opakowanie przesyłki - poprawne (folia + karton hand made), słabo przyklejony string ze śrubkami i podkładkami, część się wysypała, ale i tak to olałem, bo z godnie z powyższą wypowiedzią - śruby poszły oryginalne

- materiał: suwmiarki nie mam, ale 5mm jest co najmniej, dość sztywne aluminium, wygląda na przynajmniej raz anodowane, waga całości - poniżej 15 kg

- wykonanie - jak dla mnie bardzo OK - wszystko pasowało pod fabryczne otwory i śruby, jedyna poprawka wynikała z tego, że poprosiłem o zostawienie bocznych fartuchów z plastiku, co były na 2 śrubki czepiane do oryginalnej blachy a w alu był tylko jeden otwór - nagwintowanie nowego 3 minuty

Jak już ktoś pisał - dopóki się nie wjedzie na ciężki kamień - jedyna różnica to brak laserem dzierganego napisu asfir (no i cena oczywiście)

A tak przy okazji - jak już zakładałem osłonę - założyli mi i hak - najtańszy z allegro (350PLN brt), chowa się pod oryginalny zderzak, wystają tylko łapki, które trzymają trzon z kula haka. - może nie jest to idealne rozwiązanie, bo ani do czego szekli przypiąć, ani za zderzak tylni nie robi (belka jest o jakieś 5 cm za krawędzią chromu) - ale do książkowego zadania haka (holowania przyczepki) wystarcza w zupełności.
nie chcę reklamować konkretnego sprzedawcy, ale chodzi o ten model (producent: Hakpol S. Imioła):
http://allegro.pl/hak-holowniczy-hak-to ... 66840.html" onclick="window.open(this.href);return false;
wszystko pasowało bez problemu - montaż haka 15 minut, elektryki - godzinę.


także jedno i drugie tuż po montażu wybitnie warte swoich pieniędzy, jak coś wyjdzie z użytkowaniu - szacowne grono poinformuję.

p/k

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: qberus »

Właśnie przyjechała :mrgreen: :mrgreen: Trzeba przyznać, że gość jest szybki. W niedzielę wieczorem poszedł przelew we wtorek po południu pan z poczty zawitał u mnie.

Jeszcze nie przyglądałem się jak to wygląda pod autem ale jutro chciałbym założyć. Czy da radę zamontować ją samemu bez podnośnika/kanału czy lepiej w warsztacie ?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: milczacy »

da radę samemu :)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Kwieczor »

qberus pisze:Właśnie przyjechała :mrgreen: :mrgreen: Trzeba przyznać, że gość jest szybki. W niedzielę wieczorem poszedł przelew we wtorek po południu pan z poczty zawitał u mnie.

Jeszcze nie przyglądałem się jak to wygląda pod autem ale jutro chciałbym założyć. Czy da radę zamontować ją samemu bez podnośnika/kanału czy lepiej w warsztacie ?
mnie gościu w warsztacie u Rafała zakładał 15 minut na podnośniku - wraz z gwintowaniem 2 otworów pod śruby, które trzymają te boczne plastikowe fartuchy. Jako, że montowałem hak i robiłem mały przegląd - jak się zapytałem ile za założenie osłony - powiedział, że mu się nie opłaca kalkulatora włączać i wziął tylko wcześniej ustaloną kasę za hak i przegląd ;)


Śruby zostaw sobie oryginalne - faktycznie są chyba lepsze od tych z zestawu.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: qberus »

No i siedzi :mrgreen: Nie obyło się jednak bez przygód :? . Okazało się, że jedną ze śrub ścięło mi na jakichś wertepach, a druga straciła łeb przy odkręcaniu. Skończyło się na rozwiercaniu i gwintowaniu. Sama osłonka pasuje jak ulał, trzeba ją było tylko lekko dociągnąć od przodu żeby doszła do otworów.

Śmieszny efekt, którego na MTkach zapewne nie zauważyliście - pojawił się "obcy" świst powietrza przy dużej prędkości :idea: :?:.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Kwieczor »

Panowie
Pan od Tanich Osłon się rozwija - właśnie dostałem propozycję zakupu w mocno promocyjnej cenie osłony pod skrzynię i reduktor. Chyba się skuszę - decyzja o zakupie najpóźniej w piątek - jak tak, to zakładam we wtorek i dam znać co i jak - czy tak pozytywnie, jak ta od silnika i czy wszystko pasowało.

Pozdrawiam

Kwieczor

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: milczacy »

Kwieczor pisze:Panowie
Pan od Tanich Osłon się rozwija - właśnie dostałem propozycję zakupu w mocno promocyjnej cenie osłony pod skrzynię i reduktor. Chyba się skuszę - decyzja o zakupie najpóźniej w piątek - jak tak, to zakładam we wtorek i dam znać co i jak - czy tak pozytywnie, jak ta od silnika i czy wszystko pasowało.

Pozdrawiam

Kwieczor
Super - czekamy :D
sam byłbym zainteresowany

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: KubaG »

Gdybym tylko miał wolną gotówkę to bym od razu komplet zamówił ...

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: MaxLux »

No i super !

Tak ja juz wam wczesniej pisalem - jeszcze raz sie okazuje ze da sie Tanio i Zajebiscie !! I to nie tylko w Erze (choc ta siec najgorsza i najdrozsza jest)

Tak, ze chlopaki - zamawiajcie nie targujcie sie placcie i dajcie panu zyc zeby inni mogli korzystac... Zeby sie nie powtorzyl po raz drugi "punks garage"

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: marcinvvv »

jezeli mam na mysli tego samego to ten facet co je robi chyba jezdzi hilem :) takze powinny byc dobrze spasowane

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Tequilll »

to chyba chińskie produkty... chinole fajne rzeczy robią do 4x4... snorkele do hila, navary, jeepa za 70$ :D i na zdjęciu to wygląda całkiem całkiem...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: milczacy »

Nie, to krajowa produkcja (osłony), nie z Chin

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Kwieczor »

milczacy pisze:Nie, to krajowa produkcja (osłony), nie z Chin
produkt krajowy, bodajże z Morąga, jakby ktoś chciał detale i informacje (nie jako reklama) - telefon do rzemieślnika
600 979 537.

I żeby było jasne - osłony są zrobione z aluminium, dobrze spasowane, natomiast co do parametrów stopu, wytrzymałości na rozciąganie i zrywanie oraz utlenianie się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia. Jak już wcześniej pisałem i ktoś inny też to pisał - przydałby się w komplecie śruby HD, bo te które są, to zwykłe ślusarskie, mnie mechanik zostawił oryginalne toyotowskie.

Kupiłem na razie osłonę pod silnik i mogę tylko powiedzieć, że jak dla mnie są w dobrej cenie, jak na razie dobrze się sprawują (kilka brył lodu i zmarzniętego błota rozgarnąłem) i pasują bez problemu przy montażu.

We wtorek zakładam (jak pan zdąży mi wysłać z dostawą na poniedziałek) osłonę pod skrzynię, to zdam relację, czy pasuje i jak jest wykonana.

Sądzę że jest sensowna alternatywa dla kogoś, czyje ego nie cierpi na syndrom posiadania markowego logo na wszystkim (choć np. felg albo dystansów no-logo to bym nie kupił).

Pozdrawiam
K.

ODPOWIEDZ