OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: milczacy »

I tak właśnie jest, że każdy robi/kupuje/montuje to co potrzebuje. Skoro Norbercie stwierdziłeś podczas używania Hila, że potrzebujesz dalszych osłon - bardzo słusznie, że je kupiłeś i założyłeś.
Ja, póki co, nie mam takich potrzeb - więc ... jeżdzę i obserwuje ;)
Choć przyznam, że dodatkowego oświetlenia też nie potrzebuję, a uskuteczniam, więc i moje wywody z przymrużeniem oka można traktować :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Kwieczor »

doszła i osłonka pod reduktor, założona "okazyjnie" w ASO (montaż jedyne 95 PLN brutto)
pasowała na tyle, że nawet w ASO nie mieli problemu z założeniem ;)

jeszcze dziś jak zdążę to założę MT, bo już czekają na felgach i jadę gdzieś pobrykać ;)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Norick »

Ufff to rzeczywiście okazyjnie dałeś :shock:
No dobra wasz terenowy korespondent donosi co nastepuje
UWAGA - nie chodzi o przednią ale o srodkową i to w specyficznych warunkach
Ostatnio zdarza mi się robić wszystko szybko w związku z tym umknęło mi co nieco. I By być obiektywny musze dopisac parę spostrzeżeń
Przede wszystkim zdziwił mnie fakt że widać osłonę z daleka z boku, ki diabeł pomyślałem i postanowiłem cyknąć pare fotek
ObrazekObrazekObrazek
Zaniepokojony faktem posiadania takiej szuflady postanowiłem pojechać w "patyki" i stwierdziłem smutną dla mnie przypadłość, niektóre z patyków mają tendencje do wpychania sie między osłonę a ramę z tendencją buszowania w srodku, co nie występuje bez tej osłony.( mowa o drobnicy)
Czyli chroniąc się przed jednym fundujemy sobie inne zagrożenie.Brrr a tego właśnie chciałem uniknąć
Podsumowując dotychczasowe moje wywody..jak wspomniałem gdybym był włascicielem SUVa bym szczał z zachwytu-ale nie jestem i lubię sprawdzić sam pare rzeczy.
Dlatego niestety o ile samo wykonanie, cena, montaż no i obsługa klienta same plusy to przydatność w moim przypadku staje pod znakiem zapytania?
I dlatego każdy musi sobie wyrobić własne zdanie. 8) Mam nadzieję że moje spostrzeżenia Wam w tym pomogą
I teraz moge przyjąć od Krzysztofa piwo jesli bedzie chciał mi je postawić :mrgreen:
Natomiast pisząc o osłonach...sprawdzajcie jak wchodzicie pod wóz, "kuwetę" pod bakiem...dość perfidnie potrafią utkwić tam kamienie klinując sie w otworach trąc sobie spokojnie cały czas wasz zbiornik :P
Ostatnio zmieniony 20 cze 2011, 08:48 przez irko, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: dodałem informacje nt której osłony pisze autor

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: KrzysztofJ »

Coz wiedzialem ze czar w koncu kiedys prysnie :cry:
A tak na powaznie to Norick i tak masz te piwo.Sadzilem ze ktos kto opracowal ta oslone jest napewno madrzejszy odemnie i wezmie pod uwage wszelkie aspekty jazdy w terenie a ja kopiujac ta oslone unikne ewentualnych bledow ktore sam bym popelnil.Dopoki sam nie bede mial auta gdzie bede mogl zalozyc oslone i sprawdzic ja W "praniu" nie bede sie wypowiadal na temat tego czy jest to tylko niedogodnosc czy mankament.Mam jednak nadzieje ze suma zalet oslony przechyli szale na korzysc.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Norick »

KrzysztofJ pisze:Coz wiedzialem ze czar w koncu kiedys prysnie :cry:
A tak na powaznie to Norick i tak masz te piwo.Sadzilem ze ktos kto opracowal ta oslone jest napewno madrzejszy odemnie i wezmie pod uwage wszelkie aspekty jazdy w terenie a ja kopiujac ta oslone unikne ewentualnych bledow ktore sam bym popelnil.Dopoki sam nie bede mial auta gdzie bede mogl zalozyc oslone i sprawdzic ja W "praniu" nie bede sie wypowiadal na temat tego czy jest to tylko niedogodnosc czy mankament.Mam jednak nadzieje ze suma zalet oslony przechyli szale na korzysc.
Sam fakt że nadal chcesz postawić mi to piwo świadczy o Tobie..doceniam to :D
Ja nie twierdzę że osłona jest zła napisałem :
Norick pisze:to przydatność w moim przypadku staje pod znakiem zapytania?
To świadczy o mojej opinii bo ma być przydatna ( osłona ) dla mnie
Napisałem również że patyki to drobnica bo nie bedę miał okazji przetestować tej osłony w realnych warunkach czyli na jakimś wyjeździe.
No i ja mam swoje podejscie do jazdy w plenerze( jak każdy). Uważam że na wyjazd na szutry może być świetna, ale ja mam inne fobie i lojalnie uprzedzam że testy były ad hoc dlatego napisałem że to moje zdanie.
Natomiast zastanawiam się jak zrobić osłone by była lepsza a mając takiego producenta na forum może to być łatwiejsze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Norick »

Acha drodzy Panowie
bo doczytałem się w różnych postach że osłona lubi łykać patyki itp
POWTARZAM nie chodzi o przednią ale o srodkową i to w specyficznych warunkach
Podczas wycofywania w patykach na skręcie wpadło mi tam sporo drobnicy i paroma kawałkami dodatkowo zajął się wał..
Podczas jazdy na wprost nic takiego się nie zdarza i nie traktujcie mojej opinii jak wyroczni
bo zaczynam się denerwować i zastanawiać nad pisaniem czegokolwiek :evil:

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: JASTRZAB »

Mam niestety osłony Asfira. Próbowałem wypiłować logo, tak jak zwykle z markowych rzeczy wycinam metki, ale dałem sobie spokój :)

Co do osłon jestem bardzo zadowolony i nigdy nie żałowałem, że je założyłem. Minusem są mocowania Asfira.
Płyta pod reduktorem podobnie jak po bakiem mocowana jest do jednego boku ramy. W moim przypadku po 100K km mocowania się lekko wygięły. Najprawdopodobniej za sprawą lodu. Ostatnio przeciągałem się przez rów z garbem. Bardzo fajnie wszystko zadziałało. autko podniosło się na osłonach i gładko zeszło.
Co do patoli pomiędzy płytami a podwoziem. Zdarza się ale to margines. Łatwiej urwać mocowanie ABS z tylnego mostu niz uszkodzić coś patykami nad osłoną.

A u forumowego kolegi kupowałem osłonę do krótkiej GV. Mocowania ujowe/upierdliwe, śruby za krótkie, ale sama osłona git.
zdecydowanie polecam

MJ

Prezio
Posty: 32
Rejestracja: 04 lis 2010, 11:31
Auto: Xilux 3.0 D4D
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: Prezio »

Witam.
Ja również zostawłem tylko przednią :D , stalową pod silnikiem, a reszta niestety złom.
Wyglądała tragicznie i zbierała różne śmieci i błoto! Szmelc :evil: Szkoda kasy.
PZDR

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: gruber »

Witam, koncem zeszlego miesiaca nabylem oslony podwozia i reduktora od kolegi KrzysztofaJ (Morąg) i moge z czystym sumieniem polecic te oslony. Pasuja idealnie, sa wytrzymale( przeszly test) przesylka blyskawiczna i bardzo dobry kontakt.
Pozdrawiam

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: paziu »

Osłona fabryczna w końcu się poddała i skapitulowała. Czas na zmiany, czy osłony z allegro się spisują? Ktoś kupował, testował?

np taką: http://allegro.pl/oslona-podwozia-silni ... 45047.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub to samo tylko drożej: http://allegro.pl/oslona-aluminiowa-sil ... 59462.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: mopar »

mam komplet za 1500pln

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: mamut »

paziu pisze:Osłona fabryczna w końcu się poddała i skapitulowała. Czas na zmiany, czy osłony z allegro się spisują? Ktoś kupował, testował?

np taką: http://allegro.pl/oslona-podwozia-silni ... 45047.html" onclick="window.open(this.href);return false;

lub to samo tylko drożej: http://allegro.pl/oslona-aluminiowa-sil ... 59462.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam od 3 lat komplet tych pierwszych. Są bardzo spoko !! :D

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: OSŁONY PODWOZIA DO HILA

Post autor: gruber »

Również mam te osłony z pierwszego linka. Mam je od 3 lat i sporo juz przeszly i nadal dają radę. Polecam

ODPOWIEDZ