problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: marcinvvv »

czy ktos z was ma tez problem z linka od otwierania baku i od otwierania maski ? najzwyczajniej zamarzaja. wczoraj po otwarciu klapy baku musialem zakleic ja tasma bo nie chciala sie zamknac, dopiero po czasie. to samo bylo z maska z tym ze ona sie zamyka ale linka jest luzno.

oprocz tego samochod nie odpala na mrozie wogole ;/ cyka przekaznik, po zdjeciu obudowy bardzo iskrzy ( nie wiem czy tak ma byc czy nie) - popsikalem go kontaktem ale to nic nie daje. ma ktos podobny problem ?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: milczacy »

bardzo możliwe że to efekt uboczny niedawnego topienia - woda gdzieś się podostawała i teraz zamarza :?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: Kwieczor »

milczacy pisze:bardzo możliwe że to efekt uboczny niedawnego topienia - woda gdzieś się podostawała i teraz zamarza :?
ja swego nie topiłem, a linka maski wczoraj mi zamarzła i musiałem się nieźle napocić, by płynu do spryskiwaczy dolać

co do odpalania - kręcić kręci, natomiast z tym pierwszym kaszlnięciem to jakoś niemrawo - po kilku obrotach dopiero...
p/k

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: marcinvvv »

linke juz zrobilem. wystarczy zdjac sprezyne przy zamku i pociagnac linke kombinerkami. w sumie pol minuty roboty ale tak czy inaczej nie powinno tak byc. a jesli chodzi o to odpalenie to u mnie wogole nie kreci. tylko cyka przekaznik i bardzo iskrzy. dzwonilem do toyoty ale niestety o tej godzinie nie maja elektronika. narazie samochod caly czas odpalony w garazu sie grzeje. zaraz ide zobaczyc czy jak zgasze to zapali.

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: Maciuś »

Stawiam, że na ciepłym odpali.
Masz albo zapaćkane styki na rozruszniku albo rozrusznik do wymiany - za dużo jeździłeś po wodzie. Miałem to samo.
Rozrusznik wymieniono, i od wczoraj jak zaczęły się mrozy efekt ten sam - zapala po nastokrotnym przekręceniu stacyjki.
W czwartek do weryfikacji

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: marcinvvv »

Maciuś pisze:Stawiam, że na ciepłym odpali.
Masz albo zapaćkane styki na rozruszniku albo rozrusznik do wymiany - za dużo jeździłeś po wodzie. Miałem to samo.
Rozrusznik wymieniono, i od wczoraj jak zaczęły się mrozy efekt ten sam - zapala po nastokrotnym przekręceniu stacyjki.
W czwartek do weryfikacji
Dokładnie tak jak mowisz. Jak sie rozgrzeje to odpala. Ale ja ten problem mialem jeszcze jak byly cieple dni, przeciscilem styki w przekazniku i bylo ok. A teraz ten sam objaw ale to nie pomoglo. A rozrusznik na gwarancji ci wymienili ?

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: Maciuś »

Na gwarancji, tylko, ze musiałem czekać aż przypłynie z RPA. Brak na magazynie Toyoty w Polsce.
Stwierdziłem, że to pierwszy rozrusznik w Hilu który się popsuł :D

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: problem z linkami i odpaleniem na mrozie Hil 2009 2.5 d4d

Post autor: marcinvvv »

Maciuś pisze:Na gwarancji, tylko, ze musiałem czekać aż przypłynie z RPA. Brak na magazynie Toyoty w Polsce.
Stwierdziłem, że to pierwszy rozrusznik w Hilu który się popsuł :D
juz po wizycie w serwisie i najprawdopodobniej to byl przekaznik. byl caly zasyfiony czyms czarnym. co prawda nie mialem okazji tego sprawdzic bo samochod nie zdazyl porzadnie zmarznac ale juz nie slychac cykania przy odpalaniu.

ODPOWIEDZ