Lift Hilusia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: gruber »

Witam, mam pytanie czy ktos z was miał doczynienia ze sprezynami jak i amorami Ironman? Czy są twarde czy miękkie i jak z zywotnoscia? Bo ceny są kusząca. Pytanie do Wolfa założyłes same sprezyny Dobinsona bez amortyzatorow? I ile mm maja sprezyny? I czy po podniesieniu 3 cm przodu dogoni tył, będzie stać równo?

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: marcinvvv »

odpusc ironmana . dobinsons teraz jest tani - 325zl do hila za 1 amor

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: gruber »

A powiedzcie mi jeszcze co myślicie o podkładkach pod kolumnę amortyzatora?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: kylon »

Pozbieraj trochę na coś dobrego bo widzę, że tu w kierunku rzeźby zmierza :wink: czyli nie ważny jak aby podnieść.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: marcinvvv »

jezeli chcesz po taniosci zrobic lift i zalezy ci tylko i wylacznie na wysokosci to ok, ja jednak wolalbym uzbierac i kupic komplet z ktorego napewno bedziesz zadowolony

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Lift Hilusia

Post autor: qberus »

http://www.newhilux.net/phpbb/viewtopic ... ut+spacers" onclick="window.open(this.href);return false;

Pięć stron argumentów dlaczego NIE :roll:. Zrób raz a porządnie inaczej wywalisz kasę na niebezpieczny badziew i w najlepszym wypadku będziesz musiał robić drugi raz ...

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: gruber »

Wielkie dzięki za podanie linka. Po przeczytaniu faktycznie już mi się odechciało rzezby. Trzeba zrobić raz a porządnie bo to co teraz się zaoszczędzi to w przyszłości nawet nie starczy na straty.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gruber
Posty: 54
Rejestracja: 24 lut 2010, 08:19
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: gruber »

Witam ponownie wraca temat liftu i mam jeszcze do was pytanie odnośnie amortyzatorow ome sport 90002 czy są bardzo twarde czy w miarę umiarkowane bo nie chce za twardych? Do tego myśle założyć sprezyne ome 883 + 30mm. Co sądzicie o takim zestawie?

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: marcinvvv »

Jak boisz sie czy beda twarde czy miekkie to zamow sobie though doga. regulacja twardosci zewnetrzna wiec ustawisz sobie jak chcesz. roznica w cenie jakies 200 na amortyzatorze i czas oczekiwania ok. 2 miesiace ale chyba warto :mrgreen:

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: misterkk »

ja mam taki zestaw na 884
jak co to przyjedz to sobie zobaczysz w realu :lol:
607405834

Paf
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 04:12
Auto: Hillux 3.0 - Blue Arrow
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Paf »

Pozwolicie ze po raz drugi podlacze sie do watka.

Chce podniesc o 2" Hiluxa 2012 3.0

Zrobilem male rozeznanie po internecie i podjechalem do lokalnych znawcow tematu i jest tak ze wkoncu nie wiem na czym stoje.

Nie chce zwieszac mozliwosci ladunkowych samochodu bo 750kg mi w zupelnosci wystarczy.
Chce tylko uzyskac troche wiekszy przeswit i poprawic wlasnosci jezdne w terenie.
Moze go troche wytrymowac zeby paki nie zadzieral :)

O ile sprezyny i amortyzatory musze wymieniac to czy resory z tylu tez musza byc zmienione?

Odrazu mowie ze nie chodzi o kase tylko zasadnosc i poprawnosc podejscia do tematu.

W specyfikacji OME wyczytalem z ich zawieszenie jest mniejsze z przodu a wieksze z tylu.
Nie duzo ale zawsze. Zata IronMan podaje jedna wartosc.

Chce zrobic tak zeby bylo latwo dobrze i bez pudla tak zeby potem nie bylo kombinacji i zmian.

Z gory dzieki za podpowiedzi w tym temacie.

Odrazu mowie ze przejechalem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale bez sukcesu w tym temacie.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Kwieczor »

Paf pisze:Pozwolicie ze po raz drugi podlacze sie do watka.

Chce podniesc o 2" Hiluxa 2012 3.0

...

Odrazu mowie ze przejechalem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale bez sukcesu w tym temacie.
to poszukaj pod hasłem "wieszaki resorów" ;)
standardowo - jak nie chcesz zmieniać charakterystyki resoru i nie potrzebujesz +400kg - zakładasz dłuższe wieszaki i wymieniasz amory na takie, co są pod lift.

U mnie poszedł przód prawie 3 cale (ponad 6 cm), z tyłu zmieniłem tylko amory - i auto się prawie wyrównało, tzn stoi w poziomie.
Jak niczego ciężkiego nie wozisz, zastanów się, czy masz potrzebę tył podnosić. W tylne wnęki wchodzą naprawdę duże koła bez kombinowania, a przód na zestawie OME lub DOB. podnosisz naprawdę za rozsądne pieniądze...

U mnie na seryjnym zawiasie i felgach 15 też seria bez problemy wchodziły koła 31/10.5/15, myślę że teraz to i 33 by weszło.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Templar »

Ja się po krótce wypowiem jeśli chodzi o Tough Doga którego użytkowałem w Patrolu przez 3 lata.
Do puki wszystko działało była bajka. Niestety dość szybko po zjechaniu z drogi pokrętła do regulacji zostawały w koleinach. Używałem też zestawu MyRide z kompresorem do regulacji twardości (w sumie tylko ta opcja ma sens, inaczej szybko odpuszczamy sobie nurkowanie przy każdym kole do zmiany nastawu). Niestety dwa komplety poleciały przy temperaturze -10 (zamarzały elektrozaworki i już nie wracały do pracy). Same amortyzatory po sezonie zardzewiały.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: kylon »

O odpadających pokrętłach już pisałem w innym temacie. Kupiłem klientowi nowy komplet i po jednym wyjeździe do Mongolii przedni amorek padł a we wszystkich popękały makabrycznie gumy amorków :cry:

Paf
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 04:12
Auto: Hillux 3.0 - Blue Arrow
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Paf »

Paf pisze:
Kwieczor pisze:
Paf pisze:Pozwolicie ze po raz drugi podlacze sie do watka.

Chce podniesc o 2" Hiluxa 2012 3.0

...

Odrazu mowie ze przejechalem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale bez sukcesu w tym temacie.
to poszukaj pod hasłem "wieszaki resorów" ;)
standardowo - jak nie chcesz zmieniać charakterystyki resoru i nie potrzebujesz +400kg - zakładasz dłuższe wieszaki i wymieniasz amory na takie, co są pod lift.

U mnie poszedł przód prawie 3 cale (ponad 6 cm), z tyłu zmieniłem tylko amory - i auto się prawie wyrównało, tzn stoi w poziomie.
Jak niczego ciężkiego nie wozisz, zastanów się, czy masz potrzebę tył podnosić. W tylne wnęki wchodzą naprawdę duże koła bez kombinowania, a przód na zestawie OME lub DOB. podnosisz naprawdę za rozsądne pieniądze...

U mnie na seryjnym zawiasie i felgach 15 też seria bez problemy wchodziły koła 31/10.5/15, myślę że teraz to i 33 by weszło.

Dzieki za podpowiedz. Juz nalazlem zestaw Dobinsona z wieszakami.
Ja chce podniesc tez tyl ze wzgledu ze musze miec hak zamontowany ktory obniza troche przeswit i kat zejscia.
Mam nadzieje ze modyfikacje poprawia wlasnosci jezdne i spelnia moje oczekiwania :)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 10:09 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uporządkowałem 2 posty

ODPOWIEDZ