Lift Hilusia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
matimik
Posty: 30
Rejestracja: 07 lut 2012, 16:04
Auto: nissan partol GRY60-96'
HILUX 3,0 SR5 2012
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: matimik »

no i szo?
melduj Paf jak tam te wlaściwości jezdne
albo daj znak gdzie w 3 mieście można to zobaczyć co żeś uczynił

Paf
Posty: 9
Rejestracja: 14 sie 2012, 04:12
Auto: Hillux 3.0 - Blue Arrow
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Paf »

Nie ma mnie tu za często więc przepraszam za spóźnioną odpowiedź.

Suma Summarum mój Hiluś ma założone pełne zawieszenie OME +2" standardowe obciążenie.
Za jednym razem wrzuciłem też wyciągarkę pod oryginalny zderzak.

Przy doborze zawieszenie kierowałem się tym, że napisałem zapytanie do OME co planuje zrobić i co oczekuje od samochodu i co powinienem wybrać?
Odpowiedź przyszła z fabryki szybko, konkretnie i bardzo rzeczowo...

Powiem tak... Ta modyfikacja była warta każdej wydanej złotówki. Tak jak bym miał inny lepszy samochód :)

Po otrzymaniu odpowiedzi z EMU wysłałem konkretne zapytanie do sklepów w Polsce. O konkretne części zgodnie z zaleceniami producenta.
Odpowiedzi miałem takie. "Ta część jest a tego nie ma, ale to nie ma problemu, bo możemy to zastąpić tym..."

Więc jeśli ktoś chce zrobić coś z zawieszeniem i powie, tylko że chce mieć wyższy samochód to może się spodziewać, że warsztat założy mu to, co akurat jest na półce u dostawcy :(
I niekoniecznie będzie to na koniec współgrało ze sobą!!!

Awatar użytkownika
Stanlej
Klubowicz
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2012, 23:14
Auto: Hilux 3.0D-4D
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Stanlej »

Troszkę odgrzebane ale zawsze jakaś opinia :)

Ja założyłem Terrain Tammera u Kylona po tym ja pękła mi przednia spręzyna i jestem mega zadowolony. Auto dużo lepiej sie prowadzi. Generalnie odczucia niebo a ziemia :)

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Templar »

Powoli myślę nad podniesieniem hiluxa 2011+ o 2". Bardzo mi przypadła do gustu fabryczna charakterystyka zawieszenia. Trafiłem na takie rozwiązanie na samych dystansach http://outback4x4.pl/sklep/1772-komplet ... 2005r.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Jest to cokolwiek warte? Auto jest użytkowane zarówno jako auto codzienne jak i lekka wyprawówka (bez hardcore- szutry). Z czasem przód chciałbym wymienić na coś lepszego, natomiast teraz nie mam ciśnienia. A opony nowe trzeba już kupić...

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: mamut »

Templar pisze:Powoli myślę nad podniesieniem hiluxa 2011+ o 2". Bardzo mi przypadła do gustu fabryczna charakterystyka zawieszenia. Trafiłem na takie rozwiązanie na samych dystansach http://outback4x4.pl/sklep/1772-komplet ... 2005r.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Jest to cokolwiek warte? Auto jest użytkowane zarówno jako auto codzienne jak i lekka wyprawówka (bez hardcore- szutry). Z czasem przód chciałbym wymienić na coś lepszego, natomiast teraz nie mam ciśnienia. A opony nowe trzeba już kupić...
Ja mam dobinsona od ponad 2 lat i chwalę sobie. Amory przód, tył, sprężyny i wieszaki. Auto zrobiło się sztywniejsze od serii i nie każdemu to może odpowiadać.
Dystanse - albo coś robić dobrze albo wcale ...


Teraz przymierzam się do resorów bo denerwuje mnie już to skrzypienie :(

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: dzikus1200 »

Ja też mam Dobinsons Już od 4 czy 5 lat i jest super nie wyobrażam sobie jazdy już na seryjnym zawieszeniu, zdecydowanie polecam ;)

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: Templar »

Ok, czyli szarpnę się może i doinwestuje w lepszy zestaw. Niestety budowa domu dość mocno budżet weryfikuje :)
A swoją drogą strasznie mnie zastanawia podejście do Dobinsona na różnych forach- kiedy jeździłem Patrolem Y60, wszyscy pisali że Dobinson to be, tandeta i ludzie kupują tylko dla tego że tani. Przy hiluxach wszyscy chwalą, że super działa, ekstra serwis i ogólnie należy brać w ciemno :/ Zgłupieć można...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: kylon »

Patrole jeżdżą w terenie but kur.. But :mrgreen: . Hiluxy raczej po drogach asfaltowych :mrgreen:
To tylko dygresja co do użytkowania pojazdów a nie porównywania jakichkolwiek zawieszeń.

evjann
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2017, 12:29
Auto: Hilux 05

Re: Lift Hilusia

Post autor: evjann »

dzikus1200 pisze:Ja też mam Dobinsons Już od 4 czy 5 lat i jest super nie wyobrażam sobie jazdy już na seryjnym zawieszeniu, zdecydowanie polecam ;)
czy ten lift 2" nie przeszkadza na zakrętach?
mam do wymiany amortyzatory i zastanawiam się nad takim zawieszeniem

http://allegro.pl/zawieszenie-komplet-d ... _c=Product

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: vGreg »

Na antypodatch zrobili wersję pokazową Hiluxa:
https://www.youtube.com/watch?v=fUtVN2fLqy4
z liftem 150mm. Widać, uznali, że to wystarczy aby jeździć na pokazach, tyle że autko lata na 35" kapciach (35 x 12,5 cala Toyo Open Country M / TR) :lol:
Cytat szefa dz. projektowego:
„Wzięliśmy samochód Tonka prosto z piaskownicy i wzorując się na nim przerobiliśmy Hiluxa od dachu po opony i od grilla po pakę” – powiedział Nicolas Hogios. – „Hilux Tonka Concept ma jeszcze większe możliwości terenowe niż i tak bardzo dzielny seryjny Hilux, dlatego można nim pokonywać najtrudniejsze podjazdy po skałach, rumowiskach skalnych i innych ekstremalnych terenach.i”
http://www.motoring.com.au/toyota-revea ... ck-106593/

PS.
Wg mojego gustu wygląd przodu ma zajebisty.

rob100
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2022, 11:13

Re: Lift Hilusia

Post autor: rob100 »

Podłącze się pod temat mam nadzieje że ktoś tu jeszcze zagląda. mianowicie mam hiluxa z 2006 roku chce go podnieść o 5 cm ponieważ potrzebuje do pracy w lesie, nie chciałbym wydawać kupe kasy, znalazłem takie coś https://allegro.pl/oferta/toyota-hilux- ... 9485048969 , proszę o opinie ja to się sprawuje, jakie są wady itp

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Lift Hilusia

Post autor: sebastian44 »

Taki lift niewiele ci pomoże. Po pełnej zmianie zawieszenia jest duża różnica w amortyzacji i można znacznie szybciej pokonywać nierówności. Te podkładki jedyne co zrobią to podniosą karoserie ale nie odczujesz żadnej poprawy w prowadzeniu/jezdzie.

rob100
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2022, 11:13

Re: Lift Hilusia

Post autor: rob100 »

Dzięki za szybką odpowiedź, z tym że nie zależy mi na komforcie jazdy, samochód przeznaczony jest do pracy w lesie i spełnia się świetnie, tylko jest troche za niski, bardziej chodzi mi o odpowiedź czy to podwyższenie nie wpłynie w jakimś stopniu negatywnie na samochód i inne podzespoły zawieszenia, czy przy okazji będę musiał wymieniać inne rzeczy - przewody hamulcowe pewnie tak, czy cos jeszcze może?

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Lift Hilusia

Post autor: stasik »

Te podkładki z ogłoszenia to body lift - podniesienie karoserii na ramie - a nie chamskie podkładki pod sprężyny, które robią więcej złego niż dobrego (zmniejszają wykrzyż, a przeguby w niezależnym zawieszeniu cierpią). Body lift nie zmienia geometrii zawieszenie, nie zmniejsza wykrzyżu, ale da cokolwiek dopiero po założeniu większych kół. Bez takiego liftu większe opony ocierałyby o nadkola, ale i z takim liftem warto sprawdzić czy gdzieś nie ociera o wahacz czy inny element zawieszenia.

Natomiast wszelkie patenty tupu podkładki pod sprężyny i przedłużki wieszaków resorów to dziadostwo.

rob100
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2022, 11:13

Re: Lift Hilusia

Post autor: rob100 »

ok, dzięki za odpowiedź, czyli żeby uzyskać dodatkowe 5 cm prześwitu to będę musiał wstawić wieksze koła? dobrze rozumiem?

ODPOWIEDZ