Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Moderator: luk4s7

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Post autor: dzikus1200 »

Zauważyłem ostatnio w moim Hiluxie 2008,że 2-gi bieg nie wchodzi zbyt płynnie Zawsze przy zmianie lub redukcji da się odczuć jakby mały zgrzyt czy też chrupnięcie coś takiego. Czy u Was też takie zjawisko występuje :?: :?: :?: Auto mam na gwarancji do maja 2011 czy zgłosić to do serwisu czy też te typy tak mają? Jak u Was w samochodach to wygląda?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18027
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Post autor: kylon »

Nic nie powinno zgrzytać. Zgrzytanie może świadczyć o zużyciu się synchronizatora.

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Post autor: STACHU »

a może ktoś Ci nalał za gęstej oliwy - zmieniałeś ostatnio?:))
to taki typowy case np. w LR'ach jak zamiast MTF wleje się przekładniowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Post autor: milczacy »

U mnie ciężko wchodzi, ale rzadko, trójka. To niestety wynik tego, że kilka razy nie docisnąłem do końca sprzęgła, a to przez fatalne gumowe dywaniki, które wsadziło mi ASO do Hila.

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Post autor: dzikus1200 »

STACHU pisze:a może ktoś Ci nalał za gęstej oliwy - zmieniałeś ostatnio?:))
to taki typowy case np. w LR'ach jak zamiast MTF wleje się przekładniowy :mrgreen:
Nie nie zmieniałem auto mam od 1,5 miesiąca, ale miałem taki przypadek że podniosłem maskę i zobaczyłem że cały silnik zachlapany płynem chłodniczym a zbiornik wyrównawczy full na maxa wypełniony. Diagnoza - chyba padła uszczelka pod głowicą. Ubrałem tego płynu zostawiłem pół zbiornika , zrobiłem kreskę mazakiem na zewnątrz zbiornika żeby widzieć czy przybywa, czy nie. Przejechałem ok 500km podnoszę maskę i stan jaki zaznaczyłem taki był - uff. Do czego zmierzam do tego że w ASO zalali zbiornik na maxa i tyle - kto to widział :shock:

To teraz już nie wiem co mam w skrzyni :evil:
milczacy pisze:U mnie ciężko wchodzi, ale rzadko, trójka. To niestety wynik tego, że kilka razy nie docisnąłem do końca sprzęgła, a to przez fatalne gumowe dywaniki, które wsadziło mi ASO do Hila.
A jeśli chodzi o dywaniki ta miałem tak z materiałowymi że wchodziły pod pedały teraz kupiłem gumowe i są rewelacyjne, nie przesuwają się.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Ciężko wchodząca 2-ka w Hiluxie 2008

Post autor: qberus »

Żadnych zgrzytów poza tymi, które sam spowoduję - mam na myśli zbyt szybkie odpuszczenie sprzęgła względem wrzucenia drugiego biegu. Trochę pomaga w tym sprzęgło, które u mnie "się zużyło " :wink: i bierze teraz baaardzo głęboko. Same biegi wchodzą gładko i bez problemu.

A dywaniki również gumowe. Trochę się przesuwają ale nie na tyle żeby miało to jakieś znaczenie.

ODPOWIEDZ