Hilux 2008 - ściana płaczu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Hilux 2008 - ściana płaczu

Post autor: Kwieczor »

Cześć
pisałem już w innych wątkach, ale może warto założyć jedną narzekalnię...

jak odebrałem nowe auto - byłem wniebowzięty, ale historia nie trwała zbyt długo:

1. Klapa na pakę - najpierw ją podrapali przy zakładaniu w AMX Rzgów, potem jak lakierowali, bo się poskarżyłem - podrapali burtę - olałem. klapa oczywiście nie pasuje zbyt dobrze, więc ociera burty do gołej blachy. Jako, że jest to akcesorium a nie Toyota Prduct - gwarancja rok, więc 13 miesięcy po zakupie padły siłowniki, a 15 miesięcy - zamek...

2. Silnik - jak pisałem - wymiana turbiny przy 45 tys. Nawet nie dyskutowali, posłuchali gwizdu, sprawdzili ciśnienie i wymienili (6 tygodni czekałem na zgranie dostępności części i terminu w tym serwisie).
Do tego motor jakoś bardzo niemrawo odpala przy temp. -25 st (a stary 2,5TD w innym aucie odpala bez problemu..

3. Napędy: podczas wymiany turbiny zgłosiłem problem z niedziałającymi kontrolkami napędu, rozebrali, posmarowali, złożyli, pomogło na 2 tygodnie. Myślę - nie znają się - zmienię serwis. Padło na Chodzeń w Piasecznie (5 lat serwisowałem tam Yarisa - B.U.). Pierwsze podejście - po 3 godzinach panowie się poddali i powiedzieli, że potrzebują auto na 2 dni, żeby dobrze zdiagnozować. OK - doszedłem do 60 tys, czas na duży przegląd, więc myślę - przy okazji zostawię na 2 dni i będzie OK (BTW - poza ASO w dobrym serwisie wycenili mi przegląd 60 na 1700 PLN, w Chodzeniu zapłaciłem 2100, więc różnica nie była tak dramatyczna jak przy przeglądzie na 45)
Auto zostało, za pieniądze (free nie dają) wynająłem sobie jeździdełko IQ (fajny gadżet).
Nazajutrz auto odebrałem z komentarzem zrobione - nic nie trzeba było wymieniać.
Pomogło na 2 dni.
Umówili mnie na kolejny dzień, zamówili nowy czujnik - wymiana potrwa max 2 godz.
Po 2,5 podchodzi Pan i mówi, że wymiana czujnika nie pomogła, muszą zamówić cały moduł.
Na szczęście z Piaseczna na Poleczki daleko nie jest, moduł był w kraju nie w Belgii, wić na 14.00 auto miało być gotowe.
Było gotowe na 17.00.
Wyszedł Pan ze mną, mówi, że jeździli i jest OK, wsiadam, zapinam..... i nic...
Zabrałem Pana ze sobą, przejechaliśmy 2 km, zapinając, rozpinając, z reduktorem i bez...
kontrolka zapaliła się jak wróciliśmy pod drzwi salonu...

Pan z rozbrajającą szczerością powiedział, że nie ma pojęcia co jest, bo wymienili wszystko, co można było...

Ręce mi opadły.
w październiku oddaję auto, poproszę o zastępcze za free i niech robią, dopóki nie zrobią...

To tyle żali jak na dziś

p/k

Zdeno
Posty: 8
Rejestracja: 04 mar 2010, 10:17
Auto: Hilux2009
Kontakt:

Re: Hilux 2008 - ściana płaczu

Post autor: Zdeno »

Ja dużo wcześniej wypłakałam się na forum i do Rzgowa mam rzut beretem. AMX objeżdżam szerokim łukiem. Po walce z fatalną zabudową i fatalnym serwisem, jestem po 2 latach wolny. Wrócił mi humor, gdyż nowy hardtop służy mi rewelacyjnie. Mnie też chcieli wcisnąć płaską z siłownikami, cienkimi, jak patyki. Ja jednak wyciągnąłem zwrot za badziewie i kupiłem tam, gdzie Maciuś swoją płaską, czyli w Pickup Diablo w Łodzi. Czuję tez znacznie mniejszy ubytek kasy w portfelu po każdorazowej wizycie w warsztacie, czego i tobie życzę. Serwisy to banda zdzierców i tyle!

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 2008 - ściana płaczu

Post autor: marcinvvv »

ja mam za to calkowicie odmienne zdanie. co prawda samochod ma dopiero 15.000 km wiec nie ma co mowic ale chodzi mi przede wszystkim o to ze po calkowitym zalaniu samochodu nic sie nie uszkodzilo nie liczac centralnego zamka. byl mierzony wszystkimi mozliwymi miernikami i sprawdzany na sto sposobow i nie zepsulo sie nic. wiec mysle ze nie jest to wcale taka sciana placzu. wszystko jest masywne i proste i dlatego jak narazie jestem zadowolony

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 2008 - ściana płaczu

Post autor: irko »

Kwieczor pisze: 2. Silnik - jak pisałem - wymiana turbiny przy 45 tys.[...]
3. Napędy: podczas wymiany turbiny zgłosiłem problem z niedziałającymi kontrolkami napędu,[...]
Pan z rozbrajającą szczerością powiedział, że nie ma pojęcia co jest, bo wymienili wszystko, co można było...
Tak naprawde to miałeś te dwa problemy (zabudowe pomijam, mozna było wybrac lepszą)
Turbinkę masz nóweczke (chyba jest inna niż wcześniejsza? Jakas partia wadliwych podobno wyszła)
I te nieszczęsne napedy, które i tak w końcu zrobisz na gwarancji.
Wiec bez przesady nie jest tak źle.

Moim dochodzę do 40 tyś (w tym moje 22 tysie od czerwca :D )i na razie jest ok czego i Tobie życzę.

Pozdr
IR

->

ODPOWIEDZ