Duże koła w Hiluxie '09

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Duże koła w Hiluxie '09

Post autor: marcinvvv »

Witam
Przymierzam się do kupna opon 235/85 r16 do Hiluxa "półtorej" kabiny z 2009r. i zastanawiam się czy koła będą pasować i nigdzie nie przytrą. Felgi to standardowe 16"stalówki toyoty. Oto zdjęcie samochodu i felgi:
.
Obrazek

pozdrawiam

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Rozmiar kół w Hiluxie '09

Post autor: czobi »

chyba 30" max, o ile pamiec nie zawodzi.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Rozmiar kół w Hiluxie '09

Post autor: marcinvvv »

uwierzcie mi ze szukalem nawet na zagranicznych forach. Chcialbym zeby wypowiedzialo sie kilka osob. 30" napewno nie jest max bo znajomy ma 31" zalozone i nigdzie nie przyciera. nikt nie jezdil nigdy na takich oponach w serii ?

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Rozmiar kół w Hiluxie '09

Post autor: RobertK. »

Na pewno było, a jeszcze ważne jest jak szeroka felga z jakim ET i o tym też już było....na pewno :)

Najlepiej poszukać kolegi który ma koła w żądanym rozmiarze, sprawdzić jakie ma felgi i przymierzyć.
Na pełnym wykrzyżu sprawdzić czy nie obcierają o nic i już wiesz
Ewentualnie jeszcze sprawdzić jeśli się nie mieszczą co mogło by dać zmienienie ET felgi ....

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: qberus »

Wątków w brud, padło na ten.

Orientuje się ktoś czy do Hila 2.5 z 2007 z liftem koło 2" wejdą opony 285/75r16 ? Felga 8", odsadzenie felgi tak koło 0 bo jeszcze jej nie mam. W tej chwili mam 265/70r16 na feldze 8" et -12 i jest ok, musiałem tylko lekko podciąć zderzak. Przy statycznym wykrzyżu też wygląda ok. W razie czego więc mogę wejśc w ten rozmiar ale chciałbym coś większego :twisted:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: Kames »

qberus pisze:Wątków w brud, padło na ten.

Orientuje się ktoś czy do Hila 2.5 z 2007 z liftem koło 2" wejdą opony 285/75r16 ? Felga 8", odsadzenie felgi tak koło 0 bo jeszcze jej nie mam. W tej chwili mam 265/70r16 na feldze 8" et -12 i jest ok, musiałem tylko lekko podciąć zderzak. Przy statycznym wykrzyżu też wygląda ok. W razie czego więc mogę wejśc w ten rozmiar ale chciałbym coś większego :twisted:
nie 285 nie wejdzie , a raczej wejdzie ,ale nie pojedziesz bo zawias jeszcze musi pracowac to nie arctic truck zapodaj
265/75r16 i tyle

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: qberus »

kames76 pisze:zapodaj 265/75r16 i tyle
A możesz mi wysłać cenę za 4 szt Goodyear Duratrac ? Ewentualnie czy są jakieś jeszcze rozmiary tej opony, które wyżej podniosą auto ale zmieszczą się przy fabrycznym zderzaku ( mogę go jeszcze chlasnąć jak coś ) ?
kames76 pisze:wejdzie ,ale nie pojedziesz bo zawias jeszcze musi pracowac
Chodzi o miejsce/prześwit we wnęce koła ( nadkola mocowanie budy itp. ) czy elementy zawieszenia ? Znalazłem kilka aut na 32x11,5 na 15" a to "tylko" 2,5cm niższa opona ale za to szersza. Przynajmniej jeśli wierzyć kalkulatorowi rozmiarów :wink:

Bardzo proszę o łopatologiczne wytłumaczenie :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: kylon »

Załóż 265/75R16 moim zdaniem będzie ok. To takie prawie 32 cale.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: mci »

Jeżdżę od trzech lat na oponach BF Goodrich A/T w rozmiarze 31x10,5 R15 na feldze aluminiowej 15" (orginalne alufelgi z wersji SR5 z roku 2007). Nic nie przeciera na drodze ani w terenie. Z info z serwisu 4x4extreme z Bielska opona 32x11,5 nie wedzie bez liftu - pytałem w tym roku przy zmianie opon - chciałem założyć max rozmiar bez przeróbek samochodu i wyszło że max to 31"

maroo
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2010, 12:45
Auto: Hilux 07
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: maroo »

mci pisze:Jeżdżę od trzech lat na oponach BF Goodrich A/T w rozmiarze 31x10,5 R15 na feldze aluminiowej 15" (orginalne alufelgi z wersji SR5 z roku 2007). Nic nie przeciera na drodze ani w terenie."
Czy na czarnym dobrze sie na takiej oponie jedzie? Tzn, czy da się jechać tak 140kh/h bez stresu? Mam taki sam model hila i własnie zastnawiam sie nad kupnem letnich opon w takim rozmiarze. rozważam jeszcze oponę bridgestone at 694 - mają dość dobrą opinie w sieci. Czy ktoś używa takich opon i może sę podzielić opinią?

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Opony do Hiluxa 08

Post autor: mci »

maroo pisze:
mci pisze:Jeżdżę od trzech lat na oponach BF Goodrich A/T w rozmiarze 31x10,5 R15 na feldze aluminiowej 15" (orginalne alufelgi z wersji SR5 z roku 2007). Nic nie przeciera na drodze ani w terenie."
Czy na czarnym dobrze sie na takiej oponie jedzie? Tzn, czy da się jechać tak 140kh/h bez stresu? Mam taki sam model hila i własnie zastnawiam sie nad kupnem letnich opon w takim rozmiarze. rozważam jeszcze oponę bridgestone at 694 - mają dość dobrą opinie w sieci. Czy ktoś używa takich opon i może sę podzielić opinią?
AT jak każda opona ma swoje zalety i wady. Na autostradzie 140 jedzie w miarę OK choć glośno, to nie są opony typowo drogowe więc myśleć przy jeździe trzeba. Osobiście dla mnie optymalną prędkością przelotową na tych oponach i w tym samochodzie jest 110-120. Z własnego doswiadczenia wiem że te same opony w rozmiarze o jeden mniejszym tzn 30x9,5R15 oferuje lepszą jazdę na czarnym, choć na błocie ten jeden cal ma znaczenie w drugą stronę.

Jeżeli jeździsz dużo po czarnym a nie przeciążasz auta własności jezdne na asfalcie poprawi podniesienie ciśnienia w oponach do 2,5 bara.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Duże koła w Hiluxie '09

Post autor: qberus »

maroo pisze:... 140kmh/h bez stresu
W hiluxie to chyba tylko na szosówkach i to na suchym :wink: . Do jazdy po asfalcie to ja jednak polecam typowe szosówki. Różnica jest kolosalna. No chyba, że potrzebujesz coś tak pomiędzy asfaltem a błotkiem.

Dobre opinie zbiera ostatnio Goodyear Duratrac, ale dostępność i cena taka sobie. Ponoć niezłe są też Pirelli Scorpion ATR ale podobnie jak w pierwszym wypadku dostępność i cena takie sobie.

maroo
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2010, 12:45
Auto: Hilux 07
Kontakt:

Re: Duże koła w Hiluxie '09

Post autor: maroo »

Ja właściwie to bardziej wykorzystuję właściwości przewozowe hila niż terenowe. Ale wygląd też powinien jakiś mieć, tak że chcę właśnie założyć koła 31x10,5x15, a tej numeracji to właśiwie tylko at-ki są. Myslę jeszcze nad yokohamą.

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

Re: Duże koła w Hiluxie '09

Post autor: Iwo »

Też stalem przed takim trudnym wyborem. Zdecydowałem się na opony BF AT. Stara prawda jest taka że każda sroczka....Ale te opony naprawdę są super. Na autostradzie jechałem wiele razy licznikowe 170km/h(na gps około 160km/h). Szum wcale nie przeszkadza w prowadzeniu normalnej rozmowy i nie jest męczący. Jednocześnie opony te są dużo dzielniejsze w terenie od oryginałów. Zakopałem hiluxa kilka razy "po progi" i w błoto się one nie specjalnie nadają. Ale piach, teren mieszany kamienie itd- rewelacja. No i świetnie dają sobię radę w zimie. Typowa zimówka to nie jest, ale naprawdę śmiało można jeździć na nich. Nie obawiaj się rozmiaru 235- napewno nie będzie obcierał. Ja mam 255/70-16 i miejsca jest tak dużo że spokojnie zmieściły by sie jeszcze większe gumy. Natomiast wydaje mi się(ale nie jestem pewny) że felgi która posiadasz(miałem identycze fabrycznie) są trochę za wąskie do opon 235. Felga ta jest pomyślana z myślą o oponie 205 i to też na wyrost. Jej szerokość to zaledwie 5,5cala.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Duże koła w Hiluxie '09

Post autor: mci »

maroo pisze:Ja właściwie to bardziej wykorzystuję właściwości przewozowe hila niż terenowe. Ale wygląd też powinien jakiś mieć, tak że chcę właśnie założyć koła 31x10,5x15, a tej numeracji to właśiwie tylko at-ki są. Myslę jeszcze nad yokohamą.
Bądź ostrożny AT przynajmniej te z BFG nie mają zbyt wysokiego indeksu nośności. Zanim zamówisz/zakupisz sprawdź u sprzedawcy żebyś się nie obudził z przysłowiową reką w nocniku :shock:

ODPOWIEDZ