Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: misterkk »

irko pisze: A wojsko kupilo Hila max ubranego ale... na zwykłych oponach :D
Szczegóły w http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=4313" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba, że że sie myle :?:

Pozdr
Ir

>
z tego co wiem to do tych hiluxów były dodatkowo przyczepki z kompletem opon terenowych
ja sobie zapodałem w zmocnienie na maske alla grom mój kumpel wycinał te blachy jesli ktos chetny to moge wyciąć
Załączniki
hillb.jpg
hillb.jpg (38,14 KiB) Przejrzano 15325 razy

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Pyrka »

A czemu ta blacha ma służyć i na czym ma polegać ich funkcja wzmacniająca?

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: cosi »

A dałeś wzmocnienie od spodu? Bo maska to licha jest.

@Pyrka, czasem trza stanąć na masce.

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: misterkk »

oprócz tego ze ładnie wygłada mozna jeszce stanąc na masce zrobiła sie sztywniejsza
:oops: a nie tak ja wczesniej ze moja córka staneła waga 27 kg i sie maska wgieła

Oberst
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 22:20
Auto: Hilux '06
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Oberst »

[quote="Pyrka"]Prawie jak mój :wink:

Pyrka, muszę powiedzieć że piękny ten twój sprzęt (mówimy oczywiście o Hilu ;))
opony już mam, po poprzednim właścicielu :D , BF Goodrich'e AT więc generalnie dobre choć troszkę małe :/, ale darowanemu koniowi itp, natomiast mam do Ciebie pytanie, ten zderzaczek robiłeś czy kupiłeś? mam gościa który mógłby mi coś takiego wykonać stąd moje pytanie, i czy ewentualnie masz więcej fotek tego cuda? bo nie ukrywam że z wszystkich , które obejrzałem ten jest optymalny. Przy pełnym zachowaniu ewentualnych praw autorskich :wink:
Zgodnie z tym co mówiliście wyżej, zgadzam sie, że zderzak w drugiej kolejności, najpierw jakiś lift, niestety nie mam na razie kasy na OME, więc prawdopodobnie tylko trochę przód podniosę (tuleje ,dystansy itp) i większe kółka oczywiście :D

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Norick »

Norick pisze:Ech Pyrka znów ...."OH MY HERO"..."don't answer me.".. napisz jakieś sprostowanie bo się nie opędzisz od fanów............ja i ja i ja :D
i jeszcze filmik dla tych co lubią haki z "radłem"

bywa że parę niutonów robi swoje:P trochę trudno tu dostrzec szczegóły bo operator się skoncentrował gdzie indziej...ale zderzak z tyłu też nie pomaga :P
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, 22:29 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

Czy to już było z liftem czy bez?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Norick »

z liftem bez blokady...mam tez fimik gdzie widać zę z blokadą było by ok

Oberst
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 22:20
Auto: Hilux '06
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Oberst »

Norick pisze:
Norick pisze:Ech Pyrka znów ...."OH MY HERO"..."don't answer me.".. napisz jakieś sprostowanie bo się nie opędzisz od fanów............ja i ja i ja :D
i jeszcze filmik dla tych co lubią haki z "radłem"

bywa że parę niutonów robi swoje:P trochę trudno tu dostrzec szczegóły bo operator się skoncentrował gdzie indziej...ale zderzak z tyłu też nie pomaga :P
żeby było po równo, Twój Hilek, Norrick też mega :) a przy okazji, jakie największe opony mogę wsadzić do hilka (bez liftu , oczywiście)?
Ostatnio zmieniony 09 cze 2012, 22:51 przez Remiołek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

Oberst pisze:żeby było po równo, Twój Hilek, Norrick też mega :) a przy okazji, jakie największe opony mogę wsadzić do hilka (bez liftu , oczywiście)?
31x10,5x15

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Norick »

Oberst pisze: żeby było po równo, Twój Hilek, Norrick też mega :) a przy okazji, jakie największe opony mogę wsadzić do hilka (bez liftu , oczywiście)?
Mój Haluks jest zwyczajny jak większość, farba była kiepska więc ją zmieniłem na inną. Każdy może to sobie zrobić koszt ok 400zł i sześć roboczogodzin w dwóchi pół :lol:
Natomiast jeśli o Pyrki Hiluxa idzie to jest on super, właściciel jest zadowolony...nic więcej nie powiem :mrgreen:

Oberst
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 22:20
Auto: Hilux '06
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Oberst »

Dzięki bardzo, oponki będę już chyba na wiosnę zmieniał, te które mam, oprócz tego że są troszkę za małe są ok, bo to praktycznie nowe BF A/T więc dają radę tyle że Tośka wygląda jak na kołach z melexa :wink: bo to rozmiar fabryczny, z malowaniem musze poczekać (leasing). ale w pierwszej kolejności gumy nowe, potem delikatny lift .... itd :mrgreen: a tak przy okazji (choć to nie ten wątek) zaraz po zapaleniu gaśnie mi silnik, pochodzi sekundę i klaps, jak dam mu lekko gazu , tak przez 2 - 3 sekundy chodzi potem ok, za cholere nie wiem co to może być :evil: niby nic a wkurza, aha zachowuje się tak jak ją zapalę bez gazu (wg instrukcji)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: kylon »

Pewnie zimno jest i słaba ropa więc gaśnie.

Oberst
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 22:20
Auto: Hilux '06
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Oberst »

kylon pisze:Pewnie zimno jest i słaba ropa więc gaśnie.
myłsałem najpierw o świecach bo tak się trochę zachowywała, ale nawet jak było ciepło to pierwsze zapalenie - gasła potem już wciągu dnia było ok, kumpel mechanik coś tam mi mówił co to może być ale nie zapamiętałem :/ trudno trza będzie pojechać do niego, na szczęście nie jest drogi i daje radę :wink: a co do ropy fakt, niedawno zalałem na Bliskiej i DRAMAT kopciła śmierdziała nie chciała palić itp, dopiero dolałem v-power'a a potem do pełna ultimate'a i jest jako tako, ale dalej jakoś dziwnie śmierdzi rano, ale generalnie daje radę- jak to Toska :mrgreen:

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: STACHU »

Oberst pisze: w pierwszej kolejności gumy nowe, potem delikatny lift .... itd :mrgreen:
proponowałbym odwrotnie - taniej wychodzi :mrgreen:

ODPOWIEDZ