Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: irko »

dzikus1200 pisze:O widzicie chłopaki ja bym zaraz osłony chciał zakładać a tu lepiej w oponki zainwestować [...]

A wojsko kupilo Hila max ubranego ale... na zwykłych oponach :D
Szczegóły w http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=4313" onclick="window.open(this.href);return false;

Chyba, że że sie myle :?:

Pozdr
Ir

>
Załączniki
hil_mocno_uzbrojony.jpg

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

motanie hiluxa 05`

Post autor: JASTRZAB »

Witam

Auto użytkuje od 3 lat jako fotograf, myśliwy, i takie tam wyprawy za miasto. Ostatnio zapodałem sobie jeden z wyższych wymiarów kary, czyli pierdzielnąłem swoim samochodem w swój :) Dzwonek nie był duży, ale naderwało zderzak, poszedł halogen, belka poprzeczna przed chłodnica pękła, generalnie mało brakowało a bym spuścił wodę z samochodu.
I tak sobie "pomyślałem", że czas na zmiany. Auto stoi na najtwardszym ome i resorach custom, kółka AT 32x11,5R15.
Ponieważ zderzak ARB z homologacją jest bardzo drogi i niezbyt piękny, dlatego zdecydowałem się na zamówienie skrzynkowego. Oczywiście świadom jestem euro, homologacji, ubezpieczenia itd.

Pytania:

-jaka wyciagarka do hila, czy 12000lbs spokojnie starczy? Czy lepiej mieć zapas mocy, Escape i Bullface maja siłe uciągu taka samą, a różnica w mocy jest, Oczywiście świadomy jestem że uciąg nie bierze sie z samej mocy silnika. Jak mają sie te wyciągarki do siebie? Syntetyk czy stalówka i jaki akumulator?
Moi zderzakowi faworyci:
Obrazek
oraz
Obrazek
Nie planuję halogenów w zderzaku, ponieważ one pierwsze ulegają uszkodzeniu - przerabiałem chyba ze 4 razy

-chciałbym założyć większe kółka do hila, jakieś 33``. Zmiana przełożeń na 4,56 też wchodzi w grę.
Czy te kółka, wejdą do hila po zdjęciu chlapaczy przednich i podcięciu nadkola na feldze z odsadzeniem 30mm.
Nie chciałbym robić bodyliftu, ze względu na środek ciązkości i prowadzenie się samochodu chociaż jednym z powodów modyfikacji jest tez wygląd samochodu i nie chodzi tylko o ego kierownika furmanki :)

Dzięki za uwagę. Wszelkie sugestie mile widziane.

pozdrawiam
MJ

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: motanie hiluxa 05`

Post autor: Maciuś »

Więc tak, po kolei to co wiem z użytkowania mojego hila
Wyciągarka: używam Escapa 12000 i daje radę a wyciągania były już bardzo trudne
Lina - jestem za dobrym syntetykiem, zmieniłem ze stalówki i jestem zadowolony,
Zderzak - mam zamontowany oryginał ARB z halogenami i jeszcze ich nie rozwaliłem
Co do kółek - mam MT Fedimy 235/85/16 co według przeliczników daje 32 cale na felgach -40 i dystans 5 mm, no i jest problem ocierania w skrajnym skręcie.
Zawieszenie podniesione o 2".
Tyle mogę pomóc

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: czobi »

mikro kolka zawias fabryka jakis zderzak turecki paskuderski, niezly paździoch.
szkoda bo reszta moglaby byc.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Pyrka »

Prawie jak mój :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: czobi »

prawie robi wielka roznice, twoj mialby nakleje 2WD ful tajm :mrgreen:

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: dzikus1200 »

Pyrka - twój Hilux jest piękny, gratulacje. Myślę że daje Ci on wiele radości w jeździe off-roadowej .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

:mrgreen: widzisz Pyrka jakiego masz fajnego Hila i nawet o tym nie wiesz :mrgreen:

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: dzikus1200 »

Ja już się nie mogę mojego doczekać, już na mnie czeka u delera (demo) tylko muszę swoje Audi A6 sprzedać a z tym teraz w sezonie urlopowym ciężko. Ale wracając do Hiluxa to prawie każdy jest fajny nawet ten całkiem fabryczny, ale to kwestia gustu mi się na przykład w ogóle nie podoba ten 2x4.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

dzikus1200 pisze: mi się na przykład w ogóle nie podoba ten 2x4.
oj to się teraz Pyrce naraziłeś na maxa :mrgreen: :mrgreen:

sonnyboy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2010, 09:58
Auto: Hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: sonnyboy »

interesująca koncepcja podcięcia tyłu no i przeniesinia/skrócenia wydechu, w oryginale blachy poza estetyką służą chyba tylko do tego by się gięły na dołkach

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: cosi »

e tam gięły... cx teraz ważki, panie! :mrgreen:

paziu
Posty: 42
Rejestracja: 05 sty 2009, 20:38
Auto: Hilux '08 2.5 D4D
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: paziu »

Witam,

Jeżdże Hilem 09' zrobione już 60 tys, i powoli nadchodzi czas żeby coś z nim zrobić, jestem myśliwym, poluję z ojcem dość dużo, więc nasz hilux jest kilka razy w tygodniu w górzystym terenie, raz naładowany karmą dla zwierzaków, czasem paletą z materiałami na budowę. Po przejechaniu nie jednej drogi, nie jednego pola, i pozrywkowych bezdroży, ewidentnie zbliża się czas dwóch ulepszeń - przede wszystkim zawieszenie - trzeba by dźwignąć furkę do góry, i tu pojawia się pytanie do tych którzy mają to już za sobą - jak i za ile (orientacyjnie jakie koszty), a druga kwestia to osłony pod silnikiem i skrzynią, orginalne odmówiły współpracy :) Czasem zdarza się że trzeba jechać zimą po zaoranym zmrożonym polu, czasem po drodze rozjeżdżonej przez ciągniki, do tego w błocie sporo kamieni sie trafia i robią swoje. Poza tym hill spisuje się na prawdę dzielnie, nie uważam się za dobrego kierowcę w terenie, ale to auto nie raz mnie pozytywnie zaskoczyło. Z chęcią posłuchał bym dobrych rad dotyczących tych dwóch ulepszeń.

Bartex
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2009, 10:46
Auto: Hilux

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Bartex »

Nie chciałem, aby osłony podwozia były jedynie ozdobą, jak ktoś napisał, wiec za namową kolegi, który również goni za zwierzyną, ale w L200, kupiłem komplet ze stali. Używam już rok i jestem zadowolony. Kolega miał pierwsze z aluminium, ale wyrwał je i zmienił na stal. Cięższe, ale pewniejsze. No i tańsze :) Kupiłem w Pickup Diablo w Łodzi, razem z zabudową, ale sporo firm oferuje takie osłony, więc spokojnie znajdziesz.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Norick »

paziu pisze:Witam,
..... Z chęcią posłuchał bym dobrych rad dotyczących tych dwóch ulepszeń.
Kylon Ci doradzi jedni wolą OMe inni Dobka( chodzi o zawias)..ja mam to drugie a nie mam pojęcia o pierwszym :|
Natomiast jeśli idzie o osłony...
Bartex pisze:...Kolega miał pierwsze z aluminium, ale wyrwał je i zmienił na stal. Cięższe, ale pewniejsze. No i tańsze
Ciesze się że ktoś to napisał heheh...a aluminium drze się brzydko :mrgreen:
Ja mam taką
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 9&start=30" onclick="window.open(this.href);return false; :roll:
no qr......jest ciężka :lol: i cięższa od tej tajskiej z Pick-up Diablo( bo grubsza i solidniejsza)
Nie wiem jaka jest cena finalna dowiecie się jeśli bedziecie zamawiać ( nie przeze mnie)
Ostrzegam jest "custom" czyli trochę inna niż oferują "wyspecjalizowane" sklepy :mrgreen:

ODPOWIEDZ