Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Moderator: luk4s7

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: dzikus1200 »

Zastanawiam się od czego zacząć po zakupie Hiluxa żeby w miarę ze spokojną głową móc poruszać się po bezdrożach. Tak sobie pomyślałem , że chyba na początku trzeba by zabezpieczyć spód samochodu zakładając osłony a dopiero później zmiana zderzaków, lift itd. Czy dobrze myślę? Proszę o sugestie od czego zacząć chcą zrobić wyprawówkę ale sukcesywnie.
Pozdrawiam

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: czobi »

przede wszytkim jezdzic! najpierw teren lopatka,kinetyk, wtopy,technika, potem zmiany
poznac auto, mozliwosci ogranizcenia nie jak wdyktuje moda lat ostatnich
uzbrajaja te autobusy po sufit a potem objezdza ich pan hujdajem na lysych oponach
uzywajacy zwyklej saperki. najlepiej w grupie z kims doswiadczonym co by wyjasnial/ratowal

terenowka to trakcja, trakacja to opony :!: jak wiecej kasy to zawias a reszta to megapierdoly na kiedys

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Pyrka »

Dobrze prawi Czobi; jak nie masz nieograniczonego budżetu to lepiej pieniądze, które masz zamiar wydać na pierdolety, przeznaczyć na podróże. Jak masz fajnych kompanów to nawet nicniemający Hilux (jak mój) na seryjnych oponach poradzi sobie w bardzo wielu miejscach.

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: dzikus1200 »

O widzicie chłopaki ja bym zaraz osłony chciał zakładać a tu lepiej w oponki zainwestować i złapać dobrą ekipę. Myślę, że jak już nabędę wymarzone autko to się z Wami zgadam na naukę jazdy off-roadowej.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: MariuszS »

Nie wiem, czy to ma być Hil z salonu, ale jeśli używany, to absolutnie pierwszą rzeczą jest doprowadzenie do pełnej sprawności tech. przewidzianej przez fabrykę. A dalej, to tak jak przedmówcy. :D

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: dzikus1200 »

MariuszS pisze:Nie wiem, czy to ma być Hil z salonu, ale jeśli używany, to absolutnie pierwszą rzeczą jest doprowadzenie do pełnej sprawności tech. przewidzianej przez fabrykę. A dalej, to tak jak przedmówcy. :D
To będzie Hilux od delera - demo z przebiegiem 11000km. Tak więc myślę, że będzie w pełni sprawny.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Kwiatec »

ja bym zaczął od naklejek :mrgreen:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

a ja od przeczytania całego podforum Hilux :mrgreen:

sonnyboy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2010, 09:58
Auto: Hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: sonnyboy »

Moim skromnym zdaniem pakiet minimum to :

1. jak nie masz z tyłu haka z belką to jakaś osłona tyłu względnie woź ze sobą zapas ramek do tablicy rejestracyjnej :) ,
2. opony.

Większość modyfikacji pociąga za sobą następne np skrzynkowy zderzak a la ARB przy seryjnym zawiasie powoli będzie zabijał sprężyny.
Resztę można dokładać w miarę doświadczenia i środków pamiętajac że hil ma ponad 5 metrów i hardmadafaka przeprawówką nigdy nie będzie.

A przede wszystkim - kumple (zwłaszcza ze sprzętem i doświadczeniem) są najważniejsi.
Miłego i udanego motania!!!

dzikus1200
Posty: 103
Rejestracja: 12 lip 2010, 11:03
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: dzikus1200 »

sonnyboy pisze:Miom skromnym zdaniem pakiet minimum to :
...
Większość modyfikacji pociąga za sobą następne np skrzynkowy zderzak a la ARB przy seryjnym zawiasie powoli będzie zabijał sprężyny.


Cześć sonnyboy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tymi sprężynami bo nie rozumie ?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

Przedni stalowy zderzak sporo waży i przyczyni się to do szybszego zużycia fabrycznego przedniego zawieszenia.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: czobi »

dzikus1200 pisze:
sonnyboy pisze:Miom skromnym zdaniem pakiet minimum to :
...
Większość modyfikacji pociąga za sobą następne np skrzynkowy zderzak a la ARB przy seryjnym zawiasie powoli będzie zabijał sprężyny.


Cześć sonnyboy mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tymi sprężynami bo nie rozumie ?
ze jak sie obrzucisz zelazem auto zanim wymienisz zawis na mocniejszy to dlugo nie wytrzyma.
generalnie cie to nie obchodzi, zapisz sie na kilka rajdzikow i za rok pomysl czego brakuje w tym hilu.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: milczacy »

Posłuchaj czobiego bo dobrze radzi :)
Ja ponad rok temu miałem podobne dylematy - był pęd aby zbroić Hila, ale zagłębienie się w forum pozwoliło mi podejść do tematu z dystansem.
Najważniejsze jest abyś wiedział (lub się z czasem dowiedział) do czego będziesz twego Hila używał. Na początek więc zmień opony i ruszaj na rajdy, zloty, trasy (polecam lajtowe trasy wg roadbooków opisane w Auto Świat 4x4, są łatwe, legalne, a dadzą ci już jakieś pojęcie co możesz swoim autem).

sonnyboy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2010, 09:58
Auto: Hill
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: sonnyboy »

Dokladnie to miałem na myśli :)
Dodam tylko że cieżki zderzak (ok 75kg ARB) psuje i tak słaby rozkład mas w pickupie, który i bez żelaztwa z przodu prowadzi sie specyficznie ( do dziś pamiętam miny ludzi z salonu Toyoty po tym jak przejechali się hilem po mokrch zakrętach)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Ubieramy Hiluxa - od czego zacząć

Post autor: Norick »

Mają rację chłopaki...jeździć i jeździc. Hilux fabrycznie jest całkiem dzielny w terenie, warunek, jak juz napisano opony.
Ja zacząłem od pokrywy paki :lol: a potem juz poszło samo. Jesli nie masz z tyłu haka to obowiązkowo uchwyty do ciągania bo tego hil nie posiada. Byłem wrogiem namiotów dachowych a przyjdzie mi w cos takiego zainwestowac ze względu na żonę. Tak więc i wyścig zbrojeń potrafi zmienić kierunek :roll:
Dobrze wszyscy prawią jak pojeździsz to sam zobaczysz co Ci będzie potrzebne

ODPOWIEDZ