Zabudowa hardtop

Moderator: luk4s7

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

qberus - ta Twoja pokrywa wytrzymała jest ? tzn można na niej bezpośrednio wrzucić coś cięższego ? dajmy na to 150-200kg ?
Zaczynam myśleć czy jednak się nie skusić na takie płaskie zamknięcie ...

W ogóle co możecie ciekawego polecić jeśli chodzi o płaskie zabudowy ??

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: qberus »

Wg opisu producenta 100kg możesz kłaść. Jeżeli założysz belki na relingi to obciążenie przeniesie się bliżej krawędzi co podniesie jeszcze wytrzymałość, tyle że same belki musiałyby mieć odpowiednią nośność. Tyle w teorii :roll: .

W praktyce ta pokrywa to tylko kawał aluminiowej blachy ryflowanej z poprzeczką i profilami naokoło. Jest w miarę wytrzymała ( jednak max co zakładałem to pięć rowerów ) ale ze względu na możliwość łatwego zdejmowania musi być też lekka. Jak położysz coś dużego o wadze koło 100 kg co nie będzie skakało i będzie leżało centralnie na belce wzmacniającej to pewnie wytrzyma ale raczej od święta niż na co dzień. Jak to w życiu - coś za coś.

Jeśli zamierzasz pakować tam te 100-200 kg regularnie to idź do ślusarza, zamów ramkę z profili stalowych z dwiema poprzeczkami, dorób zawiasy i poszukaj gdzieś małych elektrycznych siłowników do unoszenia klapy :D . Wierzch pokryj sobie blachą ryflowaną a od spodu naklej prostokątną uszczelkę i będzie git. Podejrzewam że jak się trochę za tym zakręcisz to zamkniesz się w kwocie 1k a wiec dużo poniżej tego co kosztuje taka, nawet używana a jak się przyłożysz to będzie nawet ładna :mrgreen: .

Jak byś chciał to mogę trochę zdjęć poszczególnych elementów porobić to będziesz miał rozeznanie jak to jest zamontowane i jak to skopiować tyle, że w mocniejszym wariancie.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

u mnie też już taka jest na aucie nawet są poprzeczki już i bagażnik a dziś pierwszy raz z rowerykiem skoczylismy do kampinosu.
konstrukcja rzeczywiście wydaje się delikatna ale bardzo dobrze wykończona. ja mam pomysł wsadzić jeszcze 2 takie aluminiowe poprzeczki lub uspawać całą kratownicę i troszkę tę zabudowe wzmocnić. w wekk bedze stawiał na tym namiot dachowy więc zobaczę jak to zadziała

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

qberus - dzięki, narazie rozważam te fabryczne klapy ;) ale może faktycznie warto by coś samemu wykombinować ...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: milczacy »

Kwiatku - weź no się pochwal (zdjęcia :!: ) tym swoim cackiem, bo dłubiesz przy nim dłubiesz a my nic nie wiemy :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: qberus »

Kwiatec jak zamierzasz namiot na tym kłaść to centralny w klapie to mus :D . Polecam jednak niezależnie od tego czy to zrobisz czy nie - z użytkowego punktu widzenia zestawienie tej pokrywy z możliwością niezależnego otwarcia klapy jest rewelacyjne :wink:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

milczacy pisze:Kwiatku - weź no się pochwal (zdjęcia :!: ) tym swoim cackiem, bo dłubiesz przy nim dłubiesz a my nic nie wiemy :mrgreen:
a czym się tu chwalić. prezentacje niebawem. narazie walczę z krzywym mostem tylnim :mrgreen: itd.itp

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Ta zabudowa

Obrazek

http://wyprawa4x4.pl/info/klapa_hilux_0 ... -1322.html z opisu wygląda, że solidna ...


Może Kylon by coś więcej na jej temat napisał :roll:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwiatec »

KubaG pisze:Ta zabudowa http://wyprawa4x4.pl/info/klapa_hilux_0 ... -1322.html z opisu wygląda, że solidna ...
Może Kylon by coś więcej na jej temat napisał :roll:
ale to nie jest ta o której tu rozmawiamy. nad tą co pokazałeś też się zastanawiałem. po rozmowie z kylonem miałem info że to naprawdę porządne jest.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18021
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

Sprzedałem tylko kilka takich klap i nie mam opinii od klienta ale zapytam bo mam nadal z nim kontakt.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Kwiatec - wiem o której wy mówicie, ale ona wygląda na trochę zbyt delikatną ;) czasem coś trzeba będzie wrzucić na wierzch ...

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1826
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: irko »

irko pisze:
cosi pisze:Ja na dzień dobry dostałem Alpha GSE - chłam niemiłosierny![...]
Ja uzywam tej ALPHY,[...]

->
I dzisiaj na gwarancji poszła uszczelka pod zabudowa do wymiany.
Niestety zaczynała wypadać.
Producent uznał reklamacje, Toyota CCC wymienia.

Pozdr
IR
Załączniki
zabudowa_uszczelka.jpg

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1826
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: irko »

Tylko,ze zamiast tej grubej, klejącej gąbki włozyli gume.
Na rogach nie dociska (cienka jest). Wróże, że wypadnie.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwieczor »

irko pisze:Tylko,ze zamiast tej grubej, klejącej gąbki włozyli gume.
Na rogach nie dociska (cienka jest). Wróże, że wypadnie.
u mnie klapę katalogową stellera jak montowali w ASO, to uszczelkę dali na piankę - zwałkowało się w pierwszy upał, olałem i wkleiłem na nowo na klej solixa i trzyma jak beton

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Kylon - jak zasięgniesz informacji u tego klienta co zakładał u Was tą zabudowę to napisz coś :-) jestem bardzo ciekaw opinii...

ODPOWIEDZ