Zabudowa hardtop

Moderator: luk4s7

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Koledzy jaką zabudowe Hardtop polecacie ?
Użytkuje ktoś może coś w firmy Carryboy?
A może lepiej kupić niską zabudową - taką na wysokość burt?
Poradźcie coś ...

Awatar użytkownika
Louis
Posty: 56
Rejestracja: 06 sty 2009, 20:35
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Louis »

Zależy co będziesz woził. Generalnie jednak hardtop jest bardziej uniwersalny. Płaską pokrywę też mam ale prawie nie używam.

Co do wysokości hardtopu to też trochę zależy jaką masz wersję kabinową Hiluxa. Czterodrzwiowy najlepiej wygląda gdy dach hardtop jest na tej samej wysokości co dach kabiny. Przy krótszych kabinach czyli dwudrzwiowych, auto lepiej wygląda gdy hardtop jest nieco wyższy od kabiny.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Jak dobrze pójdzie to na dniach będę miał Hila w podwójną kabiną.
Jakiej firmy hardtopu szukać ?

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: CzarekN »

Powiem tak, nastepnym razem sam bym sobie zdrziergal z alu. Mam jakis taki tanszy (moge sprawdzic, ale nie toyotowski) i powiem szczerze, te pieniadze mozna lepiej wydac.
Na hardtopie nie mozna nawet bagaznika na rowery zalozyc, a na pake nie wchodza, wiec w lato jest zonk :-(
Swiatlo w srodku znowu nie dziala, a zamek od klapy po mrozach musialem rozkrecic z jednej strony bo zamarzl.


Czarek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

Road Ranger, ARB

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Maciuś »

Ja z kolei zrezygnowałem z hardtopa na rzecz płaskiej zabudowy i nie narzekam.
W cztery osoby na tygodniowy wyjazd zapakowaliśmy się bez problemu.
W razie potrzeby przewiezienia czegoś większego mogą podnieść klapę do wysokości dachu. Działa sprawdzałem.
A rowery na hak. Też sprawdzone. Do Italii i z powrotem

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

A spotkał się ktoś z zabudowami Carry Boy ? Jak z ich jakością ?

ARB z tego co widzę jest dużo droższe - nie wiem jak ceny Road Ranger.

Też nie jestem pewny czy hardtop czy płaską zabudowe - czasem może być potrzeba przewiezienia czegoś większego.
Jak z demontażem hardtopu albo takiej płaskiej ? Ile to może trwać ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

Montaż hard topu bez elektryki zajmuje 30 minut. Z elektryką kilka godzin.
Carry Boy ma jakość taką sobie. Lepiej dozbierać na coś porządnego.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: nieludzki »

kylon pisze:Road Ranger, ARB

mam zabudowę ARB na Navarze i ... porażka :

po pierwsze: zamki w klapie wymieniane 3 x (auto mam 2 lata-nówka sztuka z salonu podobnie jak zabudowa..)
po drugie: cieknie, tak wiem że to podobno kwestia montażu ale żeby 5 x źle zamontowali...?
po trzecie : metalowe elementy przy otwieranych okienkach zaczęły rdzewieć po roku... (tak wiem w Australii nie ma tyle deszczu i soli na drogach...),
po czwarte : fatalny pomysł na zamontowanie klapy (szyba) wciskanej w aluminiową szynę-szybko dostaje luzu...
po piąte: siłowniki tylnej klapy przestały działać po 2 latach... (ech te europejskie zimy...)

a poza tym wszystko ok:

-bagażnik dachowy można bez problemu zamontować bo wewnątrz wstawia się pałąki z rury przymocowane do paki i możesz
wozić rowery, deski, szafy i co tam Ci przyjdzie do głowy... (oryginalny zestaw ARB),
-nie mokną Ci rzeczy na pace i nikt nie wrzuci śmieci bo mu się akurat śmietnik przepełnił....
-masz kupę miejsca na bałagan a dzięki przyciemnianym szybom nie musisz się wstydzić i go sprzątać...

w sumie, zabudowa na pewno potrzebna tylko czy ARB...? chyba bym już teraz nie stawiał na legendę... bo coś czuje że najlepiej wykonanym elementem mojej zabudowy jest plastikowe logo z napisem ARB...

co zaś się tyczy zabudowy Road Ranger to widziałem je na wielu autach u naszych zachodnich sąsiadów ... może Niemiec wie lepiej i kupuje lepsze... kto wie...

i na koniec cena,
kilka tysięcy złotych za kawałek laminatu z szybami to stanowczo za dużo ale swoją drogą jeśli stać Cie na auto za ponad 100 tys. to co to dla Ciebie wydać 8 czy 15 na zabudowę... :lol:

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Maciuś - a jaką masz ta zabudowę?
Jeśli płaską to też szukać ARB / Road Ranger ??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

Mam ARB w swoim samochodzie trzecią zimę i
- nic mi nie cieknie oprócz okolic tylnej klapy (dolnej od samochodu) ale pick up nie jest wodoszczelny. Aby był trzeba kupić sobie osobówkę.
- zamki owszem wymieniałem ale każdy zamek niekonserwowany zamarza i się utlenia.
- nic mi nie rdzewieje
- nie mam żadnych luzów
- siłowniki działają bez zarzutu w każdej temperaturze
- Hard top ARB jest tańszy od Road Rangera. ten drugi produkowany jest w Ostródzie.

Na nic nie namawiam. Wiem za to, że nie trzeszczy, nie pęka, pasuje i jest wytrzymały. Wiem, że są do niego wszystkie części zamienne i wiem że jest produkowany w Europie :mrgreen: Wiem, że ciągle go używam, a dwójka dzieci generuje graty do wkładania i wyjmowania.

Podejrzewam, że jego wykonanie zależy to od firmy, która go składa. Bo można zamówić produkt i go samemu polakierować i poskładać. Tak niektórzy robią dla zaoszczędzenia paru stówek.

Prawdą też jest, że ARB zaczyna iść w taniość i szuka producentów po świecie. I tak dla przykładu w życiu bym nie kupił progów ARB. Płaskiej zabudowy też szukałbym innej.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Kylon - dzięki za opis :) takie coś właśnie chciałem poczytać.

To pytanie - jakiej ewentualnie szukać płaskiej zabudowy ?
Co do hardtopu to już wiem - najlepiej ARB...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

Popatrz co ludzie mają, pooglądaj i sam podejmij decyzję. Nazakładałem się tego różnych firm i na tej podstawie wyrobiłem sobie zdanie.

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: nieludzki »

czyli jednym słowem miałem pecha... :(

no cóż, przyzwyczaiłem się że ktoś musi mieć przerąbane tylko dlaczego ciągle ja... :?

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Maciuś »

KubaG pisze:Maciuś - a jaką masz ta zabudowę?
Jeśli płaską to też szukać ARB / Road Ranger ??
Reklamą to chyba nie będzie, tym bardziej, że już na forum był poruszany temat płaskiej zabudowy.
Link http://www.pickupdiablo.pl/opis/top-up-vigo-105.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wożę ją od czerwca ubiegłego roku i nie ma żadnych problemów.
Z hardtopa, miałem zakupiony razem z Hilem w promocji PLUS Toyoty, zrezygnowałem po tym jak wybili mi szybę i nowa kosztowała jedyne 2 200 PLN. A tu wszystko schowane i nic nie widać.

ODPOWIEDZ