Zabudowa hardtop

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: endurance »

żeby to był bumerang :) ale to temat o którym nie mogę przestać myśleć i to nie pierwszy rok :(
moim zdaniem jak się o czymś dyskutuje to może pojawić się nowa koncepcja, a jak nie to dalej będę jeździł tym co zrobiłem ładne to to nie jest, ale spełnia moje założenia oprócz zimy.
Zbyszka zabudowa ma mało miejsca w środku więc odpada nie da się siedzieć jak ktoś leży i ta wykładzina
tu i następne zdjęcia z Mobilexpo 2008
http://polkasteam.pl/wojciech/Targi%204 ... 20003.html" onclick="window.open(this.href);return false;

skazany na jarzynowóz - NIE !!
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: milczacy »

jasne, że lepiej to przedyskutować w większym gronie, całkowicie to popieram. Określenia 'bumerang' użyłem z racji tego, że w naszym dziale Hilux było, zdaje mi się, kilka postów o tym. Faktem jednak jest to, że technika idzie do przodu i co jakiś czas nowe możliwości zabudowy mogą się pojawić.
Najgorsze jest to, że nie ma jednej "najlepszej" koncepcji - każdy chyba skazany jest na przecieranie własnych szlaków.
Więc .... marzymy dalej ;)

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

endurance pisze: Zbyszka zabudowa ma mało miejsca w środku więc odpada nie da się siedzieć jak ktoś leży i ta wykładzina
Wojtek, chyba nie widziałeś nowych kabin Geocampera z prysznicem. Faktycznie nie da się siedzieć w środku jak łóżko jest rozłożone ale nowe modele z prysznicem są moim zdaniem rewelacyjne i bez szarej wykładziny :!:
Załączniki
IMG_1975.jpg
teak3.jpg

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: endurance »

na żywo nie widziałem od 2008, stronę obserwuje i może się to poprawiło nie wiem pisze o tym co wiedziałem,
ale i tak wszystkie takie zabudowy bez względu na producenta mają dla mnie jedną wadę - sposób mocowania

Obrazek

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Grzegorz_Tarnów
Posty: 56
Rejestracja: 18 lip 2010, 13:08
Auto: pickup w planach
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Grzegorz_Tarnów »

Cosi, namiot to słuszna idea ale z powodów, o których wspominał endurance niewystarczający dla moich potrzeb
endurance, a co w tym mocowaniu jest nie tak? Ja spotkałem się z mocowaniami:
- na śrubach rzymskich (jw) ,
- na taśmach, patrz tu:
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=7028" onclick="window.open(this.href);return false;
- bezpośrednio do ramy,

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Odgrzewając trochę temat.

Nowa zabudowa ARB prezentuje się całkiem nieźle
http://www.arb.com.au/products/arb-cano ... -canopies/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: irko »

.


Obrazek
Obrazek

Ładna, jesli komus nie zalezy na miejscu.
Fajna sprawa to "popdnoszenie" całosci do załadunku.
Ciekawe czy nie cieknie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

ARB ostatnio mocno poszedł w rozwój. Szkoda, że zaczyna produkować wszystko w różnych miejscach świata i niektóre rzeczy podupadają na jakości. Nowe zamki w Arbach to mega porażka. Nie przewidzieli zimy i mimo smarowania stają na dębowo. poprzednie zamki były z metalową obudową. Nowe na mrozie pękają bo są już z tworzywa. Ciekaw jestem jak ARB podejdzie do reklamacji :evil:. Na razie procedury są do dupy :!: :!: :!:. Trzeba wysłać zamki i czekać bez możliwości zamknięcia hard-topu :evil:.

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: cosi »

Kasa

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

Zabudowa mi się bardzo podoba - ale boję się, że może cieknąć, skrzypieć itp ...

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: CzarekN »

kylon pisze:ARB ostatnio mocno poszedł w rozwój. Szkoda, że zaczyna produkować wszystko w różnych miejscach świata i niektóre rzeczy podupadają na jakości. Nowe zamki w Arbach to mega porażka. Nie przewidzieli zimy i mimo smarowania stają na dębowo. poprzednie zamki były z metalową obudową. Nowe na mrozie pękają bo są już z tworzywa. Ciekaw jestem jak ARB podejdzie do reklamacji :evil:. Na razie procedury są do dupy :!: :!: :!:. Trzeba wysłać zamki i czekać bez możliwości zamknięcia hard-topu :evil:.
Kylon, ale ze jak? :shock:
Bierzesz zamek, wysylasz za granice i czekasz....
A klient czeka z niezamykajacym sie hardtopem (toz to w pick-up'ie pospolity bagaznik)?
Tzn, jezeli przewozi rzeczy wartosciowe, to samochod powinienien zostac w warsztacie do czasu naprawy, a to znaczy, ze polamanie zamka w klapie powoduje udupienie auta.

Ja pizdziu. To sie nazwya podejscie do klienta :shock:

Ile taka zabawa trwa?

Czarek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: kylon »

Dałem klientowi swój z półki bo jest to chore :evil: ale mam swoje dwa zamki i nie bardzo mi się uśmiecha dalej tak postępować.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: Kwieczor »

mogło być gorzej, ja ma akcesoryjną klapę stellera z laminatu, (Kylon - macie ją chyba na stronie), w klapie tuz po gwarancji (12mcy) padły siłowniki a wkrótce potem zamek (nie chodzi kluczyk), jako że toyota już nie sprzedaje tego modelu klapy, więc ASO mi nie pomoże, tylko odsyłają do producenta...

Kylon, może ty masz jakieś dojścia?
bo mnie indywidualnie nawet na maila nie odpowiedzieli...

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: qberus »

KubaG pisze:Odgrzewając trochę temat.

Nowa zabudowa ARB prezentuje się całkiem nieźle
http://www.arb.com.au/products/arb-cano ... -canopies/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zabudowa prawie fajna ale chyba tylko do lansu :wink:. Z praktycznego puntu widzenia, moim zdaniem porażka. Do środka nic większego nie wejdzie chyba że w formie trójkąta :mrgreen: a zabudowa praktycznie niezdejmowalna więc tak też się nie da. Do tego nie można nic na niej zamontować ... nawet rowery odpadają :roll:
Kwieczor pisze:... zamek (nie chodzi kluczyk) ...


A próbowałeś naprawić u magików od zamków albo wkładkę zmienić ? Kupiłem ostatnio klapę z zamkiem i chłopakom ustawienie zamka pod mój kluczyk zajęło 30 minut :shock:. Nawet nie wiedziałem że tak można :oops:.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zabudowa hardtop

Post autor: KubaG »

qberus - przecież piszę, że przede wszystkim ładna :D generalnie to jak myślę o zabudowie to sam nie wiem co lepsze ... hardtop czy płaska :/

ODPOWIEDZ