Wysokie spalanie i gwizd.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: cosi »

1. Od mniej więcej listopada mam problem z wysokim spalaniem.
Poprzednio na baku robiłem ok 700km, teraz kontrolka rezerwy potrafi się zapalić po niespełna 600km.
Na początku był lekko zamulony ale w ASO podobno wyczyścili czujnik powietrza (jest coś takiego na filtrze) i zaczął lepiej jeździć ale spalania nie poprawiło.
Techniki jazdy nie zmieniłem.
Próbowałem metody emerycko-taksówkarskiej (obroty max do 2200, prędkośc max 90mk/h) i nic.
Co jest?

2. Druga sprawa to gwizd słyszany z przodu auta najlepiej z pozycji kierowcy uaktywniający się przy 60km/h i zmienia się jego wysokość wraz z prędkością ale nie ma nic wspólnego z obrotami silnika. Coś jakby łożysko, wiatraczek, coś co się obraca. Jest to na tyle dziwny dźwięk, że niektóre osoby go nie słyszą. Mnie drażni, moja żona go słyszy. ASO nie potrafi zdiagnozować; konsultant serwisowy nic nie słyszy, mechanik słyszy coś z tyłu i obstawiał opony co zostało już wykluczone (opony zmienili na szosowe a gwizd bez zmian). Kręcili go na podnośniku, osłuchiwali stetoskopem i nic - może uaktywnia się jak układ dostaje oporu.
Mam jeździć aż się popsuje. W stopery mam zainwestować?

3. 2 jest przyczyną 1?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: milczacy »

Z tym gwizdem cos musi byc. Najpierw slyszalem go w Hilu u kolegi z firmy. Najlepiej to slychac siedzac na tylnej kanapie. Gwizd u niego jest na tyle glosny, ze chwilami ma sie wrazenie jakby jechal jakis pojazd na sygnale.
Teraz czasami zdarza mi sie slyszec "tego typu gwizd" w swoim Hilu. To chyba dotyczy naszych silnikow - turbo z D4D.
Pewnie cie nie pocieszylem - mam nadzieje ze to nie jest nic niedobrego i po prostu nalezy nauczyc sie z tym zyc 8)
Co do spalania - moze to kwesta zimowych warunkow ?

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: cosi »

Ja zrobiłem rundę na tylnym siedzeniu (mechanik za kierownicą) i nie słyszałem gwizdu. Słychać go dopiero siedząc z przodu niezależnie czy za kierownicą czy po prawej.
Uprzedzając pytania ASO wykluczyło:
a. krzyżaki,
b. luzy,
c. półosie... napęd przedni ogólnie,
d. nie jest to gwizd turbiny (ten też słychac i ma inny dźwięk i w innych sytuacjach się pojawia, opisywany tutaj jest zawsze po przekroczeniu 60 niezależnie od obrotów - te im niższe tym lepiej słychać gwizd).


Tematu spalania jeszcze u nich nie poruszyłem, a ten bardziej mnie boli.
W lecie na okrągło chodziła klimatyzacja i spalanie było niższe;
opony wymieniłem w maju i też nie było wzrostu;
spalanie podniosło się zanim zamontowałem snorkel.
Głowa zaczyna mnie boleć.

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 112
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:11
Auto: KZJ73
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: dziadek »

U mnie w hilu też pojawiał się gwizd przy ok. 60 km/h , ale to był snorkel . Może to nic groźnego - tylko powietrze robi zamieszanie .Łatwo możesz sprawdzić czy to nie snorkel . Swego czasu rozpatrywałm reklamacje między innymi "gwiżdżczących" aut ,co prawda była to inna marka , jednak zasady pozostają takie same. Czasami pierdoły powodowały takie odgłosy że ciężko było w to uwierzyć.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 826
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: Cobra »

sprawdź może przewód od turbiny?? Może jest jakaś mała dziurka?? Ja bym polał wodą z ludwikiem... niektórzy gumiarze tak robią gdy sprawdzają gdzie dziurka... od razu zaczną robić się bombelki...

Masz założony snorkel??

Bo jak turbina gwiżdże to jest specyficzny dźwięk. I raczej tego nie da się pomylić z niczym innym..

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: mlodyy »

W kwestii gwizdu to jeżeli samochód parę razy gdzieś brodził to posłuchajcie alternarnatora bo lubią gwizdać łożyska :wink:

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: cosi »

mlodyy pisze:W kwestii gwizdu to jeżeli samochód parę razy gdzieś brodził to posłuchajcie alternarnatora bo lubią gwizdać łożyska :wink:
To też ASO osłuchało/wykluczyło.
Podejrzewam, że przyjdzie mi go postawić na kołkach i samemu osłuchać... albo się przyzwyczaić.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: Pyrka »

Polub ten gwizd Cosi, a żeby Ci było łatwiej zobacz sobie World Whistling Championships

albo przypomnij sobie soundtrack z Most na rzece Kwai

Gwizd to przyszłość ludzkości.

Tak poważnie to zobacz sobie wyniki hilux whistle na forach http://www.google.com/search?client=saf" onclick="window.open(this.href);return false; ... 8&oe=UTF-8

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: MaxLux »

gwizdac moze tez uszczelka (drzwi okna), antena ... moze bagaznik dachowy zalozyles albo paląk z reflektorami ?

Sprawdz przede wszystkim co ostatnio dolozyles do auta... snorkel, dodatkowe lampy ?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: milczacy »

Wg mnie to gwizd z komory silnika. ponieważ jego modulacja (u mnie) zmienia się w zależności od prędkości/obrotów.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: Norick »

Hollender u mnie nic nie "gwizda". Świszczy snorkel bo mam cały czas odwrócony kominek
Spalanie też wzrosło bo zima i mało dogrzany, kompresja w kołach siada przy mrozach.
Jakoś też specjalnie nie przestrzegam gaszenia silnika ( niektórzy twierdzą że to turbina) Nie depczę na zimnym, ale jak ciepły to przyciskam. Trochę mnie martwicie tymi objawami :(
hmm co egzemplarz to inne przygody
ale ciągle na nasłuchu...przyzwyczajenie ze starych rzęchów( i brakuje mi wskaźnika ciśnienia oleju)

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: ktomek »

Mnie powyżej 60km/h gwizdała straszliwie antena od CB postawiona na dachu
Ale jak to zależy od obrotów, to na postoju również słychać?

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: cosi »

Panowie, czytajcie uważnie:
- nie zależy od obrotów tylko od prędkości
- wystąpiło przed montażem snorkela
- nie jest to turbina

Muszę auto rozkręcić >60km/h w miejscu i posłuchać.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: Kwieczor »

Obstawiam jakiś element "aeordynamiki" auta
najlepiej postaw na rolkach, albo wjedź na jakiś zamarznięty kawałek
(tylko nie rzekę ;) ) i rozpędź do 60 na budziku stojąc w miejscu - jak gwizdu nie będzie - oglądaj wszystkie wystające części (anteny, mocowanie snorkela, jakieś oderwane plastiki pod spodem lub pogięte blachy, chlapacze w nienaturalnym położeniu - jeżeli tylko gwizd zależy od szybkości - obstawiam jedno z powyższych.


Jak masz chwilę i się kręcisz w okolicach Służewa / Okęcia - możemy się jakoś zdzwonić i pojeździć równolegle i po słuchać. Pisz na prv.
Pozdrawiam
K.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Wysokie spalanie i gwizd.

Post autor: ktomek »

Faktycznie źle doczytałem, ktoś inny pisał o gwiździe zależnym od obrotów
Jeżeli nie masz na dachu anteny od CB, to schowaj radiową, bo może się skrzywiła, pooglądaj wszystko czy nic nie odstaje, masz zabudowę? bagażnik? może się przestawił minimalnie.
Znalomemu w osobówce gwizdała osłona podwozia, ale to przy wyższej prędkości
Jedyna możliwość to jest gwizd od pędu powietrza
A ze swojej strony proponuję poczekać do cieplejszych dni.
Posadzisz kogoś za kółkiem i będzie prowadził, a ty będziesz przej otwarte okna nasłuchiwał skąd dochodzi gwizd. A dlatego Ty, że będziesz bardziej zdesperowany, żeby mocniej przez to okno się wychylać i nasłuchiwać
Teraz możesz sprawdzić jeszcze kanały nadmuchowe. Czy coś nie wpadło i teraz powoduje hałas.
Rozpędzanie auta w miejscu nic nie da, pomijając fajną zabawę.
Musisz jechać i wisieć za oknem :wink:

ODPOWIEDZ