Paka po raz kolejny

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Paka po raz kolejny

Post autor: milczacy »

Hilux po 2005 - normalne, robocze wersje mają taki fajny pałąk. Moja wersja SR5 niestety tego nie ma. Czy jest możliwość dokupienia i domontowania samego takiego elementu? Czy da się to normalnie kupić, czy tylko z jakiegoś powypadkowego?
Przydałoby mi się taki 'cuś'.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: Pyrka »

Jak chcesz wpadnij do mnie, pomierzymy moje, sprawdzimy mocowania itd - to co u mnie jest "z urzędu" zrobione z profili otwartych "U" i przez to ma na pewno mniejszą sztywność. Najrozsądniej chyba byłoby zamówić taką część z profili zamkniętych, z nierdzewki a całość zamówić w firmie, która zajmuje się produkcją balustrad zewnętrznych, wyjdzie pewnie taniej niż pałąk z ładną naklejką. W dawnych czasach dorabiali mi dosyć skomplikowaną część z nierdzewki przy motocyklu i wyszło lepiej niż z fabryki. Rysunek CAD Ci zrobię.
Załączniki
palak.jpg
(49,39 KiB) Pobrany 289 razy

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: milczacy »

No właśnie Twój pałąk 'zawrócił' mi w głowie ;)
Na dniach będę jechał też do jednej firmy, która ma mi zrobić z aluminiowych rur mocowanie na pakę do namiotu dachowego. Może więc zmodyfikuję projekt (na razie istnieje tylko w głowie) i poproszę o dorobienie również pałąka.
Ale ten który masz Pyrka daje radę, jest praktyczny, prawda ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: kylon »

Czasem zdarza nam się takową kratkę wyrzucać na śmietnik :(. Montując hardtop lub klapy trzeba ją zlikwidować. Następnym razem zostawię i jeśli się komuś przyda to proszę bardzo.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: milczacy »

O Kylonie Ty mój najdroższy :mrgreen: Jakżeż bym był wdzięczny :)
A jak to jest montowane? Wycinacie to flexem, na brutala?
Myślisz że do połowy kwietnia udałoby Ci się coś dla mnie odłożyć?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: kylon »

Niestety jest to spawane i klejone do budy. Czy do kwietnia się uda :?: Nie zależy to od mła.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: milczacy »

Będę cierpliwie czekał na okazję. Kratka ta, wymyśliłem sobie, będzie idealna do montażu anteny CB, więc póki co antenę zmotam gdzieś tam, a na kratę czekam. Dziękuję w każdym razie już :)

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: Pyrka »

A jakeś to sobie obmyślił z tą anteną dokładnie? Muszę sobie zamontować przed wyjazdem na Korsykę to CB dlatego się pytam. Chcesz montować tą długą na tym pałąku? Jak nie będziesz miał pałąka do czasu wyjazdu weź przedłużacz to się podłączysz do mnie :?

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Paka po raz kolejny

Post autor: milczacy »

Mam taką antenę
http://www.allezakupy.pl/go/_info/?id=6 ... d=25252525
i wymyśliłem sobie, że do kratki ją przykręcę. Ta antena jest fajna bo nie jest taka długa - a po zestrojeniu mam nadzieję spokojnie się dogadać w obrębie naszej grupy na Korsyce :)
Na pewno się przed wyjazdem spotkamy jeszcze osobiście (muszę obejrzeć dokładnie Twoją kratkę) to pogadamy :)

ODPOWIEDZ