L200 vs HILUX

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

L200 vs HILUX

Post autor: Gene »


Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

też bym wybrał mitsubishi navarka i hilux to kibel ;)
w mietku można 4x4 po czarnym śmigać zajefajna furka :)

Miro
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2007, 09:57

Post autor: Miro »

Potwierdzam, śmigam tym od przeszło roku. Zrobiłem na razie zrobiłem 32 tys.km bez awarii. Spalanie średnio ok. 8,5 l/100. Zaje..ty promień skrętu 5,7m, na pace wiozłem już 1,5t cementu.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Post autor: LEX »

ruppo sruppo duppo skdfhau hakay yskdh trippen hilux dsajtoaj khhe...

Krótko mówiąc sporo zrozumiałem z tego filmiku.

Nie wiem co ma misiek i nawara, ale hiluxa bym nie kupił bo wsadzili tam silnik od kosiarki, jakieś 2.5L czy inne cudo wielkości rozrusznika. Przy takiej ilości blachy to chyba z lekka mało...

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Post autor: Gene »

Sa tez wersje z mocniejszymi silnikami, chyba nawet jaks benzyna sie znajdzie ale czy w Polse w sieci dealerskiej takie auto mozna zamowic tego nie wiem.

Co do filmiku to chyba chodzi o zachowanie obu aut przy gwaltownym manewrze przy predkosci jesli dobrze zrozumialem 57 km/h.

Miro
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2007, 09:57

Post autor: Miro »

Hilux z silnikiem D4D ma wejść na polski rynek na wiosnę 2008. Jestem w posiadaniu zajefajnego filmiku, który nakręcił clarkson&co z topgeara na biegunie płn. testując właśnie hiluxa z 3 litrowym silnikiem. Filmik 700MB

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

teskniacym za szaaaaalona predkoscia na czarnym polecam zapisanie sie do...
http://www.civicklub.pl/fi/portal.php
:mrgreen:




pride classic hilux owner

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

A aj mogę zrobić ten filmik odwrotnie. Czyli Hil przejedzie a L200 wywinie kozła. To kwestia odpowiedniego ruchu kierownicą. Dlaczego opowiadają wszystko na tle L200 - bo to jego reklamówka. Na prezentacjach każdego samochodu (osobówki też) udowadnia się że konkurencja jest gorsza. Dealerzy sobie wypożyczają samochody wzajemnie - tak jest w tym światku.

jakubmysliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2008, 09:46

Re: L200 vs HILUX

Post autor: jakubmysliwiec »

Witam na tym forum tak w ogóle, a w nawiązaniu do tematu -Nowe to nowe... będąc szcześliwym posiadaczem L200 95 i Hila 97 - L200 jest zdecydowanie bardziej wywrotny i gorzej wchodzi w zakręty, w terenie zaliczyłem już kilka razy położenie na boku, hilem mnie jeszcze nigdy nie przewróciło. Jeżdżę ok 6-8 tyś. km miesięcznie w różnych trasach i (wstyd przyznać) dość dynamicznie - Hilux rulez! Gdyby nie to, że mam MTK (po więcej niż pięciu godzinach jazdy przez nastepne dwie nie mogę pozbyć się szumu z uszu) byłoby jak w bajce - super komfort Hiluxem (ale małe mam wymagania, klimy nie trzeba, siedzenie nieergonomiczne, okna na dźwigienkę... :P ). Natomiast ledwie dwa lata starszy L200 strasznie męczy i dużo trudniej się prowadzi.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8405
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: L200 vs HILUX

Post autor: Rokfor32 »

Wiem, że w kraju to tylko klekoty na piedestale. Ale polecam przejażdżkę Takomą z końca lat dziewięćdziesiątych, z benzynowym silnikiem 3,4L v6. Auto jest bliźniacze do hila, ale przód (zawieszenie) jest takie jak w J90. Rakieta nie auto, silnika prawie nie słychać, zerowe wibracje, a prowadzi się jak plaskacz ... :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: L200 vs HILUX

Post autor: czobi »

sie zgadza,nawet blokada jest fabrycznie -smiga sie tym fajnie
rakieta to prawda... pali tyle co prom kosmiczny wynoszony na orbite okoloziemska :|

trzeba urodzic sie w texasie :cry:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8405
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: L200 vs HILUX

Post autor: Rokfor32 »

Mit, z tym spalaniem. Mniej toto pali niż stary 3.0 montowany w 4runnerach. Nowsiejsza technologia robi swoje, a auto jest dosyć lekkie.

mod

Re: L200 vs HILUX

Post autor: mod »

Ostatnio jechaliśmy trzema nowymi Hiluxami na Litwę. Bardzo fajnie się tym jeździ. Paliły bardzo mało, co prawda jechaliśmy emerycko, bo w kolumnie i z towarem, ale spalanie bardzo ok. Nie ma to porównania do LC 120, który też z nami był, ale auto w porządku.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: L200 vs HILUX

Post autor: czobi »

moze juz to poprawili w tacomach? ni wim
samonaocznie i organoleptycznie jezdzilem trzy lata temu
przez tyudzien 25litresow /100 norma byla
dlatego znojomy poscil ja , zreszta z trudem , w swiat....

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8405
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: L200 vs HILUX

Post autor: Rokfor32 »

Się jakiś rozregulowany silnik trafił. Tyle to wychodzi spalane w grand cherokim, ale z silnikiem 5,8 i po mieście.

Wiesz, sporo zależy też jak i gdzie jeździsz. Mój strucel (2,7 benzyna) na trasie ostatnio zszedł do 12,5 na sto, mimo jazdy na flakach i przy wiaterku. Ale jak go kiedyś po śniegu pogoniłem głębokim, to średnio 35 wyszło.

ODPOWIEDZ