Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
BrunoGL
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2019, 14:45
Auto: hilux 2010, 3.0

Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Post autor: BrunoGL »

Witam Szanownych Państwa.
Piszę pierwszy raz, więc z góry proszę wybaczyć ewentualne jakieś wpadki.

Mam hiluxa rocznik 2010 (3l silnik jeśli to ma znaczenie. auto liftowane 2 cale)
Przeprowadziłem się w miejsce, gdzie generalnie bez łańcuchów na koła zimą nie jestem w stanie dojechać
do domu.
A w czym problem i moje pytanie: otóż łańcuchy na tylnych kołach założone. Tylko na tylnych bo instrukcja ponoć
zabrania zakładania na przednie.
Efekt jest taki, że auto ma przyczepność, ciśnie naprzód, ale sterowność żadna, bo przednie koła kręcą się w miejscu
(zwłaszcza teraz, kiedy mam ponad pół metra śniegu a temperatura dobrze powyżej zera. - straszna breja się z tego robi)

Jak to jest z możliwością zakładania łańcuchów do przodu? Mogę czy nie? Handlarz w pewagu (tam kupowałem łancuchy) mówił coś o możliwości dewastacji łańcuchami jakiś czujników.
Proszę pomoc i radę.. Najchętniej na bazie doświadczeń własnych.


B.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Post autor: sebastian44 »

Nie przywitałeś się kolego w odpowiednim wątku. http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=5&t=15840
Ale generalnie mogę Ci powiedzieć że handlarz z Pewagu może miec blade pojecię na temat tego auta, jeżeli masz fabryczny rozmiar opon to łańcuchy powinny wejść. Tak jak do każdej innej toyoty 4x4.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Post autor: rolkos »

Z przodu łańcuchy mogą obcierać o górny wahacz. Musisz to sprawdzić empirycznie. Z pewag łańcuchy Brenta4x4 są cienkie i może przejdą. Generalnie lepsze są austro lub cervino,ale te na przód nie wejdą chyba że dasz dystanse lub felgi z odpowiednim ET.
Podsumowując jak łańcuch się nie zerwie i minie się z górnym wahaczem to nie ma problemu.

Awatar użytkownika
BrunoGL
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2019, 14:45
Auto: hilux 2010, 3.0

Re: Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Post autor: BrunoGL »

sebastian44 pisze:Nie przywitałeś się kolego w odpowiednim wątku. http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=5&t=15840
Ale generalnie mogę Ci powiedzieć że handlarz z Pewagu może miec blade pojecię na temat tego auta, jeżeli masz fabryczny rozmiar opon to łańcuchy powinny wejść. Tak jak do każdej innej toyoty 4x4.

:)
Już się poprawiłem. Dzięki

Awatar użytkownika
BrunoGL
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2019, 14:45
Auto: hilux 2010, 3.0

Re: Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Post autor: BrunoGL »

rolkos pisze:Z przodu łańcuchy mogą obcierać o górny wahacz. Musisz to sprawdzić empirycznie. Z pewag łańcuchy Brenta4x4 są cienkie i może przejdą. Generalnie lepsze są austro lub cervino,ale te na przód nie wejdą chyba że dasz dystanse lub felgi z odpowiednim ET.
Podsumowując jak łańcuch się nie zerwie i minie się z górnym wahaczem to nie ma problemu.
Z tyłu mam cervino.
Opony 245/75 r16. Dystansów nie wrzucałem żadnych. Za to podniosłem samochód o 2 cale.
Spróbuję te brenta 4x4. zobaczymy efekty.

Pozdrawiam!

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Hilux łancuchy na śnieg. i pierwszy moj post

Post autor: Nomad »

Pozwolę sobie na mały OT .Polecam filmik pt : "Domek w Karkonoszach" na YT.
Czy to coś w tym stylu ?

:wink:

ODPOWIEDZ