Duży namiot na Hiluxie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Duży namiot na Hiluxie

Post autor: qberus »

Panowie pytanie o mocowanie dużego namiotu (Maggiolina Airlander Large) na Hilu '07, przy założeniu że robimy głównie asfalt + bardzo lekki off. Z racji wymiarów (160x215) namiot sporo wystaje i zastanawiam się nad tym czy wytrzyma w trasie i jak z podparciem podczas spania. W związku z tym:
- Czy oryginalny bagażnik się do tego nadaje czy raczej długie belki na pełną szerokość namiotu? Tu mam wątpliwość z racji mocowania samego bagażnika - oryginał siedzi bardzo dobrze bo jest idealnie spasowany ale jest krótki i nie ma możliwości zamocowania rolety. Aftermarketowe jakie zakładałem raczej kiepsko się pasowały ale wystające belki rozwiązują problem podparcia i montażu rolety. Na długość namiotu bez znaczenia bo dach krótki.
- Mocować namiot na dachu czy można na zabudowie (Alpha Commercial)? A może zamocować na dachu i podeprzeć na zabudowie ale tak żeby miał możliwość pracować? Tu jest o tyle ok, że na oryginalnym bagażniku namiot wisi nad relingami budy jakieś 1-1,5cm więc podczas jazdy nie dotyka a podczas spania się ugnie i podeprze.
- A może jednak motać jakiś lekki bagażnik wyprawowy?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: kylon »

Ja bym zrobił orurowanie wewnętrzne pod hardtopem. Przejście przez hardtop i tam dwie belki poprzeczne do montażu namiotu. Sam hardtop taczej nie wytrzyma. Zwłaszcza ten.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: qberus »

Brzmi skomplikowanie. Poza tym auto na co dzień do roboty, każda przestrzeń na wagę złota i zdarza mi się też ściągać zabudowę.

Wariant mocowania na dachu? Patrząc po filmach na YT niepełne podparcie nie stanowi problemu ale większość filmów to reklamy a z tym to wiadomo jak jest. Jak to wygląda w praktyce?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: kylon »

Jeśli na dachu to tylko na płaskiej listwie tam gdzie idzie wzdłuż zaślepka. Wszystkie bagażniki i tak wymagają wiercenia zatem najlepiej jak najwięcej rozłożyć ciężar. Ja u siebie mam zamontowane takie listwy w Hilu.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: qberus »

Obrazek

Takie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: kylon »

Np

tomkebobo
Posty: 62
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:37
Auto: Hilux, 1.5 kabiny 2007 r.
Kontakt:

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: tomkebobo »

a gdzie można kupić tą listwę do mocowania bagażnika na dachu?
Mam wersję 1.5 kabiny. Szukam pomysłu na założenie jakiś belek + relingi.
Do wersji podwójna kabina są dostępne belki a do mojej wersji już się nie da.
Jakieś pomysły?

tomkebobo
Posty: 62
Rejestracja: 28 wrz 2018, 08:37
Auto: Hilux, 1.5 kabiny 2007 r.
Kontakt:

Re: Duży namiot na Hiluxie

Post autor: tomkebobo »

znalazłem rozwiązanie: Thule kit 1348 - pasuje do 1.5 kabiny.
Do tego łapy 754 + belki areo.

ODPOWIEDZ