Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Moderator: luk4s7

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Wlasnie padl mi przedni prawy amortyzator + 2 cale w Hiluxie 2007. mial byc taki mocny offroadowy,,,, (firmy Amada). Olej sie leje, a do tego po demontazu amora wyszedl caly tlok na zewnatrz z amortyzatora!!!! Swietna jakosc !!! W lewym dla odmiany wybila sie tuleja metalowo gumowa dolnego mocowania. Przejezdzilem nie cale 2 lata i to glownie po asfacie.
Do tego mam zalozone na przodzie sprezyny Dobinsona + 2 cale.
Mam pyatanie, czy mozna zalozyc orginalne amortyzatory przednie toyoty, bo sa w bardzo dobrym stanie i przelezaly na styrychu do tej pory. Tzn czy po zalozeniu orginalnych standadowych amortyzatorow i sprezyn + 2 cale Dobinsona zestaw bedzie podniesiony o 2 cale czy tez nie i czy macie doswiadczenie jak to bedzie robic w terenie.
pozdrawiam
Darek -

adimasztalerz
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2016, 20:39
Auto: RJ70
Kontakt:

Re: Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: adimasztalerz »

Ja tak spróbowałem i oryginalne amortyzatory się wysypały po 2 tygodniach bo dobijały na dziurach.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: luk4s7 »

A kolega pomyśli chwile - amortyzator pracuje od położenia statycznego (auto stoi na asfalcie) w obie strony. Każdy kierunek ma jakiś zakres pracy. Zakładamy sprężynę +2” czyli jakieś 5cm co się dzieje ze standardowym amorem? Wyciąga się. Czyli w jedną stronę ma dalej niż w drugą. A co się dzieje jak zaczyna pracować? Szczególnie na dużych dziurach? W pewnej chwili kończy mu się zakres pracy i bum! - następuje rwanie mocowań.
Dlatego do liftu są amory z większym skokiem i często też po prostu dłuższe.

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Dzieki za porady - uwagi. Wyksztalcenie mam medyczne nie inzynierskie, stad pytam bardziej wyksztalconych "fizykow"
A moze koledzy podpowiedza jakie amory zalozyc, bo poprzednio mialem Dobinsony i tez zaczely bardzo szybko ciec.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: luk4s7 »

Pieniądze to nie wszystko! Czytaj: założenie nowych amortyzatorów może nie rozwiązać tematu ostatecznie. Ważna jest kondycja innych elementów ruchomych jak i geometria. Daj to komuś kto się zna na zawieszeniu w autach 4x4 Lift dodaje jeszcze potencjalne problemy z kątami np. wału, sworzni itd. W złych warunkach może się okazać że nowe amory również szybko wyciągną kopyta.

Co do samej marki amortyzatorów to ja mam Terrain Tamer. Ale marek jest sporo. Ważne żeby podać sprzedającemu że auto ma lift 2”. Jak się zna to będzie widział co z tą informacją zrobić.

Żeby nie było - też nie jestem specjalistą od mechaniki pojazdowej. Czytam forum i słucham innych. No i tyle się dowiedziałem

Awatar użytkownika
mamut
Posty: 252
Rejestracja: 21 mar 2012, 08:56
Auto: GDJ150 '18
Kontakt:

Re: Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: mamut »

Darek Hil-Lj70 pisze:Dzieki za porady - uwagi. Wyksztalcenie mam medyczne nie inzynierskie, stad pytam bardziej wyksztalconych "fizykow"
A moze koledzy podpowiedza jakie amory zalozyc, bo poprzednio mialem Dobinsony i tez zaczely bardzo szybko ciec.
Dziwne. Ja mam Dobinsony od 5 lat zrobione jakieś ponad 160 tyś. i nic. Owszem swego czasu tylny poszedł do wymiany bo miał wycieki. Inna sprawa, że u mnie lecą tuleje Wahaczy średnio co 20 tyś wymiana ..
Niemniej jednak jakby miał wymieniać to chyba bym teraz postawił na Old Man Emu...

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Przednie amory + 2 cale Amady rozsypane - Hilux 2005-

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Ja mam lift 2 cale w Hilu 2007, przejechane 280 000 km i tuleje cały czas oryginalne. Do wymiany mam teraz koncówka górna prawego wahacza, lewa była do wymiany jakies 20 000 km temu. Reszta cały czas oryginał i pracuje bezawaryjnie. Oprocz tych nieszczęsnych amorów...

ODPOWIEDZ