Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Moderator: luk4s7

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Bananczyk »

Wróciłem z Bieszczad gdzie auto przez tydzień ganiało po górkach. Do tego doszedł przelot z pełnym zaladunkiem. Zauważyłem że przy bucie auto dostaje wibracji. Z początku najbardziej odczuwalne to było przy niskim biegu. Jak zacząłem się temu przygladać czuć to też na innych biegach, najbardziej przy dodawaniu gazu.
Sprawdziłem silnik, nie telepie go i siedzi sztywno przy wkręcaniu na obroty. Posprawdzałem każde z kół, czy się któreś nie poluzowało. Nurkowałem pod auto, żadnych luzów na wale, wszystko za co szarpałem siedzi sztywno.
Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być. Problem w tym że jestem teraz 600 km od miejsca zamieszkania co mocno komplikuje sprawy. We środę muszę wracać i nie mam zielonego pojęcia czy próbować wolno telepać się do domu. Tu gdzie jestem teraz jest słabo z mechanikami, znalazłem jedynie niedaleko okręgową stację kontroli pojazdów. Mam wrażenie że telepie nie od silnika ale jakby od środka do tyłu, dwa razy przy ruszaniu słyszałem jakiś pisk z tyłu z prawej strony.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: kylon »

Nie musi być luz na krzyżaku. Może stać na dębowo i też będzie telepać. Albo glina w kołach.

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Bananczyk »

Koła raczej są czyste i zrobiłem przelot 250 km po asfalcie zanim pojawiły się te objawy. Jutro bym podjechał do tej stacji pytanie tylko czy są w stanie zdiagnozować taką usterkę czy lepiej od razu lecieć do serwisu. Znalazłem serwis 4x4 niecałe 30 km ode mnie i tu drugie pytanie ile czasu przykładowo może zająć taka naprawa.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Rokfor32 »

Wymiana krzyżaka tak od godziny do trzech - zależy czy są niespodzianki - czy nie. Tyle - że taki krzyżak trzeba mieć - więc najpierw podjedź do tego warsztatu, niech sobie oblukają temat, i ewentualnie zamówią potrzebne graty.

A - i nie łap się na tanie zamienniki, dostępne w sieciówkach. Szkoda czasu i kasy.

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Bananczyk »

No właśnie o części się boję, jakiej firmy brać a co omijać?
Do tego dostępność w mojej okolicy, raczej nie będę miał czasu na sprowadzanie lub tyle co na styk czyli wtorek.
Wiem że diagnoza przez internet to często wróżenie z fusów ale czy z takimi objawami ewentualny powrót do domu 600 km po asfalcie ślimaczym tempem nie jest samobójstwem?

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Bananczyk »

Dzisiaj byłem na stacji diagnostycznej, chłopaki zajżeli, pomacali, przejechali się i stwierdzili że problemem mogą być źle wyważone opony. Opony wyważylem, problem dalej jest. Teraz słyszę od czasu do czasu przy mocniejszym bucie przy ruszaniu popiskiwanie z tylnej prawej strony. Zauważyłem przy sciagniętych kołach że praw bęben jest nagrzany a lewy chłodny, ma to jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Rokfor32 »

No raczej :wink: Zapieczony hamulec deformuje tarczę/bęben, co powoduje wibracje.

Bananczyk
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2014, 12:46
Auto: Hilux 2009
Kontakt:

Re: Silne wibracje przy dodawaniu gazu.

Post autor: Bananczyk »

:( Niestety nie mam koło siebie nikogo kto by mógł w miarę szybko ogarnąć temat i podjąłem decyzję że będę wracał powolutku do domu z 70 max na liczniku. Klepię teraz toyke po zadzie z prośbą żeby się dotelepała.

ODPOWIEDZ