Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

Dzień dobry,
czy ktoś z Szanownych Klubowiczów zagłębiał się w temat synchronizacji i funkcjonalności systemu multimedialnego w Revo?
Ja mam iPhone'a 6s Plus z iOS 10.3.2 i niestety kilka rzeczy nie działa.

1. Czy warto przedłużać licencje na Coyote?
2. Czy sms na Androidzie działają w pełni?
3. Czy ktoś używa MirrorLink?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: kylon »

Zaczęła się grypsera :mrgreen:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: luk4s7 »

Ee tam grypsera od razu. Ja tam wszystko rozumiem tylko nic doradzić nie potrafię bo nie mam (jeszcze) :D

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

No wiesz, takie czasy.
Skoro producent coś wkłada i powinno działać to chciałbym mieć możliwość zweryfikowania i skonsultowania z bardziej doświadczonymi użytkownikami.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: luk4s7 »

To powiem Ci tylko o moich doświadczeniach z Aygo 2016 mojej żony - (tam jest co prawda inny system, ale idea podobna) oraz Auris'a teścia (tutaj jest T&GO 2 czyli ten z Google Maps i coś tam jeszcze). W Aygo podłączenie z tel. to śmiech na sali. Jedyne do czego się to przydaje to zestaw głośnomówiący i odtwarzanie muzyki w samochodowych głośnikach. Inne aplikacje - zapomnij.
W Aurisie - oprócz zestawu głośnomówiącego i odtwarzania muzyki, zaletą jest pobieranie z netu informacji o ruchu drogowym i widoku Google Maps. Nic poza tym nie ma według mnie większego sensu. Coyote to w porówaniu do Yanosika żart (w PL, bo dalej to nie wiem). Niewarte zupełnie tej kasy.

Mówimy o podłączeniu iPhone'a. Androida nie tykam nawet kijem :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: kylon »

I ja też mam takie cuda? O cholercia. Chyba zakres usług komputerowych się rozszerzy ;-)

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

luk4s7 pisze:Androida nie tykam nawet kijem :)
:mrgreen:

Dziękuję za info o Coyote.
Co do zestawu głośnomówiącego. Generalnie mogę odbierać i inicjować połączenie wychodzące guzikiem z kierownicy. Potem muszę wybrać abonenta na ekranie dotykowym.
Wiadomości odbieram, ale nic więcej. To wina polityki Apple. Funkcja w protokole MAP (Mail Access Protocol) Bluetooth jest przewidziana - Android ją udostępnia, iOS nie.
Komendy głosowe nie działają, można się Siri wesprzeć ale to jakaś proteza bo to iPhone słucha a nie system chyba. Muszę potestować.
StreetView działa, Twitter działa.
Co ciekawe działa zasysanie tras zaplanowanych w GoogleMaps na portalu Moja Toyota. Jest to bardzo miłym udogodnieniem. Nie trzeba wklepywać nazw czy szukać punktów na ekranie w aucie.
Wysyłasz z domu, schodzisz do auta i masz. :wink:

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: luk4s7 »

kylon pisze:I ja też mam takie cuda?
Ano! Nie masz tylko nawigacji o ile pamiętam. Choć już ta najnowsza w T&Go2 jest całkiem całkiem. W jedynce była mocno słaba.
kylon pisze:Chyba zakres usług komputerowych się rozszerzy ;-)
Pan mówisz, Pan masz! :)
Gene pisze: Co do zestawu głośnomówiącego. Generalnie mogę odbierać i inicjować połączenie wychodzące guzikiem z kierownicy. Potem muszę wybrać abonenta na ekranie dotykowym.
Wiadomości odbieram, ale nic więcej. To wina polityki Apple. Funkcja w protokole MAP (Mail Access Protocol) Bluetooth jest przewidziana - Android ją udostępnia, iOS nie.
Komendy głosowe nie działają, można się Siri wesprzeć ale to jakaś proteza bo to iPhone słucha a nie system chyba. Muszę potestować.
StreetView działa, Twitter działa.
Tak to działa a raczej nie działa. U mojego ojca w Avensis T27 ale przed erą "Touch&płacz" działało wszystko ekstra! Miał taką nawi z uchylnym ekranem, wybieranie głosowe śmigało, TMC, alternatywne trasy itd. Było pięknie! Przyszło nowe w Rav4 i jest tak jak opisujesz. Siri nie ma po polsku a mój akcent powoduje za dużo nieporozumień więc nie używam.
Apple ma swój standard CarPlay i to producenci aut muszą się dostosować a nie odwrotnie. Wynika to z prostej logiki ilości urządzeń iOS do ilości aut. Toyota wciąż to jednak ignoruje. Mercedes, BMW, grupa VW, Volvo i inne marki jakoś się odnalazły.
Gene pisze: Co ciekawe działa zasysanie tras zaplanowanych w GoogleMaps na portalu Moja Toyota. Jest to bardzo miłym udogodnieniem. Nie trzeba wklepywać nazw czy szukać punktów na ekranie w aucie.
Wysyłasz z domu, schodzisz do auta i masz. :wink:
No fajne to ale... wolę wersję w której określam punkt docelowy i prowadzi mnie trasą według moich wymagań (czyli szybko, albo krótko, albo ekonomicznie/turystycznie) i PRZEDE WSZYSTKIM uwzględniając dynamicznie informacje o ruchu drogowym. Tak działa NaviExpert. Google Maps jest dobry na krótkie skoki i to też nie zawsze. Choć ostatnio potrafi już zareagować na zator itd. NE jednak jest według moich doświadczeń najskuteczniejszy.

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

NE to aplikacja do TT2 czy coś oddzielnego?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: luk4s7 »

Oddzielnego -> https://www.naviexpert.pl Korzystam od lat i nie zawodzi. Jedyny minus jaki widzę to konieczność dostępu do sieci. Zwykle to nie problem ale np. w miejscu bez zasięgu trzeba o tym pamiętać.

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

Chciałbym się też dowiedzieć jak to z Androidem bangla.
https://youtu.be/1ghPREUlOaI
Na filmie w okolicach 30 sek widać inny interfejs niż ten fabryczny i nie jest to Car Play.

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

Czy ktoś wprowadzał współrzędne geograficzne do nawigacji?

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

Udało się. Nie jest to oczywiście City Navigator® Europe NT, ale coś tam działa.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Cruiser »

Ten nowy system to moim zdaniem porażka. W starym Landzie, mimo braku wifi itp, byłem w miarę zadowolony. Tutaj nie mam nawet takiej prostej funkcji jak zapamiętywanie śladu przejazdu. W aucie terenowym było to jak znalazł. O serwerze muzycznym już nie wspominam, przecież jest możliwość odtwarzania przez BT z telefonu. Szkoda tylko, że połączenie z internetem jest chyba tylko wtedy, kiedy nie ma nikogo w aucie. :-)))
Od 2 miesięcy jeżdżę z nawigacją w Nissanie i mimo faktu, że auto modelowo nie jest najnowsze, nawigacja, jej obsługa i funkcje są lepsze niż ta nowa w Landzie.

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Toyota Touch 2 / Toyota Touch 2 & Go

Post autor: Gene »

Trudno się nie zgodzić. Ja jednak chciałbym skupić się na tym co mamy i co możemy z tym zrobić.
Brak zapisu śladu i jego późniejszego wykorzystania jest słabe, ale czy taka funkcja występuje w fabrycznych urządzeniach? Raczej nie lub w niewielu przypadkach.
Z muzyką nie miałem problemu. Puszczam wszystko z iPhone'a.
No i to połączenie z internetem. Tu pozwolę się nie zgodzić. Mój zesparowany iPhone chwile po odpaleniu systemu bez kłopotu łączy się z TT2 & Go. Raz na czy dwa razy nie uzyskałem połączenia ale wyłączenie i ponowne włączenie Bluetooth w iP rozwiązywało problem.

ODPOWIEDZ