Problem z zaciskami

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
baribal
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwie 2014, 21:28
Auto: HILUX V8

Problem z zaciskami

Post autor: baribal »

Cześć,kupiłem felgi stalowe 8x16" et 0.
Problem w tym ze zaciski mam od tlc150 i nie wchodzi mi felga.Z oryginalnymi zaciskami od hiluxa 3.0 tez jest problem z miejscem.Może od 2.5 są mniejsze i się zmieści.Jeżeli ktoś coś wie bardzo prosze o podpowiedz,wole uniknąć pomyłki zanim kupie.Dzięki

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Problem z zaciskami

Post autor: kylon »

Bo do J150 i J120 nie ma felg szesnastek poza jakimiś chinolami. Felgi obcierają o obok zacisku a nie czoło. W Hilu nie ma takiego problemu nawet z silnikiem 3,0. Musiałeś jakieś dziwne felgi wybrać. Ten samochód był sprzedawany też na szesnastce. ET to nie wszystko. Istotne też jest ukształtowanie wewnętrznej części felgi.

Awatar użytkownika
baribal
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwie 2014, 21:28
Auto: HILUX V8

Re: Problem z zaciskami

Post autor: baribal »

Dzięki za odpowiedź.Miałem nawet hiluxa jednego z pierwszych 2.5 d4d na 15" felgach i tez się zdziwiłem myślałem ze w 3.0 jest większy zacisk.Wcześniej przymierzylem 16 aluminiową i było ok ale ta stalowa ma uwypuklenie o które trze,myślę że przy et -30 było by dobrze ale nie chciałem tak dużego.Teraz nie wiem co zrobić bo nie mogę zwrócić bo zakładane juz były.Pozostaje dać dystans 3 cm który zalega mi w szafie i zbierać na drugie.A najlepsze ze Pan w sklepie mówi dedykowane do tego auta po czym dzwonie i mówię że ani do tlc120 ani hiluxa nie pasuje.On w zaparte ze w hiluksie jest taki sam zacisk jak w tlc 90 i oni zakładali.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z zaciskami

Post autor: Rokfor32 »

Zacisk może i jest taki sam (nie pamiętam, komentuje poprzedni wpis jedynie) - co nie oznacza, że zwrotnice też sa identyczne. A od tego zależy jak zacisk będzie osadzony - i jak duża tarcza się zmieści. J12 maja tarczę większą (średnica zewnętrzna) o 20 mm w porównaniu z J9. Czyli felga MUSI być o ten cal też większa.

Do J9, biorąc pod uwagę konstrukcję zacisku, da rady zapodać felgi patrola, czyli 16x8" i ET 0. To sa bardzo głębokie już felgi, BS wychodzi nieco ponad 12 cm. Więc miejsca to tam nad zaciskiem jest ile trzeba.

ODPOWIEDZ