Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnika

Moderator: luk4s7

Robertot2
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 12:22
Auto: Toyota Hilux 2,5td 1992 rok
Kontakt:

Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnika

Post autor: Robertot2 »

Witam

Potrzebuje do Toyoty Hilux z 1992 roku 2.5 td schemat elektryczny silnika,pompa wtryskowa denso.
Mam problem najprawdopodobniej z źle podłączoną instalacją,przeróbka z angola ,zapala ale
obroty idą na maksa i dymi przy tym na czarno.
Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem .

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Rokfor32 »

Objaw masz taki - jakby ktoś zamiast sygnału sterującego do spill valve (regulator dawki w systemie EFI) zapodał tam stałe 12V jak dla cewki gaszącej przy mechanicznie sterowanej pompie ... :wink:

Robertot2
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 12:22
Auto: Toyota Hilux 2,5td 1992 rok
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Robertot2 »

trudno powiedzieć bo ja tego nie przerabiałem,najlepiej przejechać całą instalację ,instalacja angola przerobiona na europe,straszny tam chaos ;-)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Rokfor32 »

Dlatego schemat fabryczny niekoniecznie pomoże - acz na pewno nie zaszkodzi. Niestety, nie jest to popularny temat, w tym roczniku dotyczył wyłącznie modeli na rynek japoński (JDM), i ciężko coś znaleźć, chyba że się umie wyszukiwarkę "w krzaczkach" ustawiać :wink:

Możesz z tym powalczyć - możesz też wymienić pompę na mechanicznie sterowaną. Powinno pomóc otwarcie kompa sterującego - piny powinny być opisane.

Robertot2
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 12:22
Auto: Toyota Hilux 2,5td 1992 rok
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Robertot2 »

Od jakiego modelu zastosować tą pompę ,i czy skrzynia automat będzie wtedy prawidłowo pracować?
I czy moc zostanie na podobnym poziomie,w vw tdi robiłem taką zamianę i było ok.jak będzie w tym przypadku?

Robertot2
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 12:22
Auto: Toyota Hilux 2,5td 1992 rok
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Robertot2 »

Robertot2 pisze:Od jakiego modelu zastosować tą pompę ,i czy skrzynia automat będzie wtedy prawidłowo pracować?
I czy moc zostanie na podobnym poziomie,w vw tdi robiłem taką zamianę i było ok.jak będzie w tym przypadku?
A jeszcze jedno temat Toyoty jeszcze mi nie jest dobrze znany więc proszę o tłumaczenie po chłopsku :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Rokfor32 »

Automat będzie pracować z mechaniczną pompą, bo jest do niego osobny sterownik - ale jest dosyć trudno cały układ spiąć mechanicznie, czyli żeby poprawnie ogarnąć obie linki sterujące. Da się, najlepiej stosując odpowiednie oryginalne elementy z wersji z automatem i mechaniczna pompą (niekoniecznie z silnika 2L-T - można je zastosować z silnika 1KZ-T lub 1HD-T).

Pompa oryginalna mechaniczna daje tyle samo mocy i momentu co ta elektroniczna. Można też zastosować pompę modyfikowaną, na większą moc i moment - i wydajniejsze turbo. Na elektronicznej granicą jest 1 bar doładowania - powyżej tej wartości sterownik silnika obcina dawkę.

Tyle, że jak widzę słabo temat ogarniasz. I chyba to będzie dla Ciebie zbyt ambitna modyfikacja - więc pozostaje albo ogarnięcie kabelków dla ori sterowania - albo oddanie tego komuś, kto się w tym dobrze orientuje.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: kpeugeot »

chyba będzie prościej jeśli kupiśz cała nową wiązkę elektryczną od anglika i sobie sam przełożysz

ps. to chyba nie hilux tylko 4 runner bo nie wiedziałem że w hilach wychodziły z silnikami EFI

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Rokfor32 »

I jeszcze w automacie :wink:

Hilux surf, prawdopodobnie.

Robertot2
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2015, 12:22
Auto: Toyota Hilux 2,5td 1992 rok
Kontakt:

Re: Toyota Hilux 92rok 2.5 diesel schemat elektryczny silnik

Post autor: Robertot2 »

Tak to jest Hilux Surf,najprościej dla mnie to schemat żebym to sprawdził co ktoś zrobił nie tak.
Zależy mi na czasie jak ktoś ma schemat od takiego silnika to poproszę :)
Może być z angola ,sprawdzę wszystko po pinach ,potem będę się zastanawiał czy przejść na pompę mechaniczną.
Jak ktoś ms taki zestaw do przeróbki na mechaniczną pompę to chętnie kupię.

ODPOWIEDZ