progi pod hi-lift

Moderator: luk4s7

ciastek1986
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:20
Auto: Hilux 2009 3.0 D4D w trakcie modyfikacji

progi pod hi-lift

Post autor: ciastek1986 »

Witam chcę kupić porządne progi do hila 2009 podwójna kabina oczywiscie pod hi-lift może nierdzewki. Ktoś może takiea lub ma plany z wymiarami jak takie zrobić, może jakaś rada jakie grubości materiałów.

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: progi pod hi-lift

Post autor: MichalKJP »

Jak chcesz, to mogę Ci później wysłać zdjęcia moich. I potem ewentualnie pomierzyć wymiary. Moje były robione pod LC120, ale powinny spasować. Mają być dużo lepsze niż te co możesz kupić na allegro - nie podatne na pokrzywienie i wyrwanie w razie zaczepienia o coś. Jeśli chodzi o podnoszenie na hilifcie, to jeszcze nie próbowałem i raczej nie będę próbował dopóki będę miał szansę podnosić na zderzakach.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: progi pod hi-lift

Post autor: rolkos »

Wstaw może zdjęcia tutaj. Sam przymierzam się do progów w 120. W jakim mieście robiłeś?

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: progi pod hi-lift

Post autor: MichalKJP »

Tu są zdjęcia
https://drive.google.com/open?id=0B9AD- ... lRhWUJaQmM

@ciastek1986
Po zamontowaniu takiej rzeczy musisz pamiętać, żeby policji na kontroli mówić, że to jest od nowości - takie były - bo masz auto po 2007. Może uwierzą - nie wiem.

U mnie pytanie o zderzaki pada jako trzecie w sekwencji "dlaczego i gdzie się pan tak spieszy? te zderzaki to od nowości?". Policja wie o co pytać.

ciastek1986
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:20
Auto: Hilux 2009 3.0 D4D w trakcie modyfikacji

Re: progi pod hi-lift

Post autor: ciastek1986 »

Zastanawiam się czy w jakiś fajny nie zrobić z nierdzki a na wierzchu przymocować te orginalne tylko lekko podciąć ten pionowy element ta żeby zamaskować modyfikację. Michalkjp ty masz spawane. Ja myślę o porządnych blachach 6mm śruby i znowu blacha. Tylko minimum 4 mocowania do ramy

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: progi pod hi-lift

Post autor: MichalKJP »

ciastek1986 pisze:Michalkjp ty masz spawane. Ja myślę o porządnych blachach 6mm śruby i znowu blacha. Tylko minimum 4 mocowania do ramy
Taki patent na pewno jest lepszy niż mocowanie na uboltach, które gdzieś widziałem. Jeśli chcesz podnosić auto na progach, to musi to być mocno zrobione.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: progi pod hi-lift

Post autor: proto »

MichalKJP pisze:Taki patent na pewno jest lepszy niż mocowanie na uboltach, które gdzieś widziałem. Jeśli chcesz podnosić auto na progach, to musi to być mocno zrobione.
Spawanie do ramy to ZBRODNIA :evil:
Można zrobić piękne, mocne mocowania progów obejmujące ramę i bez problemu za próg podnieść samochód a nie niszczyć auto i ramę spawaniem na własne życzenie :x

ciastek1986
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:20
Auto: Hilux 2009 3.0 D4D w trakcie modyfikacji

Re: progi pod hi-lift

Post autor: ciastek1986 »

Takie pytanie progi też muszą być z homologacją? Zderzak przedni tak ale nie do końca rozumie bo wyczytałem że dodatkowy musi mieć tylny i progi chyba nie muszą mieć
homologację. A tak z ciekawości jakie grube profile bo zastanawiam się nad profilem 50 x 50 gry 3 mm

ODPOWIEDZ