HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Moderator: luk4s7

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: pk1pawel »

co do naszych wtryskiwaczy do są jednymi z lepszych na rynku...i nigdy nie zaszkodzi im tuning lecz złej jakości paliwo

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: Rafi »

pk1pawel pisze:panowie - taki tuning to niewielki koszt od 1500 zł (firma kreator mocy Wa.wa-mają spore doświadczenie z Toyotami) do 2.000zł(V tech)...a ASO za doczepianą puszkę TTE(coś ala box) do mojego Hila chciało 9.800zł...i to jest dla mnie chore
Polecanie ludziom Kreatora i V-techu jest dosyć ryzykowne, mają fatalną opinię, oczywiście można założyć, że wzięła się znikąd, ale... Ale widziałem też na własne oczy totalne zło, które poprawiano po nich u innych tunerów. Tym bardziej, że są firmy, które naprawdę ogarniają remapy jak Ecu Performance, VTG czy Masters, bo Kompoty i Diagtronik to raczej tylko grupa VW.

Ale żeby nie było, że tylko się czepiam- można gdzieś zobaczyć wykresy z hamowni takich Toyot po remapie? Temat jest ciekawy, ja tego absolutnie nie planuję, ale moi rodzice mają box w J15, który moim zdaniem nic nie daje, a oni nie chcą go wyjmować, bo myślą że przestanie jechać czy coś :D Biorąc pod uwagę, że boxy w niektórych J12 zrobiły niezłe spustoszenie w silniku lejąc paliwem jak głupie bardzo chętnie zamieniłbym im ten box na porządny remap.

A swoją drogą- czy ktoś z Was widział może co można wykrzesać z 1KD-FTV z użyciem kompa stand alone? Jeździły takie J12 w jakichś cross-country i w sumie ciekawe co były w stanie pokazać te silniki.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: Nomad »

Wyczytałem ,że aktualnie V-Tech robi już przez OBD do silnika 2,8 w nowej TLC.
I takie coś też mnie interesuje.
Z opisu wynika zwiększenie :
/ 177kM na 199 kM
/ 450 Nm na 505 Nm

Wygląda ciekawie przy umiarkowanych kosztach.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: kylon »

Czekam na 2,4 bo na razie takiego Hila z 2,8 to można kupić tylko poza ASO.

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: Nomad »

Dostępne z rynku rosyjskiego. Niezależny importer.Tyle ,że cena jest mało atrakcyjna.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: kylon »

Wiem bo kolega kupił.

ciastek1986
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:20
Auto: Hilux 2009 3.0 D4D w trakcie modyfikacji

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: ciastek1986 »

Witam ostatnio stałem się właścicielem hola 3.0 D4D automat- auto po moich rodzicach którzy mieli go od nowości. Rozpocząłem lekki remont i unowocześnienie auta. Od salonu auto ma wyciągarka + blachy stalowe + kangur z halogenami dalekosiężnymi. Ostatnio zrobilem wymianę oleju w skrzyni + filtr i pomysłem się o chip przez OBD. Na początku szok na chamowni wyszło około 135km i chyba 305nm. Po konsultacjach z paroma serwisami ASO dowiedziałem się że pomiar w tym modelu jest nie miarodajny. Efektem końcowym doszlo mi ok 30 km i 130nm. Auto ozylo. Teraz testuje. Przedwczoraj w wawie dołożylem snorkel safari i mam wątpliwości czy aby nie pogorszyło ilości powietrza.... Poza tym podniosłem go o 2 cale. I autko nabiera kształtów. Ale mam inne problemy z drganaimi. Podporę walu wymieniłem będę sprawdzał poduszki silnika i skrzyni a i trochę szarpie czasami

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: kylon »

Jeżeli jeździłeś dłuższy czas z rozwaloną podporą to mogą być luzy na wale lub po prostu wywalone krzyżaki. Jak wał był zdjęty można było to zweryfikować. Snorkel nie ogranicza dopływu powietrza.
Wibracje masz na układzie napędowym czy nadwoziu.

ciastek1986
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:20
Auto: Hilux 2009 3.0 D4D w trakcie modyfikacji

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: ciastek1986 »

Wydaje mi się że poduszki silnika i skrzyni są do wymiany. Przy niskich obrotach około 1600 dziwnie drga. Krzyżaki są ok ale wal może być lekko krzywy do sprawdzenia... Postaram się dzisiaj wsadzić zdjęcie przyrostu momentu i mocy. Ktoś wcześniej był zainteresowany.

ciastek1986
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 13:20
Auto: Hilux 2009 3.0 D4D w trakcie modyfikacji

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: ciastek1986 »

Wykreay
Załączniki
IMG_20170107_192125~2.jpg
IMG_20170107_192125~2.jpg (46,31 KiB) Przejrzano 6748 razy

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: pk1pawel »

ciastek1986 pisze:Wykreay
a gdzie robiłeś ten tuning? przez OBD? jaka cena?
czy aby nie za dużo momentu Ci dołożyli? +30% !!

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: HILUX już możliwy Tuning przez OBD

Post autor: pk1pawel »

więc zdam relację gdyż zrobiłem Tuning mojego Hila 3.0 d4d automat - wszystko profeska i przez OBD, bez żadnych eksperymentów z mapy ściąganej z chmury (tak niektórzy twierdzą że tak muszą bo inaczej się nie da). testowany na hamowni min 12 razy
i teraz wyniki
wg. producenta 171HP i 360 NM
wg,hamowni 165HP i 345NM więc ponoć całkiem nieźle jak na Hilla
po modyfikacji 190HP i 450NM

zrobiłem trasę Niepołomice Wawa przed tuningiem(300km) - spalanie na tej trasie 10.3L/100km przy prędkości tempomat 117km/h
w drodze powrotnej identyczna trasa, prędkość i warunki drogowe spalanie 8.8L/100km także na 300km odcinku

tyle na ten moment - jeździ fajnie tzn jakby byl sporo lżejszy.
Oczywiście wiem, że to pojazd do innych zastosowań i zależy mi na bezawaryjności a i potwierdziło się że w tym autko sporo spada zużycie paliwa i faktycznie tak jest...a jazda nieporównywalna

ODPOWIEDZ