Hilux Revo

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Hilux Revo

Post autor: luk4s7 »

Hehe! To jest w sam raz dla Kylona sprawcowanych dłoni którymi rwie plastikową skórę w nowych samochodach!

Awatar użytkownika
Mirekk
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:46
Auto: KZJ95, A6 Allroad
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: Mirekk »

Napisałbym piosenkę pt.:"Aksamitne dłonie Kylona", ale nie umiem pisać piosenek. W każdym razie, na wokalu widziałbym Lemiego z Motorhead a na aranżu chłopaków z Ramstein. :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Hilux Revo

Post autor: kylon »

No ładnie.
Niech Was broń Boże nie pokusi zamówienie czujników parkowania do Revo. Nie wierzyłem w to co zobaczyłem. Otóż w samochodzi do pracy bo przecież nie do jazdy w terenie mądre głowy w Toyocie wymyśliły montaż czujników uwaga! - na blaszkach pod zderzakiem. Tak - pod zderzakiem. Z kabelkami na wierzchu. Właśnie takowe ujżeliśmy z klientem w jego nowym samochodzie i trafiły na śmietnik. BRAWO dla tego który to wymyślił!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: irko »

Ja miałem czujniki za 200 zł zamontowane u znajomego elektryka i działały.
Potem kraksa i AC dało kasę na zderzak i nowe czujniki, które ASO załozyło. Cennikowo 1500 zł.
Staranowałem autem przy cofaniu motocykl ponieważ czujniki go nie zauważyły...
Wywalę ten chłam i znów włożę te za 200 zł :/

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: kylon »


Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: hetman »

Chodzi mi po głowie to auto jako przyszła "świeższa" alternatywa do turystyki, ale takiej mocniejszej. Myślałem o DLX double cab z przydaśkami. DLX nie ma start stop ale pewnie ma całe mnóstwo innych rzeczy które nie lubią wody i błota. Ale skoro 120ki i porzedni hil dają radę to jak to będzie z revo? Widziałem filmiki z RU i Tajlandi ( :shock: ) z poprzerabianymi Revo. Kylon, inni posiadacze, jakieś przemyślenia? Nada się?

PS - +/- ile wychodzi położenie linexa na hila?

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: Heniu »

Wie ktoś może jaki max rozmiar opon wchodzi bez wycinania itd,
lift +50 mm, felga stalowa R16x8 0P lub ewentulanie R16x8 7P

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: Kwiatec »

no cóż mam i ja od miesiąca. Lubię skurwiela. po mieście telepie, w trasie przelotowa 160 lux malyna.
Jest już otwarty komp więc czas przymierzyć sie do Cipa. podobno 20km i 80nm robione przez OBD a nie boxem.
Boczki rączki ciulowe, pali ok 10 w cyklu mieszanym.
poza tym w cipę jest. jak dla mnie lata świetlne pomiędzy tym a poprzednikiem. Polecam :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: Kwiatec »

aha radaryki tylko te:Valeo 632202, tylko dziurki trza wiercić.
te co Kyloniasty opisuje widziałem w jakimś wozie transmisyjnym na starówce. wszystkie już wisiały :)

Virus
Posty: 61
Rejestracja: 13 lut 2019, 13:30

Re: Hilux Revo

Post autor: Virus »

Co do Hila w ciężkim terenie woda błoto łożyska z przodu lecą dosyć szybko(słabe uszczelnienia) i do tego raz w miesiącu wymiana klocków hamulcowych a czasem częściej ale to od pogody zależy.

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: farellski »

Kwiatec pisze:no cóż mam i ja od miesiąca. Lubię skurwiela. po mieście telepie, w trasie przelotowa 160 lux malyna.
Jest już otwarty komp więc czas przymierzyć sie do Cipa. podobno 20km i 80nm robione przez OBD a nie boxem.
Boczki rączki ciulowe, pali ok 10 w cyklu mieszanym.
poza tym w cipę jest. jak dla mnie lata świetlne pomiędzy tym a poprzednikiem. Polecam :)

Jakieś szczegóły na tamat podniesienia mocy?
Ja swoim jeżdżę od 14.12.19 i mam wrażenie, że między 1tys obrotów a 1,5 lepiej nie jeździć. Dwumas dostaje. Staram się trzymać obroty powyżej 1,5tys. Jazda autostradowa, trasa.. super. Odpowiada mi (mam manuala, świadomie).

Axer
Posty: 9
Rejestracja: 13 kwie 2019, 22:14
Auto: Hilux Revo SR5

Re: Hilux Revo

Post autor: Axer »

cyt, Ja swoim jeżdżę od 14.12.19
farelski, Ty to chyba z przyszłości jesteś :)

Ale do celu, i bez kasztanów.
Revo 2017, SR5, 17 tys przebiegu, pierwsze 2 tys km i wrażenia, ale od początku
Jako użytkownik od 2007 L200 z SS, Navary D40, Rangera, padło w końcu na Hiluxa, nie powiem, bałem się , bałem się że będzie mi brakowało napędu Super select z L200 Ale jak zobaczyłem / przeczytałem że mój dobry druh, do pewnego czasu fan mitsu.... przesiadł się na Hiluxa :) to musiało się zadziać, poszedłem prawie w ciemno tą samą drogą
Ogólne wrażenia - zajefajnie po 2tys,
szczegóły - wszystko to co opisał Templar potwierdzam oprócz czujników parkowania bo ich nie mam
autko póki co eksploatowane różnie, melduje spalanie 9,1/ 100 , nie z kompa a z wyliczeń po tankowaniu do drugiego odbicia pompy
co dalej ? Dalej pewnie kawa w wyprawa4x4 bo hak jest potrzebny i zabezpieczenie antykorozyjne.
z założenia ma służyć codziennie, w wolnym czasie bliższe i dalsze podróże, nie planuję liftów, MTków etc, może snorkel i tylny zderzak, listwy montażowe na dach, rurkę z przodu pod oświetlenie.
Reasumując, jestem bardzo zadowolony z auta, inny poziom węglarki, jak nazywał pick-upa przyjaciel który odszedł, Sławek, S-Cargo

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: farellski »

...z przyszłości, no tak ;)

Awatar użytkownika
farellski
Posty: 81
Rejestracja: 31 sie 2014, 15:45
Auto: Obecnie - Hilux Revo. Wcze?niej Dyskoteka wypraw?wka, TLC J120 wypraw?wka.
Kontakt:

Re: Hilux Revo

Post autor: farellski »

Czy ktoś na forum robił lift Revo na dobinsonie? /4x amory, sprzężyny przód a z tyłu fabryczny resor na większych wieszakach/

ODPOWIEDZ