Zawieszenie - poduchy

Moderator: luk4s7

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Zawieszenie - poduchy

Post autor: Bartek 4.7 »

Kylones,

Takie cosie jak na obrazkach mi wykombinuj


http://www.newhilux.net/ridepics/Scotty ... %20(1).jpg
Obrazek poduszek

http://www.newhilux.net/ridepics/Scotty ... %20(2).jpg
jeszcze jeden obrazek poduszek

http://www.driveriteltd.com/cimgs/drive ... s/3475.pdf
Poduszki instrukcja montażu

http://www.driveriteltd.com/cimgs/drive ... s/2436.pdf
Sterownik instrukcja montażu

http://www.driveriteltd.com/Toyota/euro ... prings.php
Stronka FIRESTONE gdzie to znalazłem

// edit by fobos

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: endurance »

myślę, że na newhilux.net maja taki mechanizm ( htaccess ), że jeśli ktoś pyta o obrazek i mówi że ma referera rożnego od ich domeny to mu wysyłają bąad 403 - zabronione
wczoraj z tym walczyłem :)
czy nie o te obrazki chodzi? :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: Bartek 4.7 »

Dzięki, właśnie o te.

Dzięki za udostępnienie ich z twoich zasobów

Szukałem tego systemu już dość długo i właśnie na newhilux.net znalazłem auto i opis że te poduchy to FIRESTONE robi. Dalej poszło jak po sznurku :wink:

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: Bartek 4.7 »

kylon pisze:Tak będzie ale następnym razem :wink: .
Kylon myślę że nasze uczucia są podobne: "niech to się już skończy" :mrgreen:

Ale wiesz te twoje autorskie projekty (progi, rama i zderzak) oraz całokształt modyfikacji nie zostaną bez echa.
Zaczną się wywiady, fotografie, SŁAWA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak serio to jasne że następnym razem. Niemniej ściągajcie mi ten system (lub podobny jeśli masz coś lepszego). Bo zamontować chciałbym to jeszcze przed wakacjami.

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Hilux 05' D4D - okiem użytkownika

Post autor: Bartek 4.7 »

endurance pisze: Obrazek


Pozdrawiam
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl
Koledzy,

Jeśli jest ktoś zainteresowany miechami to jest w Polszy fajny przedstawiciel Firestone w Ożarowie pod Wawką
http://www.resorrex.pl/index.html

Ceny poduch 1500zł netto
Cena sterownika 1692 zł netto
Do kompletu potrzebna jest jeszcze sprężarka.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Pzwmichu »

tak z ciekawości to ile można więcej załadować na pakę przy takich miechach ?? :)

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Bartek 4.7 »

Więcej :?: :shock: :shock: :lol:

Ani grama. DMC auta jest stała i wpisana w dowód. Jeśli ładowność wynosi 1 000 kg to czy na resorze czy na poduszce ładowność jest taka sama.

Gra toczy się raczej o komfort podróżowania z max obciążeniem.

Wyobraź sobie że ładujesz na Hila 1000kg. I do tego przypinasz lawetę na której jest kolejne 2000kg. Wszystko jest zgodne z homologacją auta. Bo może tyle przewozić i może ciągnąć taką lawetę.
Sama tona na pace powoduje że auto wygląda jak startujący Jumbo. Jeśli dodatkwo przygnieciemy mu hak załadowaną lawetą to hak będzie prawie tarł o ziemię. :lol:

I tu z pomocą może nam przyjść miech który przejmie część ciężaru i wypoziomuje auto.

Jeśli wydaje ci się to bezsensowne to załaduj na swojego Hila 1000 kg i przejedź się po dziurawym asfalcie albo szutrówce. Gwarantuję ci że trudno ci będzie przekroczyć 50km/h.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Pzwmichu »

Bartek 4.7 pisze:Więcej :?: :shock: :shock: :lol:

Ani grama. DMC auta jest stała i wpisana w dowód. Jeśli ładowność wynosi 1 000 kg to czy na resorze czy na poduszce ładowność jest taka sama.

Gra toczy się raczej o komfort podróżowania z max obciążeniem.

Wyobraź sobie że ładujesz na Hila 1000kg. I do tego przypinasz lawetę na której jest kolejne 2000kg. Wszystko jest zgodne z homologacją auta. Bo może tyle przewozić i może ciągnąć taką lawetę.
Sama tona na pace powoduje że auto wygląda jak startujący Jumbo. Jeśli dodatkwo przygnieciemy mu hak załadowaną lawetą to hak będzie prawie tarł o ziemię. :lol:

I tu z pomocą może nam przyjść miech który przejmie część ciężaru i wypoziomuje auto.

Jeśli wydaje ci się to bezsensowne to załaduj na swojego Hila 1000 kg i przejedź się po dziurawym asfalcie albo szutrówce. Gwarantuję ci że trudno ci będzie przekroczyć 50km/h.
Nie wiem jak w wersji Double cab, ale ja w Extra cab ładuję bardzo często 1000 kg jeżdżę w dalekie trasy, jednak chciałbym trochę wzmocnić zawieszenie, bo czesto przewożę na krótkich odcinkach palety z cegłą. Waga to 1240 kg

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Bartek 4.7 »

Jest to zdecydowanie coś dla ciebie.

Gdy auto jest puste ustawiasz ciśnienie w miechu na minimalne (10 psi) i jedziesz. Zawieszenie pracuje normalnie.
Gdy załadujesz auto możesz w miechy nabić do 100psi ( :shock: ) max i jechać wypoziomowanym autem. Ciśnieni w miechu ustalasz empirycznie sam.

Zalety: nie jeżdzisz na twardym skaczącym zawiasie na pusto.

Wady: cena, możliwość uszkodzenia w terenie ( jednak trochę tych rurek pod autem dodajesz)

Jednak w ogólnym rozrachunku gra jest warta świeczki moim zdaniem.
Ja jestem zdecydowany. Muszę jedynie dogadać z dilerem Firestone jakie dokładnie elementy muszę zamówić.



Pzwmichu a jakie masz tarcze hamulcowe ?
Jeśli jeździsz z takimi ładunkami to polecam wymianę tarcz na DBA. Naprawdę są lepsze.
Ja wymieniłem swoje przy okazji przeglądu na 120kkm. Tarcze firmowe nawet rantu jeszcze porządnego nie miały, i klocki też by jeszcze pochodziły. Ale zdecydowałem na wymianę i jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Pzwmichu »

Bartek 4.7 pisze:Jest to zdecydowanie coś dla ciebie.

Gdy auto jest puste ustawiasz ciśnienie w miechu na minimalne (10 psi) i jedziesz. Zawieszenie pracuje normalnie.
Gdy załadujesz auto możesz w miechy nabić do 100psi ( :shock: ) max i jechać wypoziomowanym autem. Ciśnieni w miechu ustalasz empirycznie sam.

Zalety: nie jeżdzisz na twardym skaczącym zawiasie na pusto.

Wady: cena, możliwość uszkodzenia w terenie ( jednak trochę tych rurek pod autem dodajesz)

Jednak w ogólnym rozrachunku gra jest warta świeczki moim zdaniem.
Ja jestem zdecydowany. Muszę jedynie dogadać z dilerem Firestone jakie dokładnie elementy muszę zamówić.



Pzwmichu a jakie masz tarcze hamulcowe ?
Jeśli jeździsz z takimi ładunkami to polecam wymianę tarcz na DBA. Naprawdę są lepsze.
Ja wymieniłem swoje przy okazji przeglądu na 120kkm. Tarcze firmowe nawet rantu jeszcze porządnego nie miały, i klocki też by jeszcze pochodziły. Ale zdecydowałem na wymianę i jestem bardzo zadowolony.
dzięki za radę, autko ma od marca 2008 i zrobiłem dopiero 32 tys km - ogólnie wszystko mam jeszcze w serii, no oprócz wyglądu zewnętrznego :)
Załączniki
Zdjęcie106.jpg
1250 na pace :)
(168,33 KiB) Pobrany 473 razy

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Bartek 4.7 »

Patrzcie Pany,

Tak auto na siebie zarabia :mrgreen:




Jak swoją odbiorę od Kylona to też jej pstryknę parę fotek :wink:

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Pzwmichu »

Bartek 4.7 pisze:Patrzcie Pany,

Tak auto na siebie zarabia :mrgreen:




Jak swoją odbiorę od Kylona to też jej pstryknę parę fotek :wink:
Zarabia i to bardzo dobrze, niedojże leasingowi zaoszczędziłem masę kasy, którą musiałbym oddać fiskusowi, jeżdżę na ON bez VAt-u no i nie muszę wynajmować małego auta które brałoby około tonę. Tylko biedna Toyotka klapy nie widziała od urodzenia :)

misialek
Posty: 14
Rejestracja: 06 sie 2008, 21:20

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: misialek »

A nie chcesz odkręcić tego chromowanego zderzaka żeby sobie palete bliżej kabiny dosuwać? Będziesz miał środek ciężkości lepiej rozłożony a nie tak na samym tyle.

Bez tej tylnej burty to takie... pół kabrio :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Rokfor32 »

Wracając do miechów - oprócz Firestone robią jeszcze inne firmy, ale niekoniecznie z dedykacją "hilux" :mrgreen:

Można znaleźć coś ciekawego np. Bridgestone, Contitech, Dunlop.

Generalnie u wszystkich, którzy robią poduchy do ciężarówek i naczep.

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Zawieszenie - poduchy

Post autor: Pzwmichu »

misialek pisze:A nie chcesz odkręcić tego chromowanego zderzaka żeby sobie palete bliżej kabiny dosuwać? Będziesz miał środek ciężkości lepiej rozłożony a nie tak na samym tyle.

Bez tej tylnej burty to takie... pół kabrio :mrgreen:
Ale nie ma takiej potrzeby, bo w wózku widłowym mam długie widły i mogę bez problemu przepchnąć paletę aż pod samą kabinę :) Jednak miałem przypadek, że gościu ładując mi paletę czap ogrodzeniowych starym 30 letnim wózkiem bez hamulców, zatrzymał się na zderzaku :)

ODPOWIEDZ