Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Moderator: luk4s7

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Post autor: Eyjafallajokull »

Jak w tytule. Kierunkowskazy nie działają a awaryjne już tak :shock: jak załacze kierunek lewy lub prawy to słychać nierówne brzęczenie jakby za zegarami lub troszke niżej. Wszystkie żarówki w kierunkach działają. Bezpieczniki ok. Patrzyłem na bezpieczniki przy nogach kierowcy ale na oko nie mogłem tego zlokalizować. Czy to jakis padniety przekaźnik? Jeżeli tak to który? Pytam na forum bo nie mam czasu jechac do elektryka w tym tygodniu a bez kierunkow w najkrotsze dni roku to nie bardzo :oops: Może samemu to mozna ogarnąć

Jakie macie pomysły?
Hilux 2.4d 1996
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Post autor: kpeugeot »

nie pamiętam dokładnie ale w nogach kierowcy chyba sa dwa przekaźniki od kierunkowskazów

jak ci rzęzi to dotknij placem i sprawdź który

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Re: Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Post autor: Eyjafallajokull »

Tak tez robilem. Dziwne bo sprawdzalem tak jak mowiles i okazuje sie ze rzezi cos wyzej... Sprawdzalem tez awaryjne ktore dzialaja,mianowicie to cykanie ( normalne cykanie sprawnych awaryjnych) pochodzi z tego samego miejsca co ten dziwny dzwiek. Wsadzilem tam cala glowe zeby cos zobaczyc i nic. Rekami tez nie podejdzie bez malej rozbiorki deski rozdzielczej. Jutro sprobuje odlaczyc te przekazniki o ktorych mowisz bo dzis niechcialem na szybko czegos polamac lub pourywac.
Ps. Te przekazniki maja identyczne oznaczenia, wiec dlaczego sa dwa takie same? Wie ktos? :)

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Post autor: Fazi »

Przekaźnik to przekaźnik
Dwa styki sterujące
Dwa robocze

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Post autor: Rokfor32 »

Czasem potrafi zdechnąć przerywacz - i taki właśnie jest objaw. Awaryjne to mniejsza rezystancja układu - bo więcej żarówek - to działa. Mniej żarówek (normalne kierunki) - i działać przestaje. Już miałem taki właśnie przypadek.

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Re: Hilux 96 2.4d brak kieunkowskazów ,awaryjne działają

Post autor: Eyjafallajokull »

Dzieki za wasze podpowiedzi. :) to bedzie ten nieszczesny przerywacz. Znalazlem go pod zegarami a dokladniej pod lewa czescia zegarow. Mozna do niego dojsc w zasadzie reka ale lepiej zdjac plastikowa oslone tj. nad kolanami kierowcy.
W odbiciu lustrzanym widac go tutaj

http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/199 ... computer/5" onclick="window.open(this.href);return false;

Po angielsku "flasher" :)
Tak tylko pisze zeby ktos nie musial szukac.
Dzieki za pomoc i wasz czas :)

ODPOWIEDZ