Zamiana paki

Moderator: luk4s7

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Zamiana paki

Post autor: Eyjafallajokull »

Hejka
Czy można zamontować pake od Hila z 98 lub nowszego do modelu 89-97' "bolt-on" bez zbędnej rzeźby?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Zamiana paki

Post autor: irko »

Chyba powinna pasowac

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zamiana paki

Post autor: Rokfor32 »

Z hila przed '05. Po tym roczniku cale auto jest sporo szersze ... :wink:

Pomiędzy '98 a '04 to generalnie lifting wizualny (względem starszej wersji), rama jest stara, więc uchwyty powinny spasować. Natomiast kształt, w sensie profilowanie blach bocznych ... - no zbytnio komponować się to nie będzie ... :wink:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zamiana paki

Post autor: LEX »

Ejefakawchuj, sporo z tym roboty. Lepiej odnów sobie to co masz albo poszukaj jakiejkolwiek budy w pasującego rocznika, odnów sobie na spokojnie i bez napinki a jak skończysz to na spokojnie przełóż.

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Re: Zamiana paki

Post autor: Eyjafallajokull »

Lex prawie Ci się udoało poprawnie wymówić ;)... pytania czysto teoretyczne. kupiłem Hila 97 ale starszą wersje i choć mechanicznie auto sprawne to body i paka w stanie przypominającym zombie...umarło choć żyje... paka w rękach się sypie i myślałem nad różnymi opcjami. Dzisiaj byłem na przeglądzie i na szczęście gość nic o tym nie mówił więc myśle tak jak Lex radzi żeby sobie odnowić jakąś inną i może przed zimą przełożyć. Uratowałem tego Hilla przed wysyłką do Afryki i wiem że jak zadbam o blache to jeszcze posłuży zwłaszcza że auto orginalny przebieg 219tys. km most z przodu.. 8) .. i blokada na tylnym dyfrze więc jest o co walczyć... :lol:

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Zamiana paki

Post autor: kpeugeot »

Fajny ja sobie tyczasowo zrobilem sobie pake tak na australijski styl

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zamiana paki

Post autor: Rokfor32 »

Eyjafallajokull pisze:[..]
Ten temat to na Isla?

jeżeli tak - to podjedź do mojej byłej firmy, może coś tam jeszcze zostało z hilów w stanie rokujacym.

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Re: Zamiana paki

Post autor: Eyjafallajokull »

temat Islandzki :) myślałem o przebudowie na styl australijski bo bardzo mi się podoba, nawet widziałem jednego czerwonego Hila na 38" i właśnie taką paką, wyglądał super!... ale mam taką cichą nadzieje że uda się w przyszłym roku dokupić jakiś stary pickup camper...niewiem jak to po polsku ująć.Więc jeszcze jestem na etapie myślenia co robić :) Rokfor wybieram się tam do Mosfellbær i dojechać nie moge ;) Patrzyłem na stronie to mają kilka Hilów takich jak ja potrzebuje ale tą opcje zostawiam na końcu ponieważ oni mają strategie: 50% ceny nowej części :| więc przeszukuje inne opcje takie jak forum islandzkie aut 4x4 itp. pożyjemy zobaczymy. a propos paki to może orientujecie się gdzie szukać przyczyny niedziałających świateł wstecznego? ofkors sprawdziłem żarówki i bezpieczniki pod maską.Czy jest jakiś czujnik przy skrzyni? elektryk ze mnie żaden wiec pytam...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Zamiana paki

Post autor: Rokfor32 »

Jasne, że jest czujnik :wink: Acz - problem na 99% masz w kabelkach. Gdzieś, albo przy skrzyni, albo gdziekolwiek dalej - brak przejścia/skorodowane złącza lub ułamane kabelki. Niezbyt trudne do zrobienia - ale dosyć żmudne.

Eyjafallajokull
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2015, 18:39

Re: Zamiana paki

Post autor: Eyjafallajokull »

ok dzięki zobacze co da się zrobić :)

ODPOWIEDZ