Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Moderator: luk4s7

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: pk1pawel »

Znalazłem fajne porównanie spalania w zależności od typu stosowanych hard topów - jak widać różnice nie są większe niż 3% co daje max 0,3L/100km więc nie ma co gadać o antenkach i halogenach dachowych jakoby przy tym samochodzie decydowały o spalaniu...pomijalne rónice (opony to już tak)

poniżej filmik

https://www.youtube.com/watch?v=0Wt22dWau5Q" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: zombi »

jakość paliwa - to jest zmienna o dużej wadze.
Co do różnicy w zależności od zabudowy. To różnice będą się zmieniać wraz ze zmianą średniej prędkości.
Wszystkie te zmienne się sumują (opony, paliwo, typ jazdy, stan filtra itd.)
Wnioski
porównania typu "ile Ci kolego pali" obarczone jest sporym błędem. Chcesz porównać jak najdokładniej to wywal dwa silniki i pomierz na stole. :wink:

PS. a może masz zapieczony jeden klocek hamulcowy ot i następne kilka procent.

PS1. moim zdaniem +-2l. jest wiarygodne

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: irko »

Hil 3.0 ma rzeczywiście problemy z zaciskami, często sie zawieszaja tłoczki.
jeśli chciałbyś zrobić test - mozemy się spotkać i potestować.

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: pk1pawel »

irko pisze:Hil 3.0 ma rzeczywiście problemy z zaciskami, często sie zawieszaja tłoczki.
jeśli chciałbyś zrobić test - mozemy się spotkać i potestować.

Tak też słyszałem, że w tym modelu mogą wystąpić problemy z tłoczkami - ponoć mam hamulce ok LC120 i w ASO mówili, że tym pojazdom właśnie tłoczki po latach się blokowały - na ten moment jest OK - tarcze się nie grzeją jednostronni.... Co ciekawe do mojego Hila nie występuje zamiennik tarcz - tylko OME - sprawdzali mi już w hurtowniach , intercars itp - na początku każdy mówi niemożliwe ..a jednak tylko OME

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: Nomad »

Paliwo , paliwo i jeszcze raz paliwo.
Jeśli braknie mi prawdziwego czystego diesla (import z Niemiec) to lejąc chwilowo polskie nawet na najlepszych stacjach jest tak ziemniaczane ,że automatycznie rośnie mi spalanie o litr.
I to w dużo mniejszym silniku - Mitsu O2 z silnikiem z wołowiny (bardzo oszczędnym zresztą).

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: Nomad »

Ups - trochę po czasie ale temat nadal aktualny.

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: pk1pawel »

wymieniłem wtryski i spalanie spadło..jadąc na trasie Wwa-KRK i powrót prędkość 100-110km/h - spalanie wyszło 8.4L(policzone na kalkulatorze)...wskazanie komp. to 7.8L...kiedyś to było niemozliwe jak pisałem.
Vmax - poprzednio była do 175km/h (czyli tyle co instrukcja pisze)...teraz 195km/h...przyśpiesza dużo lepiej jakby był po małym tuningu.
Koszt całości wymiany(wtryski, uszczelki, robocizna, rurka) 4.050zł. 2 lata gwarancji bez limitu km więc warto było !!!!

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: pk1pawel »

irko pisze:Hil 3.0 ma rzeczywiście problemy z zaciskami, często sie zawieszaja tłoczki.
jeśli chciałbyś zrobić test - mozemy się spotkać i potestować.
i przyszedł czas na moje zapieczone tłoczki (jeden nie działał wcale)...nie bawiłem się w wymianę tłoczków...zakupiłem prawie nowe błyszczące(z 2015r rozbitka) zaciski na 2 strony, zmieniłem tarcze i klocki...mam nadzieję że z 5 lat wytrzyma.. :D - całość z wspomnianego rozbitka po 1500km(uwierzcie wyglądały jak nowe) zapłaciłem 1000zł więc chyba rewelacja.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: czobi »

pk1pawel pisze:175km/h (czyli tyle co instrukcja pisze)...teraz 195km/h...przyśpiesza dużo lepiej !!!!
:shock: :shock: panowie to nie golf na podtlenku, nie ta fizyka, masa, zawias, jprdole. zyjcie dluzje i oddychajcie.

pk1pawel
Posty: 61
Rejestracja: 24 wrz 2013, 15:21

Re: Hilux 3.0 bardzo zaniża spalanie i dużo pali ?

Post autor: pk1pawel »

czobi pisze:
pk1pawel pisze:175km/h (czyli tyle co instrukcja pisze)...teraz 195km/h...przyśpiesza dużo lepiej !!!!
:shock: :shock: panowie to nie golf na podtlenku, nie ta fizyka, masa, zawias, jprdole. zyjcie dluzje i oddychajcie.
Nie mówię, że tego oczekiwałem bo chciałem się ścigać...takie są tylko fakty więc zdaję relację :)

ODPOWIEDZ