Brak mocy na niskich obrotach.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: marcinvvv »

Cześć! Mam pewien problem ( lub nie ) z moim Hilem. Hilux '09 2.5d4d 120km. Na niskich obrotach brakuje mu mocy. Mam problem z ruszeniem szybko ze skrzyżowania, trzeba zrobić " przygazówke ", żeby normalnie ruszyć. Nie wiem czy to jest normalne bo nie pamiętam jak miałem na początku jak go kupiłem. Samochód dopiero w pewnym momencie dostaje kopa. Na bardzo zimnym problem się powiększa. Macie jakieś pomysły ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2141
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: plum76 »

ale ewidentnie silnik sie nie wkreca czy słychac jak obroty rosna a nie jedzie szybciej.
pytanie dotyka tematu sprzegła.
pawel

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: marcinvvv »

plum76 pisze:ale ewidentnie silnik sie nie wkreca czy słychac jak obroty rosna a nie jedzie szybciej.
pytanie dotyka tematu sprzegła.
pawel
sprzeglo ok, silnik sie nie wkreca. Dopiero po chwili dostaje "kopa"

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8434
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: Rokfor32 »

Skontroluj działanie zaworu (przepustnicy) w wydechu. Tuż za turbiną.

Ten silnik ma dziwacznie zrobione sterowanie układu turbo (nietypowo jak na system CR - w tym silniku została klasyczna turbina. Ale dołożono przepustnice wydechu, coby jakoś poprawić sprawność działania turbiny), a ta przepustnica lubi przestać działać.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: marcinvvv »

Rokfor32 pisze:Skontroluj działanie zaworu (przepustnicy) w wydechu. Tuż za turbiną.

Ten silnik ma dziwacznie zrobione sterowanie układu turbo (nietypowo jak na system CR - w tym silniku została klasyczna turbina. Ale dołożono przepustnice wydechu, coby jakoś poprawić sprawność działania turbiny), a ta przepustnica lubi przestać działać.
rokfor w jaki sposob to skontrolowac ? to jest ta "klapka" ktora upuszcza cisnienie z turbo ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8434
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: Rokfor32 »

To NIE jest mowa o zaworze wastagate - upustowym turbiny. To dodatkowy zawór w układzie wydechowym, jakieś 20 cm za turbiną.

Normalnie - trza sprawdzić, czy przepustnica się nie zapiekła, i czy elektrozawór sterujący (podciśnieniowy) działa.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Brak mocy na niskich obrotach.

Post autor: marcinvvv »

Rokfor32 pisze:To NIE jest mowa o zaworze wastagate - upustowym turbiny. To dodatkowy zawór w układzie wydechowym, jakieś 20 cm za turbiną.

Normalnie - trza sprawdzić, czy przepustnica się nie zapiekła, i czy elektrozawór sterujący (podciśnieniowy) działa.
Dzięki, w przyszłym tyg. oddaje samochód na inne duperele to przy okazji zlecę, żeby to sprawdzili. Jeżeli masz racje, J&B dla Ciebie na campie na który mam nadzieje w tym roku uda mi się przyjechać ;)

ODPOWIEDZ