Awaria auto w trybie serwisowym

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Awaria auto w trybie serwisowym

Post autor: globo »

Opiszę swoje przygody, bo może dzięki temu ktoś z Was zaoszczędzi czas i pieniądze :mrgreen:

Otóż zdarzyło się to w ostatni weekend w Bartoszycach.
Zorganizowaliśmy jazdę dla Dzieciaków z Domu Dziecka
Fajna traska, doskonałe towarzystwo i koniec na plaży nad jeziorem.
Autka na plaży i trochę po wodzie.
Podczas kolejnego przejazdu dość dynamicznego po wodzie o wysokości 3/4 koła
w Hiluxie zapala cię check engine i auto przechodzi w tryb serwisowy
Hilux 1.5 CAB rocznik 2011 koła 33cale i 2 cale liftu i 2 cale bodyliftu.

Słabo, ale jeszcze nie tragicznie. Silnik kręci się do 2,5 tys obrotów na pusto i 1,5 tys pod obciązeniem :(

Właczenie, wyłaczenie, odłączenie akumulatora i próba kasacji podana przez Kylona nic nie dają
wracamy 30km/h do Domu Dziecka.
Na drugi dzień konsylium, wszak jest nas spora grupa doświadczonych offroaderów i kolega mechanik ma komputer ze sobą, damy radę...
Komputer pokazuje od 6 do 9 ciu błędów EGR Przepływomierz, DPF itd...
hmmm... może zamokło gdzieś coś...
Wyciąganie, suszenie komputerów, rozpinamy wszystkie styki, psiukamy suszymy itd... na koniec odpięty na całą noc akumulator i... d...pa
Zostawiam auto i wracam po niego na drugi dzień autolawetą 350 km, pakuję i jadę 300 km do Warszawy do serwisu specjalizującego się w Toyotach, ale nie autoryzowanego (nie była to Wyprawa4x4)
Chłopaki z zapałem przystępują do diagnozowania, ale poddają się po całym dniu prób...
Diagnoza; To chyba komputer, ale auto jest jeszcze na gwarancji, Pan jedzie do Autoryzowanej stacji, może się uda na gwarancji naprawić, bo u nas będą koszty... itd...
Kolejny raz laweta i wyjazd do autoryzowanego serwisu i tym razem mogę podać, że była to Toyota Siedlce ;-)
Zostawiam auto, zwijam pasy transportowe i odjeżdżam, ale zatrzymują mnie, że auto jest już naprawione (po 10ciu minutach)
Zdziwony pytam co było??
A to Pan przejdzie to mechanik Panu pokaże.
Pan Mechanik staje przede mną i otwiera zaciśniętą pięść a na jego dłoni leży mały czerwony 10 amperowy przepalony bezpiecznik!!! :roll:

Sam nie wierzę, żę ani ja ani moich 4 kolegów, którzy pomagali mi usprawniać auto, ani serwis specjalizujący się w Toyotach nie sprawdziliśmy skrzynki bezpieczników :?

globo

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18058
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Awaria auto w trybie serwisowym

Post autor: kylon »

He he. Niezłe. A miałem jutro dzwonić do Ciebie jak autko. W Toyocie Siedlce nawet ogarniają terenówki bo od czasu do czasu coś budują. Komputer przecież pokazuje przerwany obwód poszczególnych systemów.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Awaria auto w trybie serwisowym

Post autor: Kwieczor »

HiHi
u mnie ostatnio poranne problemy z uruchomieniem
potem dziwne story - na trasie katowickiej podczas wyprzedzania ciężarówki zrobiło coś gulgulgul, check i 2000 rpm, po ponownym uruchomieniu jedzie normalnie, ale check się świeci
przez pozostałe 30 km - utrata mocy co 10 km, restart

rano do serwisu, pod koniec restart co 500 - 1000m :evil:

naprawa polegała na usunięciu Chipa V-tech, który dużo frajdy z jazdy dawał, ale niestety jak się po czasie okazało - źle zniósł wodę, błoto i inne zjawiska pogodowe występujące pod maską w trakcie weekendowych przejażdżek...

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1840
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Awaria auto w trybie serwisowym

Post autor: irko »

Globo, pewnie w Siedlcach nie powiedziałeś, że jeżdziłeś w wodzie, błocie i poniewierce?
Bo Wy to wiedzieliscie i szukaliscie przyczyny w poważnych usterkach
A ASO jesli nie wiedziało to zaczeli od podstaw ....
:D

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Awaria auto w trybie serwisowym

Post autor: globo »

I tu Cię zaskoczę, bo powiedziałem uczciwie jak bylo...

globo

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1840
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Awaria auto w trybie serwisowym

Post autor: irko »

+ dla mechaników z ASO
- dla pozostałych ;)

ODPOWIEDZ