Hak w hiluxie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: Pyrka »

Obrazek

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: milczacy »

No ładny, ładny - ale na razie chcę/muszę wykorzystać to co już mam.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: milczacy »

ktomek pisze:Ta belka jest w standardzie przy 3.0
Swoją wywaliłem po przyjeździe do domu i kupiłem hak produkcji polskiej dokładnie taki http://allegro.pl/item1003613739_haki_h ... _cena.html montowany do ramy a nie do tej belki
Jest ładnie, tanio i do tego ta brzydka belka nie zmniejsza mi kąta zejścia
Mam w samochodach 3 haki z tej firmy, sam je montowałem - są dobrze wykonane wszystko pasuje.
Jak znajdę jakąś fotkę to wkleję, a jak nie znajdę to może jutro zrobię
A czy miałeś okazję wyciągać kogoś lub być wyciąganym przez podczepianie od tyłu? Ciekawi mnie jak się sprawdza ta belka w takim zastosowaniu.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: milczacy »

Już nieważne, zamówiłem taki hak jak Twój ktomek :mrgreen:

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: ktomek »

milczacy pisze:Już nieważne, zamówiłem taki hak jak Twój ktomek :mrgreen:
Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
Ja w każdym razie jestem 8)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: Norick »

milczacy pisze:Właśnie ostatnio mi chodzi po głowie pomysł wywalenia chrom zderzaka i zastąpienia go moją belką od haka. Wygląda na solidną, a kąt zejścia poprawi mi się znacznie. Myślicie że to rozsądny pomysł ?
Myśle że najrozsądniejszy ale chyba za późno...a moja belka tez jest do powielenia zdaje się ( rysunki są) :D

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: milczacy »

Dziś dokonałem zamiany haka z belką Brink na ten z Hak-Polu. I lepiej, jak dla mnie, Hil wygląda 8)
Mam tylko pytanie ktomek o mocowanie gniazda elektrycznego - to twoja własna przeróbka, prawda? Standardowo gniazdo przewidzieli niżej (?)

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: ktomek »

milczacy pisze:mocowanie gniazda elektrycznego - to twoja własna przeróbka, prawda? Standardowo gniazdo przewidzieli niżej (?)
Tak, trochę zmieniłem.
W najwyższym możliwym punkcie pionowych blach (nie wiem jak inaczej je nazwać), pozwalającym otworzyć gniazdo i włożyć wtyczkę, przewierciłem otwór na śrubę mocującą gniazdo i nią przykręciłem gniazdo z oryginalną blaszką.
Konstruktorzy przewidzieli mocowanie znacznie niżej - tam gdzie śruba od kuli. Tylko, że w takim przypadku urwałbym przy pierwszym zjeździe z asfaltu

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: irko »

gruber pisze: Przymierzam sie do zakupu haka do Hiluxa 2009 widziałem haki na czarnych belkach pod zderzakiem z chromu osobiscie mnie sie to nie podoba a po drugie w nie których krajach nie mozna jezdzic z hakiem musi byc demontowalny [...]
Podobno hak nie może wystawać poza obrys auta.
Mam taki THULE który właśnie nie wystaje.
Nie wiem czy to jest respektowane, nie miałem żadnej kontroli za granicą.
Jednak... zaraz po przekroczeniu austriackiej granicy na parkingu stały 4 auta z czego dwa z hakami, jak najbardziej nie odkreconymi. :mrgreen:

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: ktomek »

irko pisze:
gruber pisze: ....a po drugie w nie których krajach nie mozna jezdzic z hakiem musi byc demontowalny [...]
..........stały 4 auta z czego dwa z hakami, jak najbardziej nie odkreconymi.
Bo to nie jest prawda, że nie wolno jeździć z zamontowanym hakiem
Jeżeli ma homologację, to możesz mieć nawet sterczący z tylnej klapy - wolno z nim jeździć.
Warunkiem jest posiadanie przez niego homologacji.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: irko »

Spotkałem się tylko z opinią o wystawaniu poza obrys.

http://admoto.pl/pub/article_print.asp? ... ic%EA&dat=
Część Polaków wpada więc przy wyjeździe do Niemiec w pułapkę, ponieważ nie wie, że w tym kraju hak nie może wystawać poza obrys zderzaka. Skrzętnie to wykorzystują niemieccy policjanci, wlepiając Polakom mandaty (co najmniej 100 euro), a nawet grożąc odholowaniem pojazdu do granicy.
- Już tylu miałem klientów, którzy wracali wściekli z Niemiec i pierwsze co robili, to zmieniali hak holowniczy - mówi Radosław Krupecki, szef autoryzowanego serwisu Opla w Szczecinie. - Po prostu wystarczy stały hak zamienić na taki składany, by w razie potrzeby można było schować końcówkę. Niemcy jeżdżą tylko z hakami, które można złożyć. Ale wściekłości polskich kierowców nie dziwię się, u nas są inne przepisy i nie wszyscy wiedzą, że w takim szczególe, jak hak holowniczy, różnią się od niemieckich. A niemieccy funkcjonariusze tylko czyhają na takie błędy Polaków. Nie dyskutują, tylko wypisują... mandat.
Byłem w zeszłym roku w Niemczech z takim radłem

Obrazek

Drapneli nas zaraz za granica Państwa ale chodziło im o sprawdzenie naszych paszportow i co wieziemy bardziej.
Na hak nic nie powiedzieli.

W tym roku tak jak sie pisalo wyzej zaraz za austracka granica stały samochody z austriackimi tablicami i hakami i ... nic

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: irko »

ale ...

wg Auto świata nr 08/04 str. 34 Auto http://www.karawaning.pl/content/view/14/3/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wbrew obiegowym opiniom oba typy [stały i demontowalny] można legalnie stosować . Nie ma również żadnych prawnych przeciwwskazań uniemożliwiających poruszanie się za granicą samochodem z hakiem stałym (nawet jeśli auta zarejestrowane w danym kraju nie mogą być wyposażone w niego, pojazdy zarejestrowane w Polsce i spełniające wymagania polskich przepisów mogą bez przeszkód przekraczać granice, co regulują umowy międzynarodowe).
Tyle, że germańscy policjanci potrafia przyczepic się do długosci nozyczek w apteczce, coź dopiero hak :lol:

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: cosi »

Przyjęcie mandatu oznacza przyznanie się do winy :mrgreen: (słusznie bądź nie)

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1839
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Jaki hak do Hiluxa

Post autor: irko »

W Polsce możesz sobie nie przyjmować i potem jeździć na rozprawy do sądu grodzkiego do Pcimia albo w inne piękne okolice.
Za granica wydaje mi sie jest troszke inaczej. Nie przyjecie mandatu to wizyta na lokalnej komendzie i długie wyjaśnienia (a jak nie masz kasy na mandat - areszt). Jesli spieszysz sie akurat bo na dzis zaplanowany masz pobyt 1000 km dalej to d.. blada. Trzeba płacić.

Ir


>

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hak w hiluxie

Post autor: Kwieczor »

Cześć
mam jedno może głupie pytanie:
na kupionym haku mocowanie gniazda jest obok kuli - jak w większości haków.
Problem polega na tym, że od tyłu kable są narażone na uszkodzenia od gałęzi, kamieni itp.

Czy ktoś może ćwiczył pomysł przeniesienia gniazda na fabryczny zderzak?
jedna dziura więcej nie robi mi różnicy, a gniazdo i kable będą dużo bezpieczniejsze...

Czy taki patent to tylko głupi pomysł, będą jakieś problemy z Policyją / diagnostami?

Pozdrawiam
k.

ODPOWIEDZ