Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Dzisiaj jest 22 lut 2018, 0:59
www.tlc-camp.pl/sklep/

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: TBD
Ahoj,

Zaswitala mi mysl zeby pojsc w Hiluxa, mam gdzies z tylu glowy dzielnosc tego auta i mocno licze na jego niezawodnosc. Patrzac na to, jak teraz uzytkuje Discovery 3 moge powiedziec ze robie ca 25 kkm rocznie, zdecydowana wiekszosc rodzinnie, 90% po czarnym, reszta szutry bez ciezkiego terenu. Przyjalem jako kryteria double cab i pojemnosc 3.0, mam do wyboru 2 opcje - automat i manual oba przebieg ponizej 100kkm. Czy sa jakies konkretne powody dla ktorych mialbym wybrac manual czy automat? Do tej pory unikalem automatow, bo lubie miec kontrole nad samochodem, ten w hilu - z calym szacunkiem - troche odstaje od nowoczesnych automatow, pytanie czy ma jakas wartosc dodatkowa? Wiem ze przy automacie mozna zapomniec o problemach ze sprzeglem, wiem ze efekt wagonowy jest wyeliminowany itd, pytanie czy to faktycznie tak istotne? Jak te automaty sprawdzaja sie w przelotach trasowych? Holowania nie przewiduje.

Rafal

Awatar użytkownika

Auto: KDJ95 3.0 d4d automat
Mi właśnie automat bardziej pasuję przy rodzinnym , turystycznym pyrkaniu np.w Albanii. W Pajero II 2.8 TD w manualu na jedynce często było za wolno i silnik miał wysokie obroty ,a na 2 już za szybko. W LC95 w automacie jest po prostu płynnie. Głowy pasażerom mniej dyndają.
A jeśli chodzi o silnik to podepnij kompa i niech ktoś, kto zna się oceni wtryski. I generalnie systematycznie trzeba je sprawdzać. Ale dotyczy to każdego diesla common rail.
No i zdarzało się ,że tłok pękał ( co innego niż wypalona dziura ). Przyczyny jednoznacznej nie znam. U mnie akurat strzelił na następny dzień po piłowaniu na 80-100% możliwości po autostradzie przez ok.800km. Ale dzielnie szedł i ani dymka nie puścił :) Olej miał. Nie grzał się. Obroty jak pamiętam średnio lekko powyżej 4000/min. Box 900l z nartami i siedem osób na pokładzie. Pod butem nie było objawówów, że mu ciężko :) Przebiegu miał 320kkm. Najważniejsze ,że padł dopiero następnego dnia już pod domem, a nie w trasie z dzieciakami.

Awatar użytkownika

Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Bierz automat, kontrola nad autem to mit chyba że jesteś kierowcą rajdowym, wtedy faktycznie mozna wiecej wycisnąć z auta w manualu. Wajchując nigdy nie uzyskasz takiej płynności jazdy jak automatem.

Auto: HDJ 80
Tylko automat, manual to przeżytek.

Awatar użytkownika

Auto: TBD
Nooo i klops. Mialem zadatkowac automat ale mnie ktos uprzedzil. Trzy kolejne na shortliscie manuale :(

Awatar użytkownika

Auto: Hilux '08 2,5 D4D
nie spiesz się. Poczekaj. Czasami pojawią się ciekawe okazje.
Ja jakbym miał zmieniać to tylko 3.0 i automat. Mam 2,5 i brakuje czasami pod maską.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]