Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Moderator: luk4s7

marcinm
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2013, 14:37
Auto: Hilux 2013 KUN25L 2,5 D-4D
Kontakt:

Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: marcinm »

Witam,

przeszukalem juz wiekszosc informacji w sieci, schematy ktore posiadam tez niewiele pomogly wiec prosze Was o pomoc, o zagladniecie pod deske rozdzielcza i rozeznanie co to moga byc za wolne przynajmniej w mojej wersji Hiluxa VII wtyczki. Wersja bez niczego, poza klimatyzacja.

Najbardziej interesuje mnie ta dajaca mozliwosc wlaczenie przednich mgielnych lamp, ktore chce dolozyc. Niestety miernik nie wykazuje na niej ani masy, plusa czy zasilania podswietlenia deski rozdzielczej co chyba ja wyklucza albo jest "nie aktywna". Przekaznika i bezpiecznika FOG Front nie odkrylem.
Panel_4_1.JPG
Panel_4_1.JPG (103,79 KiB) Przejrzano 5459 razy
Wtyczke okragla czarna za popielniczka schemat podaje jako poswietlenie, tu pytanie dlaczego nie ma zarowki skoro jest popielniczka, czy w bogatszych wersjach jest inna z lampka ?

Dwie inne wtyczki, jedna kolo bezpiecznikow pod kierownica i ta za zapalniczka (widac ja po wyjeciu schowka)
Bezpieczniki_1_1.JPG
Bezpieczniki_1_1.JPG (76,66 KiB) Przejrzano 5459 razy
zapalniczka_2_1.JPG
zapalniczka_2_1.JPG (80,17 KiB) Przejrzano 5459 razy
Dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: Kwieczor »

Czołem

a co to za wersja hila?
z fabryczną blokadą mostu???
na nasz piękny kraj przewidziane?

w hilu zwykle w okolicach tego miejsca jest przycisk pwr heat - do przyśpieszonego nagrzewania diesla,
nie masz czegoś takiego nigdzie?

marcinm
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2013, 14:37
Auto: Hilux 2013 KUN25L 2,5 D-4D
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: marcinm »

Jest to Hilux 2,5 D4D 2013 przyjechal w kwietniu z RPA do Austrii gdzie obecnie pracuje do czego jest stworzony a do Polski na urlop jezdzi...

Pwr heat mam pod radiem i wentylacja , jaki i wlacznik ogrzewania tylnej szyby i lusterek.

Awatar użytkownika
wojtekpl
Posty: 35
Rejestracja: 21 paź 2012, 22:48
Auto: Hilux SR5, Rav4 IV, LC 150 2.8
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: wojtekpl »

....może być to instalacja do instalacji blokad osiowych mechanizmów różnicowych, od instalacji szperaczy, lub innych akcesoriów. Poszukaj w sieci serwis manuala tego modelu i tam na pewno to znajdziesz :-)

Awatar użytkownika
Stanlej
Klubowicz
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2012, 23:14
Auto: Hilux 3.0D-4D
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: Stanlej »

Ja dokładnie w tym miejscu mam przycisk spryskiwacza reflektorów tyle że mój jest 09', a jeszcze jak już przy tej małej konsolce po lewej stronie kierownicy jesteśmy to powiedzcie mi czy regulacja reflektorów też powinna mieć podświetlenie jak PWR Heat i spryskiwacze reflektorów?

Awatar użytkownika
Stanlej
Klubowicz
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2012, 23:14
Auto: Hilux 3.0D-4D
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: Stanlej »

Mój panel od frontu wygląda tak:

Obrazek

z tyłu tak:

Obrazek

a jedyną wtyczką z 4 przewodami jest kostka od spryskiwaczy reflektrów i jest chyba identyczna jak Twoja :)

Obrazek

i przepraszam za jakość zdjęć ale to tylko telefon :)

marcinm
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2013, 14:37
Auto: Hilux 2013 KUN25L 2,5 D-4D
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: marcinm »

Dziękuję bardzo Stanlej, po kolorach wtyczki widac ze to na 99,9% spryskiwacze reflektorow ktorych nie mam.

Pewnie jak odkrece kiedys zderzak pojawi sie wtyczka od pompki. Orginalne spryskiwacze sa raczej bardzo drogie, pewnie przez ich "wyskakujaca" konstrukcje, ale mysle ze mozna by zamontowac zwykle koncowki ?

Liczylem troche ze bedzie to instalacja swiatel przeciwmgielnych, wlasnie sobie takie zamowilem i mysle jak je podlaczyc, fajnie by bylo aby przy zegarach zapalila sie kontrolka (widze ze jest obok tej od tylniej mglowej) a czy jest fabrycznie zarowka w srodku w kazdym panelu to sie okaze. Pozostaje mi znalesc odpowiedni kabelek...

Regulacja swiatel nie ma podswietlenia, w katalogu nie ma zaroweczki przy tym potencjometrze.
reg reflektorow.jpg
reg reflektorow.jpg (68,3 KiB) Przejrzano 5300 razy
Co do moich pozostalych wtyczek pod kierownica i za zapalniczka, to zauwazylem w hiluxach na Francje ze mogly by one do klimatyzacji...

Awatar użytkownika
Stanlej
Klubowicz
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2012, 23:14
Auto: Hilux 3.0D-4D
Kontakt:

Re: Do czego moga sluzyc te wtyczki w Hilux 2012 ?

Post autor: Stanlej »

A tej wtyczki pod kierownica niestety nie udało mi się lokalizować u siebie bo ja tam dorzuciłem plątaninę kabli od siebie jeszcze. A za zapalniczkę nie zaglądałem.
Dzięki za regulacje, bo w sumie nie wiedziałem czy ja coś popsułem w międzyczasie, czy po prostu tam żaróweczki nigdy nie było, bo po kompleksowym czyszczeniu miałem odczucie, jakby właśnie mi tego brakowało, ale ewidentnie brakowało brudu a nie podświetlenia :lol:

ODPOWIEDZ