Dziwne buczenie

Moderator: luk4s7

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Dziwne buczenie

Post autor: p_ozim »

Witam Wszystkich Landkowców..Dzisiaj rano pojawił mi się problem..Po odpaleniu auta usłyszałem dziwne buczenie (jakby delikatne wycie), ale to nie wszystko,zauważyłem że przy skręcie kierownicą niezależnie w którą stronę buczenie nasila się...Obawiam się że to może być pompa wspomagania..Czy ktoś miał podobny przypadek,może to tylko dlatego że mróz, nie pamiętam kiedy wymianiałem płyn w układzie wspomagania..Przyzanm się że odkąd skończyła mi się gwarancja to napewno nie był wymieniany..Autko ma 208 tys. i jest z 2004r. Proszę o podpowiedz......


Pozdrawiam....

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Dziwne buczenie

Post autor: consigliero »

A właściwy poziom płynu w układzie wspomagania jest?

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Dziwne buczenie

Post autor: p_ozim »

Raczej tak..Nie wiem ale to chyba taka metalowa puszka z prawej strony jak się podniesie maskę????

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Dziwne buczenie

Post autor: kylon »

Metalowa puszka. Jeśli płyn jest to padła Ci najzwyczajniej pompa tudzież przekładnia. Jest zimno więc w pierwszej kolejności sprawdził bym stan płynu i jego jakość. W sensie czy nie jest przepracowany czarny, śmierdzący.

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Dziwne buczenie

Post autor: p_ozim »

Ok dzięki za podpowiedż ,ale natepnego dnia było ok.Po Swiętach pojadę na wymianę tego płynu...Dzień wcześniej byłem na myjni nie wiem może gdzieś dostała się woda i cos przymarzło...Zobaczymy po śiętach ,jak coś to dam cynę co i jak...Pozdrowionka i Wesołych

ODPOWIEDZ