Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Moderator: luk4s7

Pabur
Posty: 41
Rejestracja: 17 sie 2012, 19:06
Auto: Szukam KZJ95 lub HJ61, HDJ80...
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Pabur »

Jeśli nie zdążą rozkręcić lub coś ich wypłoszy, to prawie zawsze jest w środku odpalona gaśnica - chyba żeby zatrzeć ślady, znajomemu jak ukradli samochód nad ranem to w południe był już całkowicie w lesie rozebrany a części pogrupowane do wywiezienia, dosłownie rozkręcone było wszystko. Wyglądało to koszmarnie wyjęty silnik, skrzynia, po części karoseria powycinana, powyjmowane dosłownie wszystko - i zrobione w kilka godzin w lesie... samochód się znalazł i to jest wtedy problem...

kramer
Posty: 36
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:34
Auto: KZJ95/1KZTE@2000
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: kramer »

ok. wywale gasnice ze swojego. lepiej dostac mandat... moze nie beda mieli.

PS. kumplowi pod chata sfajczyl sie zalany jeep. i 5 gasnic nie pomoglo...

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Grzegora »

Użytkuję rok czasu

http://www.zeder.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Wygląda solidnie , szybko się zamyka .

Podobna na złodzieja nie ma rady, ale jak się ma dłużej męczyć z autem to poszuka innego.

Polecam i pozdrawiam Grzegorz.

kramer
Posty: 36
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:34
Auto: KZJ95/1KZTE@2000
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: kramer »

rozumiem ze ten zeder jest fajny jak sie zostawia auto na dluzej w 1 miejscu. ale w miescie, gdzie czesto stajesz i ruszasz moze byc uciazliwe. tu chyba sprawdza sie tylko ficzery homemade. z ciekawosci zapytam ile kosztuje ten zeder bo na www nigdzie nie widac.

Grzegora
Posty: 41
Rejestracja: 05 cze 2011, 21:56
Auto: LC J15
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Grzegora »

Tak masz rację, koszt z tego co pamiętam rok temu wyniósł 1200zł. w tym roku zleciłem zamontowanie go w busie i tam instalacja kosztowała 1400zł.

Pozdrawiam

kramer
Posty: 36
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:34
Auto: KZJ95/1KZTE@2000
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: kramer »

Ale info cenne. Może się komuś przyda. Dzięki.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Zaparka »

Ja mysle, ze te wszystkie kradzieze, nie sa przypadkowe,
ze sa na zamowienie konkretnego typu samochodu.
Zlodzieje sa przygotowani, pracuja szybko i wiedza co zrobić, popyt takze napedzaja
cotygodniowe gieldy samochodowe i aledrogo, jest popyt na czesci do LC, w ASO sa drogie,
to typki z tego korzystaja.
Niedawno czytalem, jak w Karpaczu kradna motocykle z pod pensjonatow, hoteli.
Jezeli przyjada klienci o 22 na parking za plotem o pensjonatu, gdzie niewidac z drogi,
a do rana 3 motocykle HD sa skradzione, to nie moze to byc przypadek.

Adamek
Posty: 51
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:40
Auto: LJ78, Rumcajs
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Adamek »

Złodzieje omijają immo przez gniazda diagnostyczne, albo mając kluczyk z kodem można w 5 minut wkodować dowolnym diagnozerem nowy kod do immo i odpalać z kluczyka. Dobrym sposobem jest wymontować gniazdo ze standardowego miejsca i przenieść je gdzie indziej pod deske. Jak złodziej nie znajdzie to może zrezygnuje. Można też na przewodzie zasilającym do gniazda założyć jakiś przełącznik.

kramer
Posty: 36
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:34
Auto: KZJ95/1KZTE@2000
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: kramer »

tak wlasnie myslalem ze wchodza po diagnostyku. dobre ten wylacznik na plusie od portu. musze zobie gdzies zrobic.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Transporter »

mariuszp pisze:Robilem tylko w ASO zadnego innego warsztatu nie bylo, ostatnio nawet mial czyszczenie calego ukladu wtryskow, bo na zimnym silniku stukaly zawory, a po tym zabiegu bylo ladnie. Czlowiek dopieszcza autko, a tu mu taku ch.. zapier.... - ja tu ma byc dobrze w PL. Pozdrawiam i zycze wesolych :)
Przykro mi z powodu utraty auta przez Ciebie :(
Piszesz że czyściłeś układ wtryskowy. Czy robili to przy pomocy maszyny LIQUI MOLLY?
Bo mój tez zaczął klekotać jak jest zimny i myślę nad takim czyszczeniem

ile kosztuje taka usługa?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2013, 01:26 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: Cruiser »

kmltyr88 pisze:Serdecznie współczuję...
Kurczę, jeśli już muszą kraść, to niech kradną auta ludziom dla których samochód służy do komfortowego przemieszczania się z punktu a do b, a nie nam - pasjonatom, hobbystom, dla których terenówka to często sposób bycia, a nawet sposób na życie. Z drugiej strony to chyba nie przypadek, bo w ostatnim numerze Auto Świat 4x4 napisali, że LC to najczęściej, spośród wszystkich aut 4x4, wyszukiwana fraza na Allegro. Jest popyt - będą i złodzieje. :roll:
Mam nadzieję, że auto szybko się znajdzie w nienaruszonym stanie. Pozdrawiam i mimo wszystko Wesołych życzę.
Kurczę. Nie zrozumiałem. Czyli 150 mogą mi jumnąć bo służy do komfortowego przemieszczania się ale HZJota mają zostawić przed domem? :shock: Odważne podejście do tematu na miarę niektórych naszych polityków....

A tak serio panowie, to zajumanie samochodu nie jest niczym szczególnym w technicznym znaczeniu słowa. Dla właściciela najczęściej jest to negatywne uczucie, ale dla "jumaczy" chleb powszedni. Warto jednak czasem rozglądać się dookoła, bo nikt nie wpada po auto z marszu. Zawsze auto jest obserwowane.
Kiedyś kradli korki od wlewu paliwa i później czekali kiedy auto zostanie na chwilę samo, teraz obserwują auto żeby dobrać się szybko do elektroniki. Pamiętam, jak jakieś 20 lat temu podjechał do serwisu obcokrajowiec szukający nowego korka a za nim odjechało inne auto czekające na jego "przerwę na siusiu". :lol:

Pozdro

kramer
Posty: 36
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:34
Auto: KZJ95/1KZTE@2000
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: kramer »

hej,

u mnie zalozone juz odciecie na sekretne 2 przelaczniki aaa i jeszcze odlaczone zasilanie od gniazada diagnostycznego zeby sobie nie obchodzili immo. koszt na alledrogo ok 80 pln i godzinka roboty. mam nadzieje ze to na razie wystarczy.

Awatar użytkownika
barki
Posty: 31
Rejestracja: 15 lip 2012, 11:09
Auto: HJ 61
Kontakt:

Re: Skradziony Land Cruiser 120 rok. 2005

Post autor: barki »

podpinam się pod temat ze względu na to ze ubezpieczałem swojego WOłA
przeglądając neta patrzyłem po tak zwanych kalkulatorach, do szukania tanich OC
rozumiem pytanie "gdzie samochód będzie parkowany?"
ale pytanie o "podaj nam adres twojego garażu," brzmi jak baza danych dla złodziei
poza tym nawet nie przeszedłem przez proces kalkulatora, nie zatwierdzałem nic,
a i tak dzwonili do mnie ze chciałem ubezpieczyc auto

jezeli chodzi o zabezpieczenie to najlepsza jest " złodziejka" tajny guziczek
choc czasem stosuje w roznych swieżo kupionych autach trik z wyciaganiem bezpiecznika
nie wiem jak to wpływa na komputery itd. w starych autach działa

ODPOWIEDZ