Duży wyświetlacz w J12

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Duży wyświetlacz w J12

Post autor: szymano »

Witam,
zastanawiam się nad zamontowaniem w J12 seryjnej nawigacji. Oryginalnie samochód jest z radiem i małym wyświetlaczem nad nim.
Zastanawia mnie kilka pytań i wdzięczny byłbym jak ktoś by mi udzielił odpowiedzi:
- jak w praktyce sprawuje się nawigacja i co z wgraniem nowych map.
- czy czyta płyty DVD z utworami mp3?
- czy jest możliwość podpięcia pamięci pod usb?
- czy ma zmieniarkę płyt?
- montaż zamiast tego radio to tylko podpięcie pod obecne kostki?
- co mi da jeszcze taki wyświetlacz?

Pozdrawiam
Szymano

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Duży wyświetlacz w J12

Post autor: górol »

AD.1 Nawigacja sprawuje się w kraju jako tako na zachód od Odry nieźle.Wgranie nowych map tylko ASO za cirka 1000 pln.
2.Nie wiem używam tylko radia.
3.Nie ma.
4.Ma w schowku.
5.Raczej nie.
6.Sterowanie klima tronikiem,radiem z magnetofonem uwaga kasetowym :mrgreen: :mrgreen: i parę innych nikomu niepotrzebnych rzeczy brak polskiego menu.
Ogólnie kicha.Lepiej pomyśl o czymś takimhttp://allegro.pl/radio-toyota-land-cru ... 90534.html Do mojej niestety nie da rady tego zapodać ze względu na sterowanie klima tronikiem i radio magnetofonem kasetowym :mrgreen: :mrgreen: auto z października 2009 :mrgreen:

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Duży wyświetlacz w J12

Post autor: wojfil »

szymano pisze: - jak w praktyce sprawuje się nawigacja i co z wgraniem nowych map.
Będzie subiektywnie: nawigacja jest bardzo słaba - ma sporo interesujących opcji, ale na tle np. Auto Mapy wypada mocno hm... średnio?
Używam jej jako pomocniczej do orientacji ile zostało do kolejnego miasta, czyli bez wpisywania trasy mam na niej podgląd gdzie jestem.
szymano pisze: - czy czyta płyty DVD z utworami mp3?
Nie.
szymano pisze: - czy jest możliwość podpięcia pamięci pod usb?
Tak.
Są tutaj dwie opcje:
Wpinasz zmieniarkę USB zamiast fabrycznej zmieniarki CD - o ile ją masz, albo stosujesz rozdzielacz z przełącznikiem i korzystasz z USB, albo z fabrycznej zmieniarki.
Sam używam takiej:
Obrazek
Możesz w niej stosować jako nośnik SD, jakiś memory stick, lub dowolne urządzenie podpięte przez przewód słuchawkowy np. odtarzacz MP3 czy jakiś iPod - przy takim podłączeniu nie czyta tytułów utworów, a sterowanie odbywa się za pomocą MP3.
szymano pisze: - czy ma zmieniarkę płyt?
Sam wyświetlacz nie - zmieniarka mieszka w schowku pasażera.
szymano pisze: - co mi da jeszcze taki wyświetlacz?
Niewiele - chyba że lubisz mieć wielki ekran, albo wybierzesz ten z pakietu, który nazywał się chyba "family"? Wtedy zamiast odtwarzacza CD jest DVD, a oprócz swojego telewizora, były jeszcze dwa w zagłówkach.

Pozdrawiam,
Wojtek

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Duży wyświetlacz w J12

Post autor: szymano »

Więc zmiana na duży wyświetlacz mija się z celem.
Muszę naprawić to radio co mam albo podpiąć stację multimedialną a z tym może być problem.
Dzięki za odpowiedź!

rybka2911
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2012, 22:50
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Duży wyświetlacz w J12

Post autor: rybka2911 »

witam wszystkich forumowiczów .
mam LC 120 Z 2008 roku w wersji sol+navi czyli właśnie z tym dużym wyświetlaczem i beznadziejną nawigacją o kaseciaku nie wspomnę .

chciał bym w swoim aucie wymienić to wszystko na markową stację multimedialną jednak problemem jest klimatyzacja której obsługa jest na tym dużym wyświetlaczu.
wiem że w wersji sol nie ma problemu z taką wymianą ponieważ tam klimatyzacja ma swój panel a radio to oddzielny moduł
moje pytanie
czy instalacje elektryczne w wersji sol i sol +nawi różnią się od siebie. czy są takie same.
czy do instalacji elektrycznej sol+nawi można podpiąć panel klimatyzacji z wersji sol?
mam w domu panel od wersji sol ale wtyczki z mojego lc nie pasują . być może brakuje mi jakichś przejściówek kabli itp.?

dodam że fabryczny wzmacniacz mnie nie interesuje bo jeśli uda mi się zainstalować nową stację multimedialną to całą instalację audio głośniki i wzmacniacze włożę do autka nowe zupełnie innej klasy
informacje jakie wyświetla na dużym ekranie komputer również mnie nie interesują zatem cały problem w pozbyciu się tego wynalazku to sterowanie klimatyzacją
jeśli ktoś z Was wie jak się do tego zabrac będę wdzięczny za informacje
pozdrawiam Rafał

ODPOWIEDZ