Podwyższone obroty

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Podwyższone obroty

Post autor: MłodyWilk »

Witam
Obroty na postoju lubią sobie same wzrastać z 700 na 900 obr/min.
Nie jest to falowanie, tylko po prostu jak się zatrzymam po jeździe na D np na światłach to nie spadają tak jak zawsze do 700 tylko zostają na 900. Po chwili(około 10s) potrafią spaść do normalnych, lub też na odwrót - po zatrzymaniu samochodu są normalne ale po jakimś czasie same sobie wzrosną. Nie ma znaczenia czy wrzucę na N, D czy P - jak już się utrzymują podwyższone to żadna pozycja na skrzyni nie zmieni tego, choć czasami jak są normalne czyli 700 i powachluje skrzynią to potrafią wtedy wzrosnąć....

Oczywiście mowa o dogrzanym silniku - temp na połowie skali...

Czy to czasami nie czujnik temperatury pada który błędnie zaczyna momentami pokazywać i komputer myśli, że silnik jest zimny i podwyższa mu obroty? Coś podobnego miałem właśnie wcześniej w AUDI A6...

Pozdrawiam

ArekJ12
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:41
Auto: J12
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: ArekJ12 »

Witam
Mam podobnie. Zauważyłem dodatkowo iż objawy ustają po wyłączeniu klimy. Próbowałeś?
AJ

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: MłodyWilk »

Yyy no ja klimy nie włączałem, także to nie od tego...

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: MłodyWilk »

Yyy małe sprostowanko :) Arek zwracam honor :!:
Otóż do mojej fury dorwała się moja żonka no i podczas jazdy wszystko mi poprzestawiała, w tym też włączyła klimę :)
Klima wyłączona i wszystko wróciło do normy...

Sorki za zamieszanie

ArekJ12
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:41
Auto: J12
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: ArekJ12 »

MłodyWilk pisze:Yyy małe sprostowanko :) Arek zwracam honor :!:
Otóż do mojej fury dorwała się moja żonka no i podczas jazdy wszystko mi poprzestawiała, w tym też włączyła klimę :)
Klima wyłączona i wszystko wróciło do normy...

Sorki za zamieszanie
No nie ma za co........ Ale tak poza konkursem..... Czy ktoś może mi to "naturalne" zjawisko wytłumaczyć?

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: KLOSZ »

Sprezarka klimy nie jest podpieta przez caly czas, tylko zalaczana co jakis czas, na jakis czas. Zalaczenie sprezarki odbija sie dodatkowym obciazeniem silnika, co w efekcie powoduje wzrost obrotow.

W Landku to nie wystepuje, ale cos mi sie tlucze po lbie, ze w mniejszych samochodach mozna bylo podwyzszyc obroty silnika naciskajac mocno pedal hamulca albo wlaczajac na raz duzo odbiornikow pradu..

Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 214
Rejestracja: 19 sty 2010, 09:57
Auto: J120 + 1KD-FTV + 6MTM
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: KLOSZ »

Wlasnie wrocilem do domu i bedac w miescie zaobserwowalem dokladnie powiazanie wlaczania sprezarki ze wzrostem obrotow silnika - widac, ze ten typ tak ma :)

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: górol »

KLOSZ pisze:Wlasnie wrocilem do domu i bedac w miescie zaobserwowalem dokladnie powiazanie wlaczania sprezarki ze wzrostem obrotow silnika - widac, ze ten typ tak ma :)
U mnie też tak ma ,a typ ten sam więc chyba tak ma być :wink:

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Podwyższone obroty

Post autor: MłodyWilk »

W innych autach jakimi dotąd jeździłem załączenie klimy powodowało chwilowy spadek obrotów i zaraz sobie je komputer przez zwiększenie dawki podwyższał do normalnych jałowych, ale nigdy nie występowało podbicie obrotów na wyższe.
Może w landzie na obrotach jałowych klima ma bardzo słabą wydajność dlatego komputer je lekko podwyższa, żeby klima dobrze dmuchała, suszyła itp...

ODPOWIEDZ