Kontrolka brak ładowania J12

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Kontrolka brak ładowania J12

Post autor: szymano »

Witam,
Przy jeździe po szutrach dość agresywnej zapaliła się kontrolka "czerwony akumulator".
Przy 2500 obrotach gaśnie i po powrocie silnika poniżej 2500 zapala się na nowo.
Co to może być za przyczyna? Czy ktoś już to przerabiał?
Samochód ma ponad 210tys.

Pozdrawiam

p_ozim
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2010, 05:37
Auto: J 120
Kontakt:

Re: Kontrolka brak ładowania J12

Post autor: p_ozim »

Podjedź do elektryka niech Ci spr. ładowanie...U mnie ptzy 70 tys. wymieniali alternator na gwarancji , a póżniej robiłem go sam przy 195 tys...Kilka dni wcześniej cos przy spadku obrotów jakby mi gwizdało , ale kontrolka się nie świeciła.Myślałem że coś z turbo, a okazał się alternator.Po odpaleniu zapaliła sie kontrolka akumulatora i już wiedziałem co tak gwiżdże.Wymieniłem szczotki i szczotkotrzymacz bo się przypalił.Koszt 250zł,ale montaż i demontaż zrobiłem sam..

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Kontrolka brak ładowania J12

Post autor: szymano »

Dzięki za odpowiedź.
A wyciągnięcie alternatora to dużo roboty? Bo jak widzę gdzie jest zamontowany to wydaje się, że pół przodu trzeba zdemontować.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Kontrolka brak ładowania J12

Post autor: szymano »

Okazało się, że do alternatora dostał się piach i zablokował wszystko. Mechanik wyczyścił i jest dobrze.
Najprawdopodobniej skutki jeżdżenia po plaży.
Dla informacji dodam, że cena samej robocizny w Toyocie waha się od 250 do 350 zł. a alternatory zaczynają się od 1080 zł nowe. Ceny brutto przed rabatem.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ