Zderzak 4MAD dla LC120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

Pepe zejdź na ziemię :wink:
Nie porównuj fabryki Toyoty, Apla czy Warna w Chinach z fabrykami krzak gdzie ściema na materiałach, jakości itp. to podstawa.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Kwieczor »

no właśnie
najlepszy przykład był z chińską kopią frontiery - zrobili auto praktycznie identyczne, a rozpadało się śmiertelnie przy 50 km/h - z prostych przyczyn:
- tu zaoszczędzono 0.5 mm na grubości profilu stalowego
- gdzie indziej dano zgrzewy punktowe, zamiast ciągłych
- a całość zrobiono z dużo gorszej jakościowo stali

Weź sobie i porównaj zwykłe tzw "kombinerki" - takie za 12 PLN z takimi za 40 PLN (nawet bez znanego LOGO) - w 99% przypadków tez droższe będą służyć dłużej i lepiej od tych za 12.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

Ostatnio w IC pojawił się zestaw naprawczy piasty do Land Cruisera. Za 40 pln w detalu :mrgreen: chiński. Ciekawe ile podziała bo uszczelniacz wygląda jak odlany z gumiżelu w piasowej formie :mrgreen: Ale robi grę bo tani jest. No i częściej się sprzeda :mrgreen:

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: PePe »

Ale popatrz na narzedzia ile chinskich rzeczy masz i sluza i sluza . Zalezy od uzytkowania a wiadomo że na markowych rzeczach w cene wchodzi logo i prestiz marki. Fabryka toyoty pewnie jest taka sama jak i 4 mada tylko roznica w kontroli jakosci ale swój swojego bedzie brnil

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: Templar »

Jak zwykle musi wydażyć się jakaś tragedia żeby ludzie uwierzyli w to że za jakość się płaci.
Znajomy pracował jako mechanik. Właściciel kupował tylko chińskie narzędzia bo wszystkie klucze były "metalowe". Oczywiście do czasu aż przy odkręcaniu śruby klucz pekł tak felernie że znajomemu przebił rękę przecinając tętnice.
U nas w firmie kolega kiedyś przyniósł na testy chińską wiertarkę- żyła chyba 2 tygodnie...
Najstarsza Szwajcarska jaką mamy ma już skończone 18 lat, a chłopaki jej nie oszczedzają kując żelbet...

Osobiście staram się trzymać zasady że nie stać mnie na tanie rzeczy. Oczywiście wierze też w zasadę że istnieje granica pomiędzy ceną wynikającą z jakości a z dopłacaniem za metkę. Ale tu już trzeba się troszkę lepiej znać na produktach żeby to oceniać.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

PePe pisze:Ale popatrz na narzedzia ile chinskich rzeczy masz i sluza i sluza . Zalezy od uzytkowania a wiadomo że na markowych rzeczach w cene wchodzi logo i prestiz marki. Fabryka toyoty pewnie jest taka sama jak i 4 mada tylko roznica w kontroli jakosci ale swój swojego bedzie brnil
Tak Pepe akurat z narzędziami to nie trafiłeś. Chodzi mi o te do pracy a nie dłubania w domowym kontakcie. Z fabrykami toyoty i formuda też chyba się zdeczka zagalopowałeś :mrgreen:

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: PePe »

Przepraszam że wyraziłem swoje zdanie i doswiadczenia jesli chodzi o narzędzia. Pewnie wydaje wam sie że nigdy nie pracowałem na narzedziach typu hilti makita czy innych porządnych marek , mam ojciec ma wkretarke hilti juz 18 lat tak samo jak bosha , ale ma tez inne narzędzia jakieś no name ktore chodzą tez po 7-8 lat ... a pracują dość często , lecz według waszego myslenia jestem zbyt młody zeby wypowiadać sie i byc wiarygodnym i miec cos do powiedzenia w porówaniu do waszego 40leteniego doswiadczenia :) i chorego myslenia ze Pepe to psuja i on zniszczy wszystko co zaczyna byc już żalosne :?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: MaxLux »

Uszy do gory !
Racja nigdy nie jest jedna - kazdy ma swoja :)
a w chinach jak i wszedzie sa i robione dobrze rzeczy przecientne i kiepski - wszystko kwestia ceny

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: szymano »

Czy ktoś dotykał tego zderzaka a może montował?
Niestety mój dzisiaj uległ i czas na wymianę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zderzak 4MAD dla LC120

Post autor: kylon »

Kup se chłopie ten zderzak bo widzę że po forach szukasz na siłę zwolenników :mrgreen:

ODPOWIEDZ