Wyłączenie ABS i SRS

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Wyłączenie ABS i SRS

Post autor: szymano »

Witam,
Poduszki powietrzne wyłaczyłem bezpiecznikiem w środku kabiny, numer 33. Czerwona kontrolka świeci sie więc nie powinny działać.
A jak wyłączyć ABS? Patrząc do instrukcji obsługi ABS jest pod wieloma bezpiecznikami.
Wyłączyć ABS ale zostawić stabilizację toru jazdy.

Pozdrawiam
Szymano

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wyłączenie ABS i SRS

Post autor: Rafi »

Raczej nie wyłączysz ABS-u zostawiając VSC, próbowałem robić na odwrót w Avensisie bez odłączalnego VSC. Mimo, że to dwa systemy to częściowo korzystają z jednych czujników i tak myślę, że stąd problem. Po drugie odłączenie wszystkiego w J12 niestety nie powoduje, że auto hamuje jak zwykły wóz bez ABS-u. Są straszne jaja, tak jakby nie było korektora, z właczonym ABS-em jest wszystko ok.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Wyłączenie ABS i SRS

Post autor: szymano »

Jest jakaś metoda by pozbyć sie ABS? W terenie włączony ABS jest bardzo niebezpieczny.

Pabur
Posty: 41
Rejestracja: 17 sie 2012, 19:06
Auto: Szukam KZJ95 lub HJ61, HDJ80...
Kontakt:

Re: Wyłączenie ABS i SRS

Post autor: Pabur »

Najlepszym sposobem jest zrobić sobie w środku przycisk on/off do ABS'u (taki jak do VSC) tak mają np szkoły bezpiecznej jazdy w swoich samochodach. Myślę, że osoby/firmy zajmujące się elektroniką w samochodach dadzą radę ogarnąć temat, a jeśli nie to trzeba przepytać w szkołach jazdy w jaki sposób i gdzie to montują.

Awatar użytkownika
szymano
Posty: 109
Rejestracja: 16 cze 2011, 00:33
Auto: Land Cruiser 120, Land Cruiser V8
Kontakt:

Re: Wyłączenie ABS i SRS

Post autor: szymano »

Tak będę musiał zrobić.
Można wyłączyć ABS i VSC jednocześnie bezpiecznikiem pod maską.

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Wyłączenie ABS i SRS

Post autor: Rafi »

Niesamowite! To jak... w każdym samochodzie ;)

Zrób tak jak pisze Pabur. Ale na asfalcie przy większych prędkościach nawet nie próbuj odłączać ABS-u, bo naprawdę nie chcesz wiedzieć jak to auto może się wtedy zachować :wink:

ODPOWIEDZ