J12 Reflektory za blisko świecą

Moderator: luk4s7

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: crazzy1981 »

Witam!
W autku mam pneumatykę z tyłu i jak jeżdżę po naszych kochanych drogach to tył samochodu się podnosi i światła automatycznie idą w dół :(
W związku z tym mam kilka pytań:
1) Czy oprócz regulacji przy reflektorze (stacja diagnostyczna etc...) i przy kierownicy mają one jakąś dodatkową możliwość regulacji?
2) Czy mają są one dodatkową autoregulację np. z czujników pneumatyki i powinno to działać automatycznie? (W sumie to byłoby sensowne ale u mnie nic takiego nie ma albo nie działa)
Jeżeli coś takiego jest to co może być powodem że nie działa?
Czy jest może coś innego co pominąłem? Jeżeli ktoś jest w stanie coś pomóc/doradzić to proszę o info. Nie lubię jeździć jak nic nie widzę lub kogoś oślepiam :(

Pozdrawiam
TB

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: górol »

Ten typ niestety tak ma,po prostu prawidłowo Na poziomej drodze i przy dobrej przejrzystości powietrza, braku opadu atmosferycznego asymetryczne światła mijania powinny oświetlać drogę na co najmniej 40m
Światła drogowe - minimum 100m.
Niestety ma kiepskie swiatła i mówie to ja o swoim aucie :oops: Może skośnoocy widzą lepiej :mrgreen:

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: crazzy1981 »

A można coś poprawić ;) Jazda nocą na światłach mijania to męczarnia:(

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: górol »

Podobno można przerobić na xenony , ale z braku czasu nie zgłębiałem tematu,może w długie zimowe wieczory jak znajdę czas i coś nie chińskiego :lol: , to może będę coś kombinował

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: Kwieczor »

crazzy1981 pisze:A można coś poprawić ;) Jazda nocą na światłach mijania to męczarnia:(
można - podliftować przód o 2-3 cale :)

jak w hilu podniosłem przód - po raz pierwszy zacząłem używać kółka do regulacji wysokości świateł, bo zacząłem trochę za daleko świecić...

a tak na serio - najpierw poeksperymentuj z żarówkami o różnych barwach światła - może po prostu to twoje wrażenie związane z różnicami osobowymi w postrzeganiu różnych barw światła
ja np. przy barwie żółtej widzę nocą mało co, przy niebieskiej też, najlepiej odbieram białą (te same reflektory, to samo auto)


Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: Rafi »

Może Ty zobaczysz więcej, ale kierowcy jadący z przeciwka mogą w wtedy zobaczyć zdecydowanie mniej- klosze do ksenonów mają zupełnie inaczej skonstruowane odbłyśniki, mają też samopoziomowanie (pomijając drobne wyjątki z okresu pionierskiego dla ksenonów...). A do przepisów ma się to w sposób oczywisty- na każdym reflektorze są dodatkowe symbole które oznaczają z jakimi żarówkami powinien współpracować, na swoich raczej nie znajdziesz oznaczenia DC - xenonowe mijania, DR - xenonowe drogowe, ani DC/R - bi-xenon ;) Oczywiście sa diagności co twierdzą, że jak świeci dobrze to może być, albo że jak taki ksenon ma homologację to jest ok (ta homologacja jest na palnik jako na urzędzenie elektryczne i tylko na to!). Są też Policjanci (i jest ich niemało), którzy znają bardzo dokładnie te oznaczenia i temat i są na to wyczuleni, jak się domyślasz bardzo się polubią z Twoim dowodem rejestracyjnym. Żeby nie było, że marudzę, pewnie czasem jest tak, że ktoś założy, nikogo nie oślepia, świeci jak trzeba, Policjant pomyśli, że to seryjne, a diagnosta ma gdzieś, albo pomarudzi i wyciągnie łapę po 5 dych, albo mniej :wink: Ja kupuję do J12 dobre żarówki Philipsa, +50% czy coś takiego i nie narzekam, świeci naprawdę bardzo dobrze, ale pneumatyki nie mam :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: consigliero »

Dużo o światłach http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... wki#p84056" onclick="window.open(this.href);return false;

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: crazzy1981 »

Dzięki consigliero za link do tematu ale zanim zapytałem przejrzałem forum wzdłuż i wszerz ;).
Teraz zastanawiam się jak mam podnieść lampy lub zamontować soczewki + HIDy żeby bardziej do góry świeciły (a może przód o te 2-3 cale :lol: ) to też nie jest wcale taki zły pomysł ;) warto przemyśleć temat.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Pozdrawiam.
TB

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: Transporter »

Szczerze odradzam przerabianie na soczewkę i zakładanie hidów. Pomijając już kwestie prawne. Choć właśnie tu tkwi haczyk.
Sam miałem Hidy w innym aucie. Do auta fabrycznie wyposażonego w ryflowane światła zakupiłem lampy soczewkowe (600zł) zestaw xenon pod H7 o barwie 5000K (wtedy 450zł) żeby nie było za niebiesko. Poskładałem to do kupy, wyregulowałem na stacji diagnostycznej i tak jeździłem z pięć lat. Wszystko ok, przegląd przechodził, ładnie świeciło, nikogo nie raziłem bo nie mrugali, znajomych również pytałem o to, z policją też się często mijałem i nic. Aż do czasu.... i tu się kończy piękna historia "i żyli długo i szczęśliwie...".
Wracam z pracy, widzę z zakrętu wyjeżdżający radiowóz. A po chwili widzę wyciągnięty lizak w moją stronę. W trakcie jazdy mnie zdjęli. Jednak xenon rzuca się w oczy. Trafił się policjant kumaty i wyczulony na takie rzeczy. I tak:
1. Brak spryskiwaczy
2. brak autopoziomowania
3. Brak homologacji na reflektorze, dopuszczone tylko żarówki halogenowe do stosowania, nie xenon
Skutek: zabranie dowodu rejestracyjnego, w drodze dobrej woli odstępują od wymierzenia mandatu. Musiałem dobrze w gadkę uderzyć i przekonać ich że zaraz wymienię źródło światła na zgodne z przepisami. I puścili mnie z ostrzeżeniem , że jeśli jeszcze raz się spotkamy, to poleci dowód i mandat. I od tej pory nie chce nic kombinować z oświetleniem, bo to jest do czasu.

crazzy1981
Posty: 10
Rejestracja: 18 wrz 2012, 21:07
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: J12 Reflektory za blisko świecą

Post autor: crazzy1981 »

Jednak udało mi się wyregulować wszystko tak jak chciałem:) i został na oryginalnych lampach i żarówkach.
Dzięki wszystkim za pomoc.

ODPOWIEDZ