HHO generator wodoru w LC120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

HHO generator wodoru w LC120

Post autor: zbynio81 »

Witam.
Właśnie zainteresowałem się tym tematem i koszty wstępne do 2tysi kuszą (tylko czy te za 600zł nie sa takie same jak za 2tysie) kompletu urządzenie bardzo kusi przy nawet minimalnej 25% oszczędności.

Jednak zawsze musi być "ALE".......... :idea:

Czy ktoś z was już taką teorie testował w praktyce na Toyotkach z silnikiem diesla?

pozdrawiam

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: HHO generator wodoru w LC120

Post autor: Tuco »

Jestem sceptyczny do takich pomysłów. :wink:

Awatar użytkownika
czakolo
Posty: 175
Rejestracja: 16 cze 2010, 21:21
Auto: VZJ95L'97,
FZJ80L'97
Kontakt:

Re: HHO generator wodoru w LC120

Post autor: czakolo »

zastanawia mnie czy te urządzenia mają jakieś certyfikaty bezpieczeństwa...

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: HHO generator wodoru w LC120

Post autor: Zaparka »

Zastanówcie sie, pospominajcie na prawa fizyki , poguglujcie i bedzie wszystko jasne.
To jest takowa dzisiejsza turbinka Kowalskiego z przed 30 lat.

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: HHO generator wodoru w LC120

Post autor: zbynio81 »

od wójka GOOGLE wiem ze maja certyfikaty bezpieczeństwa dlatego zastanwia mnie czy już ktoś z użytkownieków forum widział taką bajke w Toyotach.
Jakbym miał starego merca BECZKE to bez namyslu bym zamontował widzac wiele filmów na ten temat.

Ostatnio zmieniony 14 wrz 2012, 12:14 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: HHO generator wodoru w LC120

Post autor: Remiołek »

Widziałem i macałem generator w Disco. Działało, aż przestało :wink: . Problem leżał/leży w dobraniu nieodpowiedniej stali na generator- był nie wytrzymał, stal się wzięła i zeżarła. Całość instalacji była domowej produkcji. Według użytkownika była i oszczędność paliwa (nie mniej niż 25%) i był przyrost mocy. Poszedłem więc dalej i poprosiłem właściciela Disco, będącego też autorem swojej instalacji o wyczerpujący opis, który chciałem dać na naszym forum. Niestety kolega będący skończonym mgr i inż., w trybie pilnym wyjechał za chlebem do UK i opis ostatecznie nie powstał :( . Pozostaje mi poczekać aż wróci, zamknąć go pod kluczem i nie wypuszczać aż do popełnienia opisu.

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: HHO generator wodoru w LC120

Post autor: MłodyWilk »

Już wcześniej o tym czytałem...
Nawet jeśli są oszczędności to podnosi się niestety temperatura spalania co kiepsko wpływa na turbinę.
Druga sprawa to zawory do których przy podwyższonej temperaturze trzeba by było zaglądać dużo częściej, a regulacja ich za tania to nie jest...
Ps.A tak na marginesie nie wiem czemu toyota nie zdecydowała się na bezobsługową regulację czyli na popychacze hydrauliczne które sprawdzają się w dieslach znakomicie....

ODPOWIEDZ