Światła dzienne Led do LC120

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

Podjąłem decyzję montażu świateł do jazdy dziennej . Najchętniej na diodach LED.
Możecie podrzucic jakies sprawdzone i trwałe rozwiązanie? Nie kosztujące przy tym majątku? :-)
Bo na allegro posucha w tym temacie. Jedyne co znalazłem to:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 85737.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ale wolałbym coś okrągłego i zamontować we wgłębieniu bok halogenów.
Takie coś: http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-o ... 08178.html" onclick="window.open(this.href);return false;
da radę?
Proszę o wskazówki osoby z doświadczeniem w tym temacie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Maru123 »

coś słabo szukałeś: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... tegory=623" onclick="window.open(this.href);return false;

modeli jest multum :wink:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: milczacy »

temat jest tu ->
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=3140" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

Najchętniej założyłbym okrągłe światła do jazdy dziennej na diodach LED SMD w tych wgłębieniach obok halogenów.
Możecie podrzucić fotki, jeśli ktoś u siebie tak założył w ten sposób? Jak z montażem, może jakieś wskazówki? Jak to wygląda i jak świecą. Będę niezmiernie wdzięczny za wszystkie rady :idea:

Gość

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Gość »

Nie bede powielał watku ale coś sie wypowiedziałem i koledzy też coś tam dodali sprawdź http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=3140" onclick="window.open(this.href);return false;, jeszcze raz tylko wspomnę okrągłe NSSC w sąsiedztwo halogenów to narazie jedyna sensowna myśl w tym temacie, kupuje w przyszłym tygodniu i zakładam jak się jeszcze nie zdecydujesz to w puszcze Ci fotki z chęcią, ale musisz poczekać. Sprawdź ten watek jak w linku powyżej. Dwa słowa jeszcze jest kolejna sprawa za ledami, nie włącza się przy ledach oświetlenie wskaźników i przycisków - dłużej masz te żaróweczki po 17 zeta co są w ASO i tylko tam.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

Dokładnie, o to mi chodzi między innymi. Po co mają się świecić zegary i przełączniki, kiedy i tak jest jasno :)
Tak samo jak przednie i tylne postojowe i podświetlenie rejestracji.
Te wszystkie światełka wraz ze światłami mijania kontra Ledy do jazdy dziennej to jest grubo ponad 100W oszczędności. Dzięki za odpowiedź, poczekam chętnie na fotki z montażu, jesli mógłbym Cię prosić, oraz kontakt gdzie kupiłeś. Wiadomo że lepiej kupić coś sprawdzonego niż nieznajomy produkt. Pozdrawiam serdecznie

Gość

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Gość »

Kilka fotek po montażu. LEDy daja rade, montaz prosty 3 kable - masa, plus od pozucyjnych i plus od sterowania ja połączyłem z bezpiecznikiem od grzania foteli. Prosto zamontować bo zaslepka jest na zatrzaski. Swieca bardzo mocno. Ja zakupiłem na allegro u sprzedawcy auto-dodatki_com NIE POLECAM bo do mnier przesyłka dotarła niekompletna z brakiem elementów montażowych w podniszczonych opakowaniach NIE POLECAM tego sprzedawcy, sa inni z tym sprzętem. Sam NSSC ledy jak najbardziej spełniają moje oczekiwania. Czy kupiłbym raz jeszcze TAK ale nie u tego sprzedawcy!!! W razie pytan chetnie służe pomocą.
Załączniki
20120602_104221.jpg
20120602_101936.jpg
20120601_211146.jpg

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: MariuszS »

A który to konkretnie z modeli, bo NSSC jest mnóstwo... ?

Gość

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Gość »

Masz racje albo i nie z okragłych co widać na fotkach jest obecnie powszechnie dostepny tylko ten model : MODEL DRL-510.
Rozwiązanie polecam nie rzuca się ordynarnie w oczy a spełnia swoje zadanie i modyfikacje w oryginalne cześci(karoserii) sa minimalne. Łatwośc montażu w podany prze ze mniej przykładowy sposób jest również nie skąplikowana(1 lut do plusa pozycyjnych) przewód pod bezpiecznik przymocowany na "wtyk" - ale to każdy niech robi po swojemu.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

Dziękuje bardzo za zdjęcia. Wygląda to fajnie, skoro polecasz ten model, to zaczynam szukać na allegro u bardziej polecanego sprzedawcy.

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: MłodyWilk »

no super, w takim razie jutro też zamawiam :)

myślałem, że jak będzie to kijowo wyglądać to będę kombinował ze wstawieniem ledów do świateł przeciwmgielnych, ale skoro wygląda to całkiem przyzwoicie to po co kombinować.

powiedz tylko jak z montażem, tzn zdejmujesz te zaślepki i tam przykręcasz uchwyty do jakiejś konstrukcji metalowej czy przykręcasz uchwyty do tych plastikowych zaślepek?

Awatar użytkownika
MłodyWilk
Posty: 192
Rejestracja: 07 maja 2012, 09:01
Auto: Lanc Cruiser J12 3.0 D4D 163KM
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: MłodyWilk »

Ledy dzisiaj przyszły i już zamontowane :)
Jestem cholernie zadowolony :!: Naprawdę na żywo wyglądają jeszcze lepiej.
Także polecam każdemu, bo jeśli ktoś używa porządnych drogich markowych żarówek to szybko się temacik zwróci. Do tego zaoszczędzone troszkę paliwka, no i lampy jak i cała instalacja elektryczna odciążona.

Ps. Kupowałem u sprzedawcy z allegro o nicku: JKStyl - wysyłka piorunem, wszystko cacy, łącznie z papierami homologacyjnymi i podbitą gwarancją. Polecam

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

A jeszcze pytanie natury technicznej. Światła di jazdy dziennej świeca się od razu po przekręceniu zapłonu? Czy po chwili kiedy alternator zaczyna ładować? I Drugie pytanie, czy jest możliwość wyłączenia ich? Chodzi o to , że kiedy chcę np posiedzieć w uruchomionym aucie nocą, a nie chce żeby się LEDy świeciły? To trzeba by w układ wmontować dodatkowy przełącznik na ich zasilaniu, tak?

górol
Klubowicz
Posty: 1095
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: górol »

Transporter pisze:A jeszcze pytanie natury technicznej. Światła di jazdy dziennej świeca się od razu po przekręceniu zapłonu? Czy po chwili kiedy alternator zaczyna ładować? I Drugie pytanie, czy jest możliwość wyłączenia ich? Chodzi o to , że kiedy chcę np posiedzieć w uruchomionym aucie nocą, a nie chce żeby się LEDy świeciły? To trzeba by w układ wmontować dodatkowy przełącznik na ich zasilaniu, tak?
Ad.1 są i takie i takie ad. 2 sam sobie odpowiedziałeś. Tak :wink:

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Światła dzienne Led do LC120

Post autor: Transporter »

górol pisze: Ad.1 są i takie i takie :wink:
chodzi mi o ten konkretny model NSSC 510 HP
http://jkstyl.auto.pl/foto/NSSC510zestawJK.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
bo właśnie je zakupiłem. Myślę że w przyszłym tygodniu będą już zamontowane cieszyć oko.

ODPOWIEDZ