Czujnik temperatury zewnętrznej

Moderator: luk4s7

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: wojfil »

Hej.
Czy ktoś wie może gdzie jest on umiejscowiony w 120tce?

Pozdrawiam,
Wojtek

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: WojtekJ120 »

jest chyba pod maska przed chlodnica ale nie wiem na 100 % musial bym popatrzec pod maske u siebie.

Przemas
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:02
Auto: LC 125 2005 r.
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Przemas »

żeby nie zakładać nowego wątku zapytam tu...
ja znalazłem w swojej 125 czujnik temp. zewnętrznej bo zaczął pokazywać magiczne temperatury.... w serwisie stwierdzili że jest uszkodzony i że coś poprawili ale trzeba nowy za 400 zeta... pomogło allegro za 50 zeta używka... okazało się jednak że kabelki w kostce są mocno nadwątlone. uciąłem, przelutowałem (odcinek przewodu o większej średnicy) podpiąłem i... zadziałało :) ale żebym się nie cieszył zbyt długo znów zaczął pokazywać temperatury od czapy (mocno zawyżone). ASO twierdzi że po zmianie czujnika nic się nie kalibruje w kompie, że czujnik jest plug and play... to ja się pytam...skąd te poje...kręcone wskazania temperatury?

wojfil
Posty: 134
Rejestracja: 20 lip 2011, 16:00
Auto: J121
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: wojfil »

Przemas, napisz proszę gdzie ten czujnik mieszka, albo jakieś zdjęcie zrób?

Przemas
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:02
Auto: LC 125 2005 r.
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Przemas »

z uwagi że auto było uszkodzone to nie mam pewności czy miejsce w którym znalazłem czujnik było jego prawidłowym posadowieniem. znalazłem go między klaksonami przy chłodnicy. sam czujnik ma obudowę sugerującą mocowanie na stałe a nie na wisząco... po przedłużeniu kabelków czujnik umieściłem na mocowaniu zderzaka tuż za atrapą maski... widać go przez otwory... reaguje na zmiany temperatury: po zatrzymaniu się w korku albo w garażu temperatura rośnie po czym po wznowieniu jazdy maleje... przez ostatnie trzy dni pytałem przez CB jaką mają inni kierowcy temperaturę i się zgadzało (było na plusie i to sporo bo nawet do 8 stopni) ale dziś rano, kiedy wyraźnie było zimno wyświetlacz pokazywał plus 2. termometr w pracy na zewnątrz budynku pokazywał -2 a u mnie zaczęło się wahać plus 1 plus 2... czy to możliwe że raz pokazuje dobrze a raz źle? zauważyłem też że wskazania temperatury podnoszą się nieznacznie jeżeli jest mokro (pada deszcz albo leci na niego woda spod kół innych samochodów)...

Przemas
Posty: 24
Rejestracja: 22 cze 2012, 12:02
Auto: LC 125 2005 r.
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej

Post autor: Przemas »

szaleństwa ciąg dalszy ;)
dziś rano czujnik pokazywał od plus 6 do plus 8 stopni (w wawie) a śnieg leży i ma się dobrze... :shock:

ODPOWIEDZ