Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Moderator: luk4s7

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: górol »

WojtekJ120 pisze:Nie wiem jak to mozliwe - wczesniej spalanie takie jak pisalem wyzej. Dzis zatankowalem 15l, 2 osoby bez bagazu klima caly czas wlaczona szyby zasuniete. Przejechalem 255 km spokojnie 80-90 km/h trasa, co daje spalanie okolo 6 litrow - no przeciez to nie mozliwe - nawet komp pokazywal najpierw 7,1 srednie pozniej 7,7 ale z obserwacji moich wynika co wynika.
Wczesniej to konsumowal ok 10 litrow na 100 ale byla zima a pozniej jezdzilem z otwartymi szybami bo na klime bylo jeszcze za zimno ale nie wiem czy odsuniete szyby mogly by az tak bardzo zwiekszyc spalnie...
Wojtek a ty już wstałeś , czy dalej śnisz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzespi
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2011, 12:57
Auto: TLC J12 2006 [KDJ120(K), KDJ120L-GKAEYW(AD)]
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: grzespi »

To nie możliwe kolego chyba nas ładujesz albo miałeś cały czas z górki i z wiatrem:)

WojtekJ120
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:33
Auto: J120
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: WojtekJ120 »

Nie jestesmy w przedszkolu nie mam po co pisac ze napierw 10 teraz nagle 6 po prostu napisalem co wyszlo przy ost tankowaniu... Zobaczymy co teraz bidulka pokaze.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: górol »

WojtekJ120 pisze:Nie jestesmy w przedszkolu nie mam po co pisac ze napierw 10 teraz nagle 6 po prostu napisalem co wyszlo przy ost tankowaniu... Zobaczymy co teraz bidulka pokaze.
Wojtek proszzzzzę nie siej propagandy zaraz wszyscy oszczędni przesiądą się z Pandy 4x4 na Landy i na Campie się nie pomieścimy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:No chyba że pokazuje ci zużycie w galonach :wink:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: Husky »

Ja jezdze na wyłączonej klimie, okna mam otwarte ale mam owiewki, coby aerodenamika czy jak zawał byla lepsza, radio tez wylączone mam, bo z radjem spala wiećej, i duzo na luzie z gorki , to tez zaoszczedzic sie da, a i gasze swiatla nawet w nocy , pare gramow jestem do przodu, i nie jem przed wyjazdem.
Kupcie se cinkłeczento to bedzie taniej , po kiego te dywagacje o spalaniu? Ruszcie dupy w teren, włączcie blokady to zobaczycie ile pali. Zróbcie ze 100 km po terenie.
A nie stękacie mnie pali 7 a mnie 12 l.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: Addams »

Husky, rozważania na temat kosztów eksploatacji Landa są na tym forum co najmniej tak cenne jak na temat zbyt wysokich cen serwisu rentgena , a dla mnie to nawet cenniejsze :wink: . Rady na temat zakupu CC natomiast kojarzą mi się z pewnym forum Land Rovera które nijak poziomem merytorycznym ma się do naszego :mrgreen:
Acha, "w teren" to musicie raczej pomyśleć o jakimś innym modelu :wink:, chyba że chodzi o tą wypasioną żwirownię obok Nieporętu.
Bez obrazy ale poprostu drażnią mnie takie "ex catedra bzdury" :|

Awatar użytkownika
grzespi
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2011, 12:57
Auto: TLC J12 2006 [KDJ120(K), KDJ120L-GKAEYW(AD)]
Kontakt:

Re: Zużycie paliwa 3D automat 5 bieg 173KM?

Post autor: grzespi »

Dla mnie te wszystkie informacje są cenne i nie chodzi o oszczędności tylko o to czy mam dobrze działający samochód bo skoro pali za dużo więc wniosek jest prosty coś działa źle i trzeba to naprawić nawet jak koszta naprawy znacznie przewyższą oszczędności z mniejszego spalania. Chcę być pewny że nic mi nie siądzie jak będę parę tysięcy kilometrów od domu z dziećmi na pokładzie zimą w 20 stopniowym mrozie daleko od cywilizacji.

ODPOWIEDZ